هفت ایده برای موفقیت در شبکه های اجتماعی

موفقیت در شبکه های اجتماعی

ایده هایی برای موفقیت در شبکه های اجتماعی

در این پست با هفت ایده جالب برای موفقیت در شبکه های اجتماعی آشنا میشویم. با خرید ویو همراه باشید.

خیلی از افراد با این باور که با ساخت یک اکانت مشترک در شبکه های اجتماعی و اشتراک گذاری مطالب منتشر شده سایت خود در آن ها می توانند توسط شبکه های اجتماعی بازاریابی کنند. انتظار این افراد این است که با این روش مخاطبان تمام پست های آن ها را ببینند و لایک کنند و محصولاتشان را بخرند! آیا واقعا این گونه است؟

اگر می خواهید در شبکه های اجتماعی موفق باشید باید حضور پر رنگی در آن ها داشته باشید و به نیاز مردم توجه کنید. ببینید مردم چی دوست دارند تا در آن راستا فعالیت خود را در شبکه های اجتماعی انجام دهید.

شما با زیر نظر گرفتن واکنش های مخاطبین خود نسبت به فعالیت های خود می توانید درک بهتری از نیاز آن ها داشته باشید و به راحتی به نیازشان پاسخ دهید.

موففیت در شبکه های اجتماعی

1.از شبکه های اجتماعی کمک بیشتری بگیرید

شبکه های اجتماعی بهترین مکان برای دیدن نظرات مخاطبینتان است. می توانید از این موضوع با خبر شوید که آیا از برند شما و خدماتی که عرضه می کنید راضی هستند یا خیر؟ آیا رغیب شما را به شما ترجیح می دهند یا نه؟ اگر رقیبتان را نسبت به شما ترجیح می دهند برتری رقیبتان نسبت به شما چه هست؟

شما به راحتی می توانید با داشتن برنامه ای مناسب بر نظرات و تصمیمات آن ها تاثیر بگذارید. جدیدا مردم در شبکه های اجتماعی نسبت به قبل بسیار جدی تر شده اند و هر چیزی که در شبکه های اجتماعی می شنوند برایشان کافی است.

همیشه به یاد داشته باشید فعالیت مستمر شما در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام،فیسبوک،تویتر و انجمن های گفت گو می تواند به شما در جهت پیدا کردن نیاز های مردم کمک کند.

2.از مشتریان خود برای تبلیغات استفاده کنید

حتما در اینستاگرام پست هایی را دیده اید که توسط کاربرانی گذاشته می شود که در محل خاصی بودند. مثلا عکسی دست جمعی در یک رستوران گرفته می شود و با عنوان من و دوستام و با قرار دادن لوکیشن آن رستوران در اینستاگرام گذاشته می شود.

بله اکثر افراد دوست دارند با ثبت لوکیشن خود مکانی که در آنجا بودند را هم معرفی کنند و بگویند ما در فلان جا بودیم.

چرا از این روش رایگان برای تبلیغات برندتان استفاده نکنید؟

با ثبت موقعیت مکانی خود در Google Map می توانید از این طریق برند خود را در پست هایی که کاربرانتان منتشر می کنند معرفی کنید. می توانید با یک استراتژی تبلیغاتی از این روش استفاده کنید و چه بسا ممکن است افرادی که پست هایی که با عنوان مکانی شما است را ببینند و از دیدن پیجتان استقبال کنند.

با خرید فالوور اینستاگرام مشتری های بیشتری را به سمت خود بکشانید. خرید فالوور یکی از راه های آسان و به صرفه تبلیغات در شبکه های اجتماعی میباشد. طبیعتا افراد با مشاهده فالوور های زیاد پیج شما، علاقه بیشتری به دنبال کردن پیج شما خواهند داشت.

3.استفاده صحیح از #هشتگ ها

در استفاده از هشتگ ها به این دو نکته مهم توجه کنید.

1.همیشه در پست های خود از هشتگ مخصوص برندتان استفاده کنید. ترجیحا از یک هشتگ اختصاصی برای برندتان مثل #خریدویو یا #kharidview استفاده کنید.

2.از هشتگ های پر طرفدار درباره موضوع پست خود استفاده کنید. برای این کار می توانید از سایت HashAtIt کمک بگیرید.

قبلا به این موضوع اشاره کرده بودم که استفاده از هشتگ های بی ربط به موضوع کاری خود در پست های خود کار بسیار اشتباهی است.

4.مخاطبان خود را به چالش بکشید

درست است که در شبکه های اجتماعی نمیشه با تمام مخاطبان خود صحبت کنید ولی می توانید توسط راه هایی با آن ها بیشتر در ارتباط باشید. مثلا می توانید عکسی در اینستاگرام خود منتشر کنید و در آن از مخاطبان خود بخواهید به سوالتتان جواب دهند. همینطور با خرید لایک اینستاگرام تعداد لایک های پست را افزایش داده و مخاطبین بیشتری را چالش بکشانید.

از آن ها بپرسید اهل کدام شهر هستند، سنشان چقدر است، کارشان چی هست و درآمدشان چقدر است؟ با دریافت این اطلاعات می توانید نیاز آن ها را به خوبی برطرف کنید. اگر احساس میکنید بازدید کافی برای این پرس و جو ها را ندارید هیچ جای نگرانی وجود ندارد چرا که با خرید ویو اینستاگرام میتوانید به بازدید مورد نظرتان برای ایجاد یک چالش رسیده و مخاطبین خود را فرا بخوانید.

نظرات کاربران را جذب کنید! سعی کنید با گذاشتن پست های جذاب نظرات سایر کاربران را نیز مطلع شوید. کامنت های اینستاگرام از اهمیت بالایی برای کسب اعتبار برخوردار است. چنانچه احساس میکنید در جذب کامنت مشکل دارید نیاز به نگرانی نیست کافی است با خرید کامنت اینستاگرام شاهد افزایش کامنت های پست خود باشید!

5.کمپین های تبلیغاتی هدفمند راه اندازی کنید

جزء آن دسته از برندها که کمپین تبلیغاتی بی ربط با اهدافشان راه اندازی می کنند نباشید. شما باید کمپین تبلیغاتی راه اندازی کنید که مخاطبانتان را درگیر برندتان کند. سعی کنید کمپین های تبلیغاتی که علاوه بر معرفی محصول خود در راستای اهداف تبلیغاتی خود باشد را راه اندازی کنید.

بسیاری از شرکت ها و برندهایی که کمپین تبلیغاتی دارند هدف خاصی غیر از معرفی محصول و خدمات خود، از راه اندازی آن ندارند و متاسفانه برای ادامه کار برنامه ریزی خاصی ندارند.

6.به زبان مشتری صحبت کنید

مطابق با حوزه ی کاری خود سعی کنید به همان شکل با مخطبان و مشتری های احتمالی خود صحبت کنید. به یاد داشته باشید افراد در شبکه های اجتماعی خیلی کم حوصله هستند. سعی کنید با صمیمانه رفتار کردن با مخاطبان خود از این کم حوصلگی بکاهید و با آن ها دوست شوید.

فرض کنید شما لوازم کودک می فروشید. با جدی و کتابی صحبت کردن مسلما نمی توانید با مخاطبان خود ارتباط خوبی برقرار کنید. برای تعامل با این دسته از مخاطبان باید با لحنی کودکانه و صمیمی با آن ها صحبت کنید. هر چیزی که در شبکه های اجتماعی خود می نویسید باید هماهنگ با سلیقه مخاطبانتان باشد.

7.یک مسابقه برگذار کنید!

حتما مسابقه نقاشی لامبورگینی را به یاد دارید. پیج لامبورگینی از کاربرانش خواست که از هر مدل لامبورگینی که دوست دارند نقاشی بکشند و در پیج خود با هشتگی خاص آن را قرار دهند. نقاشی برنده مسابقه به عنوان جایزه در پیج اصلی لامبورگینی گذاشته می شد. توسط این مسابقه پیج لامبورگینی برند خود را به افراد بسیاری معرفی کرد. حتما پیش خودتان می گویید چطور ممکن است؟ خیلی ساده است به لطف هشتگ هایی که کاربران در نقاشی های خود گذاشته بودند و در پیج خود قرار دادند.

بله به همین سادگی می توانید برند خود را به تعداد زیادی از افراد معرفی کنید و در قبال آن هدیه ای برای برندگان مسابقه در نظر بگیرید که کاربران شما با اشتیاق بیشتری در مسابقه شرکت کنند.

سخن آخر این است که از ایده هایی که در این مقاله معرفی کردم در شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید. داشتن استراتژی خاص در فعالیت شبکه های اجتماعی به رونق دادن به کسب و کار شما کمک بسزایی می کند. سعی کنید همیشه بهترین ایده ها را در کسب و کار خود به خصوص در حضور خود در شبکه های اجتماعی به کار بگیرید.

4.5/5 - (17 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...