چگونه در روبیکا مشهور شویم؟

چگونه در روبیکا مشهور شویم؟

روبیکا یکی از پلتفرم‌هایی است که برخی از تولیدکنندگان محتوا در داخل کشور، در آن فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند و مطالبی را منتشر می‌کنند. فارغ از نوع اپلیکیشن، در هر شبکه اجتماعی که فعالیت کنید؛ به یک چیز مشترک نیاز دارید: دنبال‌کننده. شما محتوا را برای خودتان منتشر نمی‌کنید؛ بلکه به دنبال راه‌هایی هستید تا این محتوا تاحدامکان دیده شود و این دیده‌شدن، از طریق جمع‌کردن فالوور یا همان دنبال‌کننده به دست می‌آید؛ دنبال‌کنندگانی واقعی که پیگیر شما باشند و برای شما و محتوا شما ارزش قائل شوند. هدف این مقاله در وبسایت خرید ویو این است که به این سؤال پاسخ دهد؛ چگونه در روبیکا مشهور شویم؟

روبیکا چیست؟

روبیکا یک نرم‌افزار آنلاین است که در سال 1397 فعالیت خود را شروع کرد و در طی زمان، به خصوص پس از همهگیری کرونا، تعداد کاربران و شهرت این اپ افزایش پیدا کرد. Rubika قابلیت‌ هایی مثل برگزاری کلاس‌های آنلاین، پیامرسانی، پرداخت قبوض، تماشای فیلم و سریال، خرید شارژ و… را ارائه می‌دهد.

روبیکا چیست

راه‌های افزایش شهرت در روبیکا

روش های زیادی وجود دارد که میتوانید با برنامه ریزی و تعیین اهداف خود به شهرت در این شبکه اجتماعی برسید.

آیا میدانستید خرید فالوور روبیکا کمک شایانی به هموار سازی مسیر شهرت پیج شما خواهد کرد؟

اگر می‌خواهید به‌طورجدی در این پلتفرم فعالیت کنید؛ باید به دنبال کسب شهرت و افزایش تعداد مخاطبان باشید. با گذر زمان و به‌کاربستن تکنیک‌های مختلف، می‌توانید شمار مخاطبین خود را زیاد کنید. برخی از راه‌ها و روش‌ های افزایش فالوور روبیکا، در ادامه آورده شده‌اند؛ می‌توانید با امتحان‌کردن این راه‌ها و ترکیب آنها با یکدیگر، به نتایج دلخواه خود برسید.

افزایش فروش یکی از اهداف اصلی است که افراد مختلف از فعالیت در روبیکا و سایر شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند. برهمین اساس در مقاله “روش های افزایش فروش در روبیکا” روش‌هایی را به شما آموزش خواهیم داد تا با به کارگیری آنها بتوانید فروش خود را در روبیکا افزایش دهید.

تعیین هدف برای رسیدن به شهرت

مشخص کنید که می‌خواهید در چه زمینه‌ای کار کنید؛ مخاطبین هدف شما چه کسانی هستند؛ ظرف چند ماه قرار است به چه عددی از فالوور برسید؛ می‌خواهید چه درآمدی از این صفحه داشته باشید و… . اینها ارکان صفحه شما را تشکیل می‌دهند و به فعالیت‌های شما جهت می‌دهند.

تأثیر تصاویر جذاب در شهرت و جذب فالوور

تعیین نامی مناسب، علاوه بر شخصیت بخشیدن به صفحه شما، باعث می‌شود که مردم با دیدن آن نام، به موضوع کسب‌وکار شما نیز پی ببرند و بدانند که پس از ورود به این صفحه، با چه جنس محتوایی قرار است روبرو شوند و همچنین، جستجو و پیداکردن شما نیز آسان‌تر خواهد شد. درج تصویری مناسب نیز در همین راستا عمل می‌کند و همچنین، باعث زیبایی بصری صفحه شما نیز می‌شود.

