چگونه امنیت پیج اینستاگرام را افزایش دهیم؟

چگونه امنیت پیج اینستاگرام را افزایش دهیم؟

اینستاگرام در سال‌های اخیر به یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی برای اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو با دوستان و خانواده و همچنین ایجاد و تبلیغ کسب‌وکار تبدیل شده است. امروزه هک شدن و امنیت پیج اینستاگرام افراد زیادی را نگران کرده است. همه کاربران به دنبال راه‌هایی برای افزایش امنیت صفحات اینستاگرام خود هستند. بنابراین بسیار مهم است که بندانیم چگونه امنیت پیج اینستاگرام را افزایش دهیم؛ تا انتهای این مقاله از وبسایت خرید ویو با ما همراه باشید.

امنیت پیج اینستاگرام چیست؟

امنیت پیج اینستاگرام به معنی حفظ حریم شخصی کاربران است و باعث می‌شود افراد دیگر  به حساب کاربری شما دسترسی نداشته باشند.  اگر حساب اینستاگرام شما به خطر بیفتد، عواقب آن وخیم خواهد بود. در صورتی که حساب اینستاگرام شما ایمن نیست، عکس‌های خصوصی، آدرس و شماره تماس و پیام‌های خصوصی شما ممکن است توسط افرادی به اشتراک گذاشته شود که دوست ندارید آن‌ها به حریم شخصی شما دسترسی داشته باشند.

اگر یک صفحه تجاری داشته باشید، تمام اعتماد و شهرت و فالوور‌هایی که در طول سال‌ها ایجاد کرده‌اید از بین می‌رود. برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام نیازی به پرداخت هزینه از طریق واگذاری امنیت صفحه خود به افراد دیگر ندارید. کافی است دانش و تخصص خود را در این زمینه بالا ببرید تا برای حفظ امنیت پیج اینستاگرام به افرادی که خود را متخصص در این زمینه معرفی می‌کنند و امنیت را به عنوان یک امر علمی و غیر آکادمیک معرفی می‌کنند تکیه نکنید. این افراد با دانش اندک و با دادن پیشنهاداتی که خود شبکه‌های اجتماعی برای افزایش امنیت به‌کار می‌برند، شما را فریب می‌دهند و هزینه‌های گزافی از شما دریافت می‌کنند.

امنیت پیج اینستاگرام چیست؟

راه های افزایش امنیت پیج اینستاگرام

اگر پسورد پیج اینستاگرام شما ضعیف است و مسائل امنیتی حساب را کنترل نمی‌کنید، حساب اینستاگرام شما در معرض خطر هک شدن است. راه‌هایی برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام وجود دارد که می‌بایست خودتان آن‌ها را فعال کنید.

ایمیل را به صفحه اینستاگرام اضافه کنید

اولین کاری که باید بعد از نصب و ایجاد اکانت اینستاگرام انجام دهید این است که یک‌ایمیل اضافه کنید. اگر اینستاگرام دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری شما را شناسایی کند، برای شما ایمیل ارسال می‌کند. از طرف دیگر، زمانی که رمز عبور خود را فراموش می‌کنید، یک‌ ایمیل بازنشانی رمز عبور برای شما فرستاده می‌شود. در‌صورتی که حساب کاربری شما را هک کرده باشند، بازیابی اکانت بدون دریافت‌ ایمیل امکان‌پذیر نیست. اما اگر بقیه اطلاعات خود را به‌طور صحیح وارد کرده باشید، می‌توانید اکانت خود را بازیابی کنید.

به این مسئله توجه داشته باشید که اگر پیج شما از دسترستان خارج شد و ناچار به تشکیل یک پیج جدید برای کسب و کار خود شدید، می‌توانید از افرادی که در گذشته با آنها کار می‌کردید درخواست کنید تا شما را تبلیغ کنند. به این ترتیب امکان بازگشت بیشتر فالوورهای گذشته شما وجود دارد. راهکار دیگر این است که بخشی از فالوور های از دست رفته خود را با خرید فالوور اینستاگرام جبران کنید.

تاثیر استفاده از رمز عبور پیچیده در امنیت پیج اینستاگرام

مهمترین قدم برای حفظ امنیت اینستاگرام، انتخاب یک رمز عبور قوی و پیچیده است. یک رمز عبور قوی حداقل از شش عدد، حروف بزرگ و کوچک و کاراکتر‌های خاص مانند (*، ! ، و غیره) تشکیل شده است. تغییر دوره‌ای رمز عبور امنیت بیشتری را در برابر هک شدن به شما می‌دهد.

