همه چیز در مورد تیک آبی اینستاگرام

همه چیز در مورد تیک آبی اینستاگرام

همه‌ی ما در اینستاگرام پیج‌هایی را دیده‌ایم که تیک آبی دارند و ممکن است برایمان سوال شده باشد که این تیک آبی در کنار اسم این افراد به چه معناست یا اینکه چرا این افراد این تیک آبی رنگ را دارند‌.

در ابتدا این را باید بدانید که این تیک تنها و مختص به اینستاگرام نیست در دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر هم تیک آبی وجود دارد.

آیا شما هم دوست دارید یکی از افرادی باشید که در اینستاگرام تیک آبی دارند؟ پس تا آخر این مقاله با خرید ویو همراه باشید.

تیک آبی اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام

اگر شما دنبال این موضوع هستید که متوجه شوید آیا پیجی معتبر است، تیک آبی اینستاگرام دقیقا وظیفه‌اش این است که این موضوع را به مخاطب نشان دهد. اگر کنار اسم فردی تیک آبی قرار داشت شما از اعتبار پیجش اطمینان پیدا کنید‌. زمانی که دنبال شخصی معروف می‌گردید و با اکانت‌ها و صفحات زیادی با نام آن شخص روبه‌رو می‌شوید تیک آبی شما را به همان شخصی که مدنظرتان هست می‌رساند. همان اکانتی که کنار اسمش تیک آبی قرار دارد اکانت رسمی آن فرد است و دیگر اکانت‌ها اعتباری ندارند.

پس به طور کل تیک آبی در اینستاگرام، در کنار نام کاربری افراد یا یوزرنیم (Username) آن‌ها می‌آید و نشان دهنده‌ی اعتبار آن پیج و صفحه است‌. این روزها که صفحات فیک بسیار زیاد شده است تیک آبی کمک بسیار زیاد برای تشخیص این موضوع است.

گرفتن تیک آبی اینستاگرام

این تیک برای تمام افراد نیست و این موضوع را اینستاگرام در وب‌سایت رسمی خود نیز بارها اعلام کرده است. اینستاگرام اعلام کرده است که تیک آبی مختص نهادهای عمومی، برندها، ورزشکاران، فعالان اجتماعی و سلبریتی‌ها است.

نکته و ضعفی که در اینستاگرام در رابطه با تیک آبی وجود دارد این است که به طور شفاف و دقیق و شرایط گرفتن تیک آبی حتی برای افراد و نهادهایی که در بالا به آنها اشاره شد نیز وجود ندارد.

خیلی از ما دیده‌ایم که افرادی بسیار معمولی تیک آبی دارند که شاید برایمان سوال شود چطور و چگونه این افراد این تیک را دریافت کرده‌اند که باید بگوییم متاسفانه از طریق بازار سیاه هم می‌توان این تیک را گرفت. این موضوع نشان دهنده‌ی این است که درست است گرفتن این تیک سختی‌های خود را دارد اما غیرممکن و دست نیافتی نیست.

آیا با فالوور کم هم می‌توان تیک آبی گرفت؟

این مورد هم مانند تمام موارد اینستاگرام ملزومات و شرایطی دارد که دقیق و درست باید انجام شود. در ادامه مقاله جزییات این مورد را به طور دقیق بررسی می‌کنیم.

 فالوور جذب کنید

با افزایش فالوور این موضوع صحیح است که با کمی تلاش و پشتکار، تیک آبی را از اینستاگرام می‌توان دریافت کرد؛ اما بهتر آن است که تا حدودی اعتبار پیج شما نیز بالا باشد . یکی از راهکارها برای کسب این اعتبار تعداد فالوورهای بالا است. داشتن تعداد فالوور بالا علاوه بر اعتبارسازی، به روند جذب طبیعی مخاطب نیز کمک می‌کند زیرا اولین نشانه در نگاه یک کاربر، تعداد فالوور خارجی و فالوور ایرانی یک پیج است.

اگر قصد خرید فالوور فیک را دارید، این نکته را در نظر داشته باشید که این کار بسیار حساس است؛ اگر این افزایش فالوور از طریق ربات و غیرتخصصی انجام شود، در این صورت باید به شما بگوییم که هیچ‌وقت نمی‌توانید به تیک آبی برسید.