این زیبایی بصری سبب می‌شود تا تعداد لایک پست‌های شما در روبینو هم افزایش پیدا کند و به این ترتیب به سرعت رشد پیج شما هم بیشتر خواهد شد. البته شما در روبیکا هم امکان خرید لایک روبینو (روبیکا) را خواهید داشت و این کار می‌تواند به رشد شما در این شبکه اجتماعی سرعت ببخشد. البته توجه داشته باشید که تعداد لایک‌های شما باید با تعداد دنبال‌کنندگان تناسب منطقی داشته باشد.

فعالیت منظم؛ کلید رسیدن به شهرت در روبیکا

در نظر داشته باشید که فعالیت در پلتفرم‌های اجتماعی و کسب شهرت در آنها، فرایندی است که نیاز به تایم و انرژی زیادی دارد. اگر یک هفته ۵ محتوا آپلود کنید؛ هفته دیگر ۲ تا و هفته بعد آن ۶ تا، مشخص می‌شود که برنامه مناسبی برای پیج ندارید و نیاز است تا بر فعالیت‌های خود یک بازنگری داشته باشید.

گرافیک زیبا؛ راهی برای نگه‌داشتن مخاطب

زمانی که مخاطب، با هر روشی وارد صفحه شما شد؛ نگاهی گذرا به صفحه و محتواهای شما می‌اندازد. در اینجا، ۲ نکته در نظر مخاطب برجسته می‌شود: نوع محتوا و کیفیت بصری آن. چنانچه شما محتوایی کاملاً درست و یونیک تولید کنید؛ اما در قالبی نامناسب تحویل مخاطب دهید؛ به‌هیچ‌عنوان به نتیجه دلخواه نخواهید رسید. استفاده از المان‌های گرافیکی مؤثر، توجه به روان‌شناس رنگ و حتی مشورت با یک گرافیست (در صورت نیاز) همه‌وهمه، می‌توانند راه‌هایی برای ارتقای سطح گرافیک پیج شما و بهبود ارتقای تجربه کاربری شوند.

بازاریابی که از مهم‌ترین محورهای گسترش هر کسب و کاری است. بنابراین اگر قصد دارید که دایره دنبال‌کنندگان یا مشتریان خود را افزایش دهید، بازاریابی یک ضرورت است. با مطالعه مقاله “آموزش بازاریابی در روبیکا” می‌توانید با نحوه بازاریابی در این پلتفرم آشنا شوید و با به کارگیری این روش‌ها به درآمدهای بالاتر برسید.

کاربرد هشتگ‌گذاری درست در جلب نظر فالوور روبیکا

گاهی مردم برای جستجوی موضوع موردعلاقه خود، به‌جای مستقیم تایپ‌کردن موضوع، از هشتگ‌ها استفاده می‌کنند؛ بنابراین، اگر در پسته‌ای خود از هشتگ درست استفاده کنید؛ محتوای شما دیده می‌شود و برعکس، اگر هشتگ نزنید یا این که از هشتگ‌های بی‌ربط استفاده کنید؛ محتوای شما به دیدرس مخاطبین نخواهد رسید.

استفاده از قرعه‌کشی برای رسیدن به شهرت در روبیکا

این راه می‌تواند بسیار مفید واقع شود. از دنبال‌کنندگان فعلی خود درخواست کنید که صفحه شما را به دیگران معرفی‌کنندگان و این کار را به اطلاع شما برسانند؛ سپس، میان آنها قرعه‌کشی انجام دهید و جوایزی را برای این کار اختصاص دهید. در این روش، با استفاده از فالوورهای فعلی، فالوورهای جدیدی را به هزینه اندک به صفحه خود اضافه می‌کنید.

راه‌های افزایش شهرت در روبیکا

استفاده از شبکه‌های مجازی دیگر راهی برای رسیدن به شهرت در روبیکا

اگر در سایر شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های آنلاین نیز عضویت دارید و در آنها نیز به‌صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنید؛ حتماً از این روش استفاده کنید. سعی کنید کاربران خود را از پلتفرم‌های مختلف به یکدیگر دعوت کنید. علاوه بر افزایش شمار دنبال‌کنندگان، چنانچه صفحه شما به هر دلیلی حذف و یا از دسترس خارج شد؛ باز هم به عده قابل‌توجهی از هواداران خود دسترسی دارید و می‌توانید از آن جا فعالیت‌های خود را پی بگیرید.