افزایش فالوور در اینستاگرام شاید مهم‌ترین هدف هر کسب و کاری است اما رسیدن به این هدف نیازمند حرفه‌ای‌گری خاصی است. بر همین اساس در مقاله “نکات حرفه‌ ای برای افزایش فالوور های اینستاگرام” تلاش کردیم برخی از نکات مورد نیاز را به شما آموزش دهیم.

متصل کردن حساب کاربری فیسبوک  به اینستاگرام  

یکی از فاکتورهای مهمی که بر افزایش امنیت پیج اینستاگرام شما تأثیر می‌گذارد، متصل کردن اکانت فیسبوک به حساب اینستاگرام است. اگر رمز عبور را فراموش کردید و اکانت هک شد، اتصال اکانت‌های دو شبکه اجتماعی بسیار مهم است. برای ارتباط این دو لازم است ابتدا یک اکانت کاربری فیسبوک بسازید. سپس با گزینه Account Center در قسمت تنظیمات اینستاگرام به یک اکانت Instagram متصل شده و در هنگام ورود به اینستاگرام گزینه Sign In with Facebook را انتخاب کنید. در این صورت به راحتی می‌توانید بدون وارد کردن نام کاربری و پسورد وارد حساب کاربری خود شوید.

تأیید دو مرحله‌ای و افزایش امنیت پیج اینستاگرام

تایید دو‌مرحله‌ای یکی از بزرگترین کار‌هایی است که می‌توانید برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام خود اجرا کنید. هنگامی که آپشن تایید دو‌مرحله‌ای را در پیج اینستاگرام خود فعال می‌کنید، فقط وارد کردن پسورد کفایت نمی‌کند. شما باید به روش دیگری که قبلاً انتخاب کرده‌اید ثابت کنید که چه کسی هستید.

برای راه‌اندازی احراز هویت دو مرحله‌ای در پیج اینستاگرام، ابتا به بخش  Settings بروید و سپس در بخش Security  آپشن دو مرحله‌ای را انتخاب کنید و روی Enable کلیک کنید. اینستاگرام دو گزینه برای ارسال شماره دوم در اختیار شما قرار می‌دهد. یکی از طریق ارسال پیامک به تلفن همراه و دیگری از طریق ارسال پیام به اپلیکیشن که باید گزینه  Verification App را انتخاب کنید.

تایید دو مرحله ای و امنیت پیج اینستاگرام

  بررسی آخرین فعالیت اینستاگرام برای امنیت پیج اینستاگرام

با استفاده از قابلیت تأیید جدید اضافه شده در فرآیند ورود به اینستاگرام، قادر به مشاهده  لیست دستگاه‌هایی که جدیدا وارد پیج اینستاگرام خود شده‌اند، خواهید شد (login activity). اگر ورودی را نمی‌بینید یا شک دارید، می‌توانید برای محافظت از حساب خود فوراً آن را مسدود کنید.

  نظرات و استوری ها را کنترل کنید

اینستاگرام قابلیت نظارت بر نظرات و استوری‌ها را دارد و امکانات مناسبی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا کنترل خوبی داشته باشد. با انتخاب سه نقطه و انتخاب بستن نظرات می‌توانید نظرات یک پست را ببندید. برای فیلتر کردن واژه‌های نامناسب، جلوگیری یا اجازه دادن به نظرات وارد قسمت setting شده و سپس حریم خصوصی  و گزینه کامنت را انتخاب کنید.

در خصوص کامنت‌ها و تعامل با کاربران توجه داشته باشید که پس از آنکه پیج شما از دسترس شما خارج شود، ممکن است بتوانید با رعایت نکاتی که به آنها اشاره شد، پیج خود را بازیابی کنید. با این وجود به دلیل آنکه مدتی در دسترس نبودید، این احتمال وجود دارد که تعامل کاربران با شما کاهش یابد. برای آنکه سایر کاربران را مجددا به تعامل بیشتر تشویق کنید می‌توانید از خرید کامنت اینستاگرام کمک بگیرید.

آیا میدانستید آمار لایک پست های شما تاثیر بسزایی در روند رشد پیجتان دارد؟ خرید لایک اینستاگرام روشی فوق العاده برای ارتقای آمار لایک پست های شماست!

افزایش امنیت پیج اینستاگرام با ثبت تلفن همراه

یکی دیگر از روش‌های افزایش امنیت پیج اینستاگرام که برای حفظ صفحه خود باید انجام دهید این است که تلفن همراهی که به نام خودتان ثبت شده و معتبر است را در پیج اینستاگرام خود ثبت کنید. هرگز از ثبت تلفن همراه شخص در صفحه خود خودداری کنید.

با ثبت تلفن همراه در اکانت اینستاگرام، هنگامی که اکانت خود را ثبت می‌کنید، هر زمان که‌ایمیل، نام کاربری یا رمز عبور خود را فراموش کنید، پیامکی برای شما ارسال می‌شود و به راحتی می‌توانید به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید.

هشتگ‌ها نقش موثری در افزایش بازدید و تعامل کاربران با پست‌ها و استوری‌های شما دارند. البته این تنها در صورتی است که شما توانسته باشید به درستی از این ابزار مهم استفاده کنید. برای آنکه با نحوه استفاده صحیح از هشتگ‌ها در اینستاگرام آشنا شوید، مقاله “آموزش استفاده صحیح از هشتگ ها در اینستاگرام” را بخوانید.

شخصی کردن حساب کاربری اینستاگرام

یکی از راه‌های افزایش حریم خصوصی صفحه اینستاگرام، خصوصی کردن حساب کاربری است. اگر این کار را انجام دهید، فقط افرادی که به آن‌ها اجازه داده‌اید می‌توانند محتوای صفحه شخصی شما را ببینند. با این کار تنها افرادی که شما آنها را به عنوان فالوور خود پذیرفته‌اید می‌توانند محتوای اشتراک‌گذاری شده شما را ببینند و این موضوع به حفظ حریم شخصی شما کمک می‌کنند.

در کنار شخصی کردن پیج، این امکان را دارید تا با کمک گرفتن از خدمات اینستاگرام همچنان پیج خود را رو به رشد نگه‌دارید و روند رشد پیج خود را تسریع کنید.

  ایجاد مانع برای فیشینگ

این روش به شما کمک می‌کند ‌ایمیل‌های رسمی ارسال شده توسط اینستاگرام را از‌ ایمیل‌های جعلی ارسال شده توسط هکر‌های حرفه‌ای برای سرقت اطلاعات شما تشخیص دهید. شما در تب Security ایمیل‌های رسمی در مورد امنیت اکانت و محل ورود به حساب خود را مشاهده خواهید کرد که اینستاگرام در ۱۴ روز گذشته برای شما ارسال کرده است. بدیهی است که با تیک زدن این قسمت می‌توانید واقعی یا جعلی بودن پیامی که اینستاگرام برای شما ارسال کرده است را تأیید کنید.

  حفظ امنیت پیج اینستاگرام با گزارش محتواهای نا مناسب

همه افراد بالای ۱۳ سال می‌توانند حساب کاربری داشته باشند و در اینستاگرام فعال باشند. به همین دلیل سلامت محتوا در اینستاگرام بسیار حساس است. در صورت مشاهده محتوای نامناسب، توصیه می‌کنیم با استفاده از قابلیت رپورتاژ اینستاگرام آن را گزارش دهید تا در صورت مضر بودن برای جامعه اینستاگرام، بررسی و حذف شود.

این موضوع کمک می‌کند تا فضای این شبکه اجتماعی برای همه افراد از جمله شما امن باقی بماند. البته شما می‌توانید علاوه بر اینستاگرام در سایر شبکه‌های اجتماعی مطمئن فعالیت کنید. به طور مثال تردز یک پلتفرم متنی متصل به اینستاگرام است که کاربران مخصوص به خود را دارد و شما می‌توانید فعالیت خود در این بخش شاهد افزایش فالوور تردز خود نیز باشید.

نکات مهم ایمنی پیج اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام به‌منظور حفظ حریم شخصی کاربران و امنیت پیج، مکانیسم‌های امنیتی خود را آپدیت می‌کند. ترفند‌هایی وحود دارد که اگر به درستی انجام شوند می‌توانند امنیت را تا حد زیادی افزایش دهند. برای حفظ و افزایش امنیت پیج اینستاگرام خود می‌بایست نکات زیر را مورد توجه قرار دهید.

  • غیرفعال کردن وضعیت آنلاین می‌تواند در بالا بردن امنیت پیج شما موثر باشد. گزینه وضعیت فعالیت را خاموش کنید تا کسی آنلاین شدن شما را نبیند.
  • وقتی افراد دیگر صفحه شما را در یک پست یا استوری تگ می‌کنند، هر کسی می‌تواند صفحه شما را با کلیک بر روی برچسب مشاهده کند. تگ را روی Manual قرار دهید تا فقط دنبال‌کنندگان شما بتوانند صفحه شما را ببینند.
  • با مشاهده فالوور‌های مشکوک در پیج اینستاگرام بلافاصله آن‌ها را حذف یا بلاک کنید.
  • برای محافظت از حریم خصوصی خود، می‌توانید استوری خود را روی دوستان نزدیک (کلوز فرند) تنظیم کنید یا فالوور‌های مشکوک را پنهان کنید.
  • اگر نمی‌خواهید فالوور‌های شما استوری‌های شما را برای دیگران ارسال کنند، اشتراک‌گذاری در پیام‌ها را خاموش کنید.
  • هشدار امنیتی که اینستاگرام برای شما ارسال می‌کند را جدی بگیرید. این‌ایمیل‌ها ممکن است حاوی پیام‌های امنیتی مهمی برای شما باشند که در صورت نادیده گرفتن آن‌ها ممکن است عواقب جدی در پی داشته باشد.
  • این روز‌ها حملات هکر‌ها به صفحات اینستاگرام در حال افزایش است. همچنین تهدید‌های دیگری مانند پاک کردن و فراموش کردن اطلاعات حساب کاربری، دسترسی به صفحه را تهدید می‌کند.

نکات مهم ایمنی پیج اینستاگرام

لایو اینستاگرام از جمله ابزارهای جذاب اینستاگرام است. این ابزار ارتباطی قدرتمند به یکی از متداول ترین راه‌های ارتباط با کاربران تبدیل شده است. به همین دلیل نیز امکانی برای بازاریابی با کمک لایو اینستاگرام فراهم شده که با مطالعه مقاله “آموزش بازاریابی در لایو اینستاگرام” می‌توانید از این فرصت استفاده کنید.

اهمیت افزایش امنیت پیج اینستاگرام

امروزه اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها در جهان است که به افراد اجازه می‌دهد بدون توجه به مرز‌های جغرافیایی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این برنامه به خودی خود ایمن است، اما برخی عوامل منجر به افشای اطلاعات کاربر و امکان دسترسی و هک شدن حساب کاربری آن کاربر می‌شود. از جمله این عوامل، استفاده از رمز عبور ساده یا قرار دادن اطلاعات شخصی در بیوگرافی و همچنین دنبال کردن افراد ناشناس ممکن است باعث هک شدن پیج شما شود.

به همین دلیل روش‌هایی مانند استفاده از رمز عبور قوی، فعال‌سازی تأیید دو مرحله‌ای، مخفی کردن وضعیت فعالیت در اینستاگرام، مخفی کردن اعلان‌های ناخواسته اینستاگرام و ایجاد حساب کاربری خصوصی باعث افزایش امنیت پیج اینستاگرام می‌شوند.

سخن پایانی

این روزها تعداد حملات هکری به صفحات اینستاگرام افزایش یافته است. علاوه بر این، دسترسی شما به سایت در معرض خطرات دیگری مانند غیرفعال شدن و از دست دادن اطلاعات حساب شما قرار دارد. با رعایت روش‌های افزایش امنیت پیج اینستاگرام، صفحه شما امن باقی می ماند و نیازی به هکرها و تامین کنندگان امنیت صفحه نخواهید داشت. اگر سوالی در مورد افزایش امنیت صفحه اینستاگرام خود دارید، در در قسمت نظرات برای کارشناسان ما بنویسید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

چگونه می توان یک رمز عبور قوی برای حساب اینستاگرام خود ایجاد کرد؟

ترکیبی از حروف (بزرگ و کوچک)، اعداد و نمادها را انتخاب کنید. از استفاده از اطلاعات به راحتی قابل حدس زدن مانند نام یا تاریخ تولد خودداری کنید.

آیا باید احراز هویت دو مرحله ای را در حساب اینستاگرام خود فعال کنم؟

برای افزایش امنیت بیشتر بله! فعال کردن رمز عبور دو مرحله‌ای با درخواست کد از تلفن یا ایمیل شما علاوه بر رمز عبور هنگام ورود به سیستم، یک لایه امنیتی اضافی اضافه می کند.

در صورت هک شدن اکانت اینستاگرام چه مراحلی را می توانم انجام دهم؟

اگر همچنان می توانید به حساب خود دسترسی داشته باشید، بلافاصله رمز عبور خود را تغییر دهید و رمز عبور دو مرحله‌ای را فعال کنید. هک را از طریق اپلیکیشن یا وبسایت به اینستاگرام گزارش دهید. با لغو دسترسی به هر برنامه شخص ثالث مشکوک، حساب خود را ایمن کنید.

5/5 - (1 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...