پیداکردن افراد در اینستاگرام با شماره‌ تلفن

پیداکردن افراد در اینستاگرام از طریق شماره‌ تلفن

پلتفرم اینستاگرام با قابلیت‌های زیادی که دارد سیل عظیمی از مردم را به سمت خود جذب کرده است. از نکات قابل توجه این برنامه می‌توان به این موضوع اشاره کرد که تعامل و ارتباط در اینستاگرام بسیار زیاد است و اینستاگرام باعث برقراری ارتباط افراد زیادی با یکدیگر شده است. همانطور که در بالا نیز اشاره شد اینستاگرام قابلیت‌های بسیاری دارد، ما هم در مطلب امروز سعی کرده‌ایم یکی از قابلیت‌ها این پلتفرم که پیدا کردن افراد از طریق شماره تلفن آنها هست را به شما آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

پیدا کردن افراد با شماره تلفن آنها

ما در خرید ویو در این مقاله، تلاش کردیم تا راه و روش پیداکردن افراد در اینستاگرام با شماره‌تلفن را توضیح دهیم و نکات تکمیلی آن را نیز بیان کنیم.

پیدا کردن مخاطبان در اینستاگرام

بعضی اوقات ما شماره‌ای از یک دوست در دفترچه تلفن گوشی همراهمان داریم اما هیچ خبری از اوضاع و حال و احوال و او نداریم. خیلی از افراد مایل هستند تا تمام دوستانشان را در صفحه‌ی اینستاگرام خود داشته باشند و از این طریق با آنها در ارتباط باشند. همچنین پیدا کردن مخاطبین در اینستاگرام سبب افزایش دنبال کننده های شما نیز خواهد شد. شاید خرید فالوور فیک بدون ریزش سبب افزایش فالوور های شما شود اما باید توجه کنید که اغلب این پروفایل ها با شما تعاملی برقرار نمیکنند و هیچ چیز مانند مخاطبین خودتان که شما را میشناسند نمیتوانند با شما تعامل برقرار کنند.

اما چطور زمانی که تنها شماره‌ی دوست خود را داریم، در اینستاگرام پیدایش کنیم؟ برای این کار شما باید اجازه‌ی دسترسی به مخاطبانتان را برای اینستاگرام فعال کنید. به مراحلی که در ادامه توضیح داده‌ایم بادقت توجه کنید.

پیدا کردن مخاطب‌های تلفن همراه در اینستاگرام

به دنبال پیداکردن دوست قدیمی خود در اینستاگرام هستید اما هیچ اطلاعاتی جز یک شماره‌ی همراه از او ندارید. باید به شما بگوییم که تنها داشتن همان شماره هم برای پیداکردن اکانت دوستتان کافی است. به مراحل زیر توجه کنید:

در ابتدا همگام‌سازی مخاطبان را باید انجام دهید.

 • شماره‌ی فرد مدنظر را حتما در گوشی خود سیو داشته باشید.
 • بعد از مراحل بالا وارد برنامه اینستاگرام شوید.
 •  در نوار ابزار پایین بر روی عکس پروفایل خود لمس کنید تا بعد از آن وارد صفحه‌ی پروفایل کاری شوید
 • در صفحه پروفایل کاری خود سه خط بالای صفحه خواهید دید، بر روی آن ضربه بزنید.
 • بعد از ورود به این صفحه گزینه setting یا تنظیمات را لمس کنید.
 • بعد از لمس تنظیمات وارد صفحه‌ای جدید می‌شوید، روی گزینه Account کلیک کنید.
 • بعد روی گزینه Contact syncing کلیک کنید.
 • صفحه‌ی جدیدی باز می‌شود در این صفحه گزینه‌ی connect contacts را خواهید دید در صورت غیرفعال بودن آن را فعال کنید. ‌
 •  حال می‌توانید مخاطبان خود را ببینید اما برای پیدا کردن آنها چند مرحله دیگر نیز وجود دارد.
 • در اینجا مخاطب‌های خود را پیدا کنید‌.
 • به بخش پروفایل کاری بروید.
 •  سه خط بالای صفحه را لمس کنید.
 • صفحه‌ای باز می‌شود، روی گزینه Discover people کلیک کنید.

پیدا کردن فرد با شماره در اینستاگرام

زمانی که این صفحه را باز می‌کنید صفحات و پیج‌هایی را خواهید دید که شما شماره‌ی تلفن آنها را دارید، به‌غیراز آن افرادی که به شما پیشنهاد داده است را هم خواهید دید. تمام موارد پیشنهادی در این صفحه را می‌توانید فالوو کنید.

غیرفعال سازی همگام‌سازی مخاطبان

اینستاگرام بسیار هوشمند است و در هر آپدیت تمام تلاشش این است که به قابلیت‌هایش اضافه کند تا از این طریق مخاطبان بیشتری را به سمت خودش جذب کند.

همان‌طور که در بالا هم اشاره شد شما از طریق شماره‌تلفن دوستانتان، اکانت و صفحه‌ی اینستاگرام آنها را می‌توانید پیدا کنید در واقع به این کار همگام‌سازی مخاطبان می‌گویند. معمولا بعد از اضافه‌شدن هر قابلیت، خیلی از افراد طرف‌دار آن می‌شوند و خیلی دیگر هم ممکن است از علاقه‌ای به آن نداشته باشند.

در واقع افرادی هستند که مایل نیستند مخاطبان خود را در اینستاگرام داشته باشند و به ویژگی کانکت کانتکت (connect contacts )علاقه‌ای ندارند. این‌گونه افراد مراحل زیر را باید انجام دهند.

 • مانند مراحل پیش وارد پروفایل کاری شوید.
 • دوباره باید سه خط بالای صفحه را لمس کنید.
 • صفحه‌ی جدید باز می‌شود، گزینه Setting را بزنید.
 • در این صفحه روی گزینه account ضربه بزنید.
 • بعد گزینه‌ی contact sycing لمس کنید.
 • در مرحله آخر نیز گزینه Connect Contacts را می‌بینید که در صورتی که فعال بود آن را به‌صورت غیرفعال در بیاورید تا افراد از طریق شماره‌ی شما، صفحه‌ی شما در اینستاگرام را پیدا نکنند بعد از آن هم در پنجره شناور جدید روی گزینه Disconnect کلیک کنید.

پنهان ماندن پیج اینستاگرام

شیوه‌ی پیداکردن پیج اینستاگرام افراد از طریق شماره‌تلفن آنها را به شما آموزش دادیم و متوجه شدید که این کار بسیار آسان است. دقت داشته باشید که برای انجام این کار حتما نیاز است شماره‌ی فرد مدنظر را در گوشی خود سیو داشته باشید.

در بالا هم اشاره شد که امکان دارد فردی علاقه‌مند به این موضوع نباشد، جای نگرانی نیست. ما برای این افراد هم راهکار داریم.

 • راهکار اول

افرادی که با این موضوع مشکل دارند زمانی که می‌خواهند وارد این اپلیکیشن شوند، برای ورود به جای استفاده از شماره‌تلفن خود با اکانت گوگول می‌توانند وارد شوند.

 • راهکار دوم

راهی بسیار ساده وجود دارد و آن این است که سیم کارتی تهیه کنید که هیچ‌کس شماره‌ی آن را ندارد و با آن وارد اینستاگرام شوید.

نکته: اینستاگرام را نصب کرده‌اید، آن هم با شماره‌ای که افراد زیادی آن را دارند در اینجا چاره چیست؟

 • وارد اینستاگرام شوید.
 • با استفاده از نوار پایین، بر روی عکس پروفایل خود ضربه زده و از این طریق و وارد پروفایل کاری‌تان شوید.
 • صفحه‌ی جدیدی باز می‌شود روی گزینه edit profile کلیک کنید.
 • در صفحه‌ی باز شده‌ی بعدی، روی گزینه personal information settings ضربه بزنید.
 • در اینجا شما می‌توانید شماره‌ی خود را پاک کنید و اکانت گوگل خود را وارد کنید.

بعد از به اتمام رسیدن این مراحل دیگر فردی با شماره‌‌ی شما نمی‌تواند صفحه‌ی اینستاگرامتان را پیدا کند. امکان دارد فردی رمز ایمیلش را فراموش کرده باشد در اینجا از شماره‌تلفن همراهی که قبلا برای بازیابی رمز عبور، گوگل از شما درخواست کرده بود، می‌توانید استفاده کنید.

پیدا کردن فرد در اینستاگرام از طریق شماره‌ تلفن

با کدام وارد شویم شماره‌تلفن یا اکانت گوگل؟

اینستاگرام تمام تلاشش را می‌کند تا محیطی امن و راحت برای کاربرانش ایجاد کند. یکی از اقداماتش در این راستا این است که افراد علاوه بر اینکه با شماره‌ی تلفن همراه می‌توانند وارد اینستاگرام شوند، با اکانت گوگل خود هم می‌توانند این کار را انجام دهند.

همان‌طور که در بالا نیز اشاره شد در صورتی که رمز پیج خود را فراموش کردید می‌توانید، با استفاده از شماره‌تلفن خود و اکانت گوگل خود برای بازیابی پیج خود اقدام کنید. برای برخی افراد ممکن است سوال ایجاد شود که اصلا بهتر است از چه روشی وارد این اپلیکیشن شویم؟

به‌صورت کلی هر دو این روش‌ها برای بعضی افراد مناسب و برای بعضی دیگر مناسب نیست، اگر شما فردی هستید که نمی‌خواهید از طریق شماره‌تلفن همراهتان افراد به صفحه‌ی شما برسند اکانت گوگل مناسب شماست، در این صورت پیج شما برای افرادی که به شماره‌ی شما دسترسی دارند پنهان می‌ماند.

بهتر است در همین‌جا دو مزیت واردشدن در اینستاگرام با شماره‌ی همراه را هم بگوییم، علاوه بر اینکه ورود با شماره‌ی تلفن امنیت بالاتری دارد، به دلیل اینکه همیشه همراه شماست دسترسی به آن هم راحت‌تر است اما اکانت گوگل همیشه در دسترس شما نیست. در صورتی هم که آن را از گوشی خود پاک کنید یا گوشی خود را ریست فکتوری کنید اگر رمز ورود و آدرس ایمیل را فراموش کرده باشید و در مقابل پسورد پیج خود را هم به یاد نداشته باشید، پیج شما از دست شما خارج خواهد شد.

امکان فراموش شدن آدرس اکانت گوگل و رمز ورود آن هم بسیار بالاست زیرا افراد با این موارد کمتر در ارتباط هستند در نتیجه زودتر فراموش می‌کنند‌ در عین حال که این موضوع را نباید فراموش کنید در ایران مشکلات مربوط به اکانت گوگل به‌راحتی قابل حل نیست و دفاتر پیشخوان هم برای برطرف شدن این مشکل به شما کمکی نخواهند کرد.

در نتیجه امنیت پیجی که با سیم‌کارت آن را ثبت‌نام کرده‌اید حداقل در ایران، با قطعیت می‌توان گفت که بالاتر از پیجی است که با اکانت گوگل آن را ثبت‌نام و ایجاد کرده‌اید.

برخی از افراد با ورود به بخش مخاطبین در اینستاگرام شاهد فالوور خارجی واقعی هستند اما باید متذکر شویم دلیل این امر استفاده از شماره های مجازی است، چرا که شماره های مجازی توسط افراد بسیار زیادی در سراسر دنیا استفاده میشود و همین عامل میتواند سبب حظور افراد خارجی در پیشنهاد های فالوور شما شود.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا تمامی نکات مربوط به پیداکردن افراد در اینستاگرام با شماره‌تلفن را برایتان مطرح کنیم. راستی اگر نیت شما از پیدا کردن مخاطبینتان در اینستاگرام افزایش دنبال کننده هایتان است پیشنهاد میکنیم با خرید فالوور ارزان با صرف هزینه اندک به انجام اینکار بپردازید. همچنین امیدواریم این مطالب برایتان مفید بوده باشد و از آنها نهایت استفاده را کرده باشید و دوستان قدیمی خود را پیدا کنید.

5/5 - (1 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...