یکی از پلتفرم‌هایی که می‌توانید برای این منظور از آنها استفاده کنید، Instagram است. معمولا کسب و کارها در پلتفرم‌های متعددی فعال هستند و محتوای تولیدی خود را در آنها به اشتراک می‌گذارند. شما می‌توانید از ظرفیت اینستاگرام برای تبلیغ پیج روبینو و یا کانال خود در روبیکا بهره ببرید.

الزام پرهیز از محتوای تکراری برای رسیدن به شهرت در روبیکا

اگر تمامی موارد بالا را رعایت کنید؛ اما مطالبی تکراری که خودتان و یا دیگران بارهاوبارها بیان کرده‌اید را به اشتراک بگذارید؛ نتیجه‌ای نخواهید گرفت. درست است که نمی‌توان همواره محتوایی یونیک و جدید طراحی کرد؛ اما می‌توان با تغییردادن عنوان، شیوع بیان، گرافیک کار و… از تکراری شدن محتوا جلوگیری کرد.

اهمیت فعالیت در ساعت و روز مناسب برای جذب فالوور بیشتر

مهم است بدانید که کاربران شما معمولاً در چه روزهایی بیشتر فعال هستند و در آن روزها هم معمولاً بیشتر در چه ساعاتی فعالیت می‌کنند. این زمان‌ها، می‌توانند بهترین مواقع برای به‌اشتراک‌گذاری محتوای شما باشند. فهمیدن این زمان‌ها، با اندکی دقت به روان‌شناس مخاطب و نگاهی به فعالیت‌های خود، به دست می‌آید.

به این ترتیب می‌توانید انتظار داشته باشید که با فعالیت در این ساعات شاهد افزایش ویو پست‌های خود باشید. یکی از راه‌های دیگری که برای افزایش ویو وجود دارد، خرید بازدید روبینو است.

تبادل با کسب‌وکارهای هم تراز

کانال‌ها و صفحات دیگری هستند که مثل شما، درحال‌رشد هستند و می‌خواهند که شمار مخاطبان خود را افزایش دهند. می‌توانید با آنها ارتباط بگیرید و شروع به تبادل و تبلیغ متقابل یکدیگر کنید. البته به یاد داشته باشید که موضوعات دو صفحه، نباید خیلی از هم دور و بی‌ربط باشد و همچنین، به شمار مخاطبین پیج متقابل هم دقت کنید.

رشد آمار شما در روبیکا یکی از محورهای مهم در کسب و کار شما است. اگر بخواهید در یک پلتفرم شبکه اجتماعی کار خود را گسترش دهید،‌ مهم ترین شاخص برای شما رشد آمار است. در حقیقت باید روش‌هایی را به کاربگیرید که مجموعه شاخص‌های آماری مانند تعداد فالوور، لایک، کامنت و تعامل مخاطبین با شما را افزایش دهد. مقاله “استراتژی‌ های رشد آمار در روبیکا” بر همین اساس نوشته شده است تا شما را انواع روش‌هایی که با به کارگیری آنها می‌توانید آمار خود را افزایش دهید، آشنا کند.

درآمد از روبیکا

روبیکا به‌عنوان یک اپلیکیشن در زمینه سرگرمی فعالیت می‌کند. این برنامه مثل یک جعبه‌ابزار کار می‌کند و می‌تواند به‌صورت یک دستیار آنلاین، تمام خدمات بانکی، خرید بسته‌های اینترنتی، شارژ تلفن همراه و سایر خدمات را برای شما فراهم کند. به‌طورکلی، این اپلیکیشن می‌تواند خدمات زیر را به شما ارائه دهد:

  • امکان تولید محتوا و کسب درآمد از تبلیغات و فروش محتوا
  • پخش فیلم و سریال، موسیقی، مسابقات ورزشی
  • بسته‌های اینترنتی و شارژ تلفن همراه
  • خدمات بانکی، پرداخت قبوض و انتقال وجه به‌صورت آنلاین
  • امکان برقراری تماس به‌صورت صوتی و تصویری
  • سرویس پیام‌رسان
  • داشتن یک سوشال‌مدیا به نام روبینو
  • دسترسی به اخبار

کسب درآمد از روبیکا

تبلیغات

اگر می‌خواهید هزینه کنید؛ تبلیغات یکی از بهترین راه‌های رشد صفحه است. چنانچه صفحه شما ساختار و تعداد پست مناسبی دارد؛ می‌توانید به یک پیج که موضوعی عمومی یا مرتبط با شما دارد و آمار بازدید مناسبی نیز دارد؛ پیام دهید و تبلیغات انجام دهید. این‌گونه، شانس ارتقای مخاطب را در مدت زمانی اندک به دست خواهید آورد.

در روبیکا مانند اینستاگرام امکان امکان تبلیغات فراهم است و شما می‌تواند برای تبلیغات از روش‌های دیگری فارغ از روش‌های معمول نیز استفاده کنید، به طور مثال کمک گرفتن از خدمات اینستاگرام خود می‌تواند با رشد آمار پیج شما به نوعی سبب تبلیغات نیز بشود.

این اپ جامع تمامی خدمات را به‌صورت رایگان و بدون نیاز به خرید اشتراک به شما ارائه می‌دهد؛ بنابراین میتواند بستر مناسبی برای کسب درآمد به صورت آنالین برای شما ایجاد کند.

جمع‌بندی

طی این نوشتار، راه‌هایی را بررسی کردیم که می‌توانید با اتکا به آنها، به افزایش شمار مخاطبین خود کمک کنید در روبیکا کمک کنید. در ابتدا اپ روبیکا را معرفی کردیم؛ این اپ پلتفرمی آنلاین برای تولید محتوا، برگزاری کلاس‌های آنلاین، پرداخت قبوض و… است.

راه‌هایی برای افزایش مخاطب در روبیکا وجود دارد؛ مانند تعیین هدف، انتخاب نام و تصویر مناسب، استفاده از گرافیک جذاب، هشتگگذاری درست و اصولی، تبلیغات و… . در روبیکا، با استفاده از انجام تبلیغات و فروش محتوا، میتوان به درآمد رسید. شما چه تجربهای در استفاده از این اپ دارید؟ نظر شما درباره استفاده از این اپ چیست؟ چگونه میتوان آمار مخاطبان را در روبیکا افزایش داد؟ میتوانید نظر خود را برای ما و سایر خوانندگان کامنت کنید.

سوالات متداول

روبیکا چیست؟

یک پلتفرم آنلاین برای پیام‌رسانی، تولید محتوا، پرداخت قبض و... که در سال ۱۳۹۷ تأسیس شد و در طی چند سال اخیر، شمار مخاطبین آن بیشتر شده است.

چه راه‌هایی برای افزایش مخاطب در روبیکا وجود دارد؟

راه‌های بسیاری وجود دارند که به طور تیتروار، این راه‌ها را خدمت شما بیان می‌کنیم: تعیین هدف برای صفحه، استفاده از نام و عکس مناسب، فعالیت منظم، توه به گرافیک، هشتگ‌گذاری صحیح، استفاده از قرعه‌کشی، پرهیز از محتوای تکراری، توجه به ساعت و روز فعالیت و غافل نشدن از شبکه‌های اجتماعی دیگر.

آیا می‌توان از روبیکا درآمد داشت؟

بله؛ شما می‌توانید با استفاده از فروش دوره، خدماتی نظیر مشاوره، فروش کالای فیزیکی و تبلیغات در پلتفرم روبیکا به کسب درآمد بپردازید.

5/5 - (1 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...