کارهایی که این ربات‌ها انجام ‌می‌دهند به‌راحتی توسط الگوریتم‌های اینستاگرام شناسایی می‌شود. این شناسایی قطعا برای شما ضررهای بسیار زیادی دارد پس بهترین راه، خرید از وب‌ سایت‌ های معتبر است.

افزایش محبوبیت با تیک ابی اینستاگرام

تمام شبکه‌های اجتماعی اهمیت دارند

اینستاگرام برنامه بسیار پر مخاطبی است و تعداد افراد زیادی از کاربران در آن به تولید محتوا و جذب مخاطب می‌پردازند.

یکی از راه‌های موثر برای مطرح‌شدن این است که از برنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دیگر هم استفاده کنید و در آنها هم حضور فعال داشته باشید‌.

قطعاً افرادی که در اینستاگرام حضور دارند در شبکه‌های اجتماعی دیگر مانند توییتر و کلاب‌هاوس هم فعالیت می‌کنند. شما باید همه پروفایل های خودتان را به بهترین شکل درست کنید. برای مثال اگر افزایش فالوور کلاب هاوس شما میتواند روی اعتبار شما تاثیر گذار باشد و فرایند گرفتن تیک آبی را برای شما آسانتر کند.

زمانی که در شبکه‌های اجتماعی دیگر هم حضور داشته باشید و این حضور به‌صورت فعال باشد قطعا مخاطب‌ها و افراد بیشتری با شما آشنا می‌شوند در نتیجه با این کار به‌راحتی این کاربران را به دنبال‌کنندگان اینستاگرام خود تبدیل می‌کنید.

این موضوع و کسب اعتبار در میان مخاطب‌های شبکه‌های اجتماعی دیگر باعث می‌شود خیلی راحت‌تر و سریع‌تر به شهرت و اعتبار دست پیدا کنید که کسب این اعتبار و شهرت شما را به تیک آبی نزدیک‌تر خواهد کرد.

مثلا یوتیوبرهای شاخص به دلیل فعال بودنشان در یوتیوب و دریافت ویوی بسیار بالا مطرح شده‌اند و این مطرح‌شدن باعث شده‌است که خیلی راحت تیک آبی اینستاگرام را داشته باشند.

همیشه فعال باشید

اگر می‌خواهید اینستاگرام تصور نکند که ربات هستید باید همیشه فعال باشید و حضور هرروزه داشته باشید.

فعال‌بودن در اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا نرخ تعامل بالاتری را تجربه کنید و به‌راحتی به بهترین جای اینستاگرام یعنی اکسپلور راه پیدا کنید. و فراموش نکنید که یکی از راه های ورود به اکسپلور خرید سیو برای پست و افزایش شیر پست میباشد!

به هر میزان که فعال باشید و محتوای جذاب و تازه‌تری ایجاد کنید محتواهایتان بیشتر به اکسپلور خواهد رفت در نتیجه‌ی این اتفاق هم افراد بیشتری به سراغ پیج، صفحه و برند شما می‌آیند.

ارتباط با مخاطب و فعالیت مستمر در اینستاگرام بسیار با اهمیت است. در نتیجه اگر شما فردی هستید که علاقه دارید تیک آبی در اینستاگرام داشته باشید حتما از خدمات اینستاگرام استفاده کنید و با برنامه ریزی دقیق به هدف خود دست پیدا کنید.

نحوه دریافت تیک آبی اینستاگرام

سعی کنید بیو ‌پیج‌تان کامل و قابل فهم باشد

در بیوی پیج خود اطلاعات دقیق، کامل و نکات کلیدی را بنویسید این اطلاعات باعث می‌شود مخاطب با شما احساس نزدیکی بیشتری داشته باشد به‌عنوان مثال اطلاعاتی مانند آدرس وب‌سایت، شماره تماس، نوع فعالیت و خدماتی که ارائه می‌دهید، آدرس فروشگاه فیزیکی در صورت وجود و … این کار حس امنیت را به مخاطب می‌تواند القا کند. با این کار هم مخاطبان بیشتری جذب می‌کنید و هم به اینستاگرام این موضوع را می‌رسانید که در کارتان بسیار شفاف هستید. رعایت تمام این کارها شما را قدم‌به‌قدم به گرفتن تیک آبی نزدیک می‌کند‌. یکی از کارهای دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که حساب خود را تجاری ‌کنید و بعد به اکانت‌های فیس‌بوک و توییترتان هم متصل شوید.

باادب و باشخصیت باشید

زمانی که یک پیج دنبال گرفتن تیک آبی اینستاگرام است باید این را بداند که بیشتر از قبل پیج‌اش تحت نظارت است و تمامی فعالیت‌ها اعم از کانت و مشارکت‌هایش مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس،  از گذاشتن کامنت‌های توهین‌آمیز، انتشار محتواهای غیراخلاقی، نژادپرستانه و دارای کلمات بی‌ادبانه به‌شدت دوری کنید.

هرکدام از کارهایی که جز نبایدهای قوانین اینستاگرام است را انجام دهید هرگز به تیک آبی نخواهید رسید.

خطر جعل هویت

همان‌طور که در بالا هم به آن اشاره کردیم، اصلا هدف اصلی تیک آبی در اینستاگرام آن است که هویت افراد اصلی و رسمی جعل نشود. یک راهکار این است که شما هم همین کار را انجام دهید یعنی با اسم و فامیل خودتان صفحات جعلی بسازید.

دقت داشته باشید که برای این کار باید یک صفحه با تعداد فالوورهای بالا داشته باشید و بعد صفحات فیک به نام خودتان بسازید تا اینستاگرام تصور کند هویت شما به خطر افتاده است و افراد زیادی با نام شما در حال ایجاد صفحه هستند.

نکته: اینستاگرام و الگوریتم‌هایش در این زمینه به‌شدت هوشمند هستند و اگر با یک دستگاه مشخص و ip یکسان اکانت‌های فیک بسازید، حتما دستتان رو می‌شود و دیگر هیچ‌وقت نمی‌توانید تیک آبی بگیرید.

تنوع فالوور ها امر مهمی در گرفتن تیک آبی به حساب می آید. سعی کنید در بخش فالوور هایتان از تمامی کشور ها فالوور داشته باشید تا این امر طبیعی تر گردد و نشان از شهرت شما بدهد. خرید فالوور خارجی یکی از سرویس های جذابی است که میتواند افرادی از سراسر دنیا را به فالوور های شما اضافه کند.

 

شرایط تیک آبی گرفتن

برای انجام هر کاری در ابتدا باید در موردش به طور دقیق تحقیق کنید. تیک آبی اینستاگرام هم از مواردی است که اگر قصد گرفتنش را دارید باید مواردی را خوب بدانید.

خیلی آسان است اگر نکات را رعایت کنید به تیک آبی می‌رسید و اگر آنها را رعایت نکنید حتی به مرحله‌ی بررسی هم نمی‌رسید. این نکته را هم بدانید که زمانی که صلاحیت شما رد شود تا یک ماه درخواست تیک آبی را نمی‌توانید داشته باشید.

پس با دقت به نکات زیر توجه کنید و بعد از انجام تک‌تک آنها درخواست برای تیک آبی به اینستاگرام ارسال کنید.

 

شرط اول: تیک آبی گرفتن نیاز به پیجی معتبر دارد، اگر اکانت شما معتبر نیست تیک آبی نمی‌توانید دریافت کنید.

به عنوان مثال اگر شما یک برند دارید که نام آن برند هم اسم خودتان است، شما اعتبار لازم را برای دریافت این تیک دارید.

با شرایطی که گفته شد اکانت‌های اخبار زرد یا اکانت‌هایی که جنبه تفریحی دارند، اعتبار کافی برای دریافت این تیک را ندارند.

شرط دوم: تیک آبی فقط برای یکی از پیج‌هایی که در اینستاگرام دارید تعلق می‌گیرد. اگر اکانت‌های گوناگونی دارید باید بدانید که تنها به یک اکانت شما این تیک تعلق پیدا می‌کند.

شرط سوم: نکته‌ی بسیار مهم این است که اطلاعات حساب کاری شما باید دقیق و کامل باشند.

اطلاعاتی از قبیل نام کاربری درست و خوانا، بیوگرافی کامل، تصویر پروفایل، قرار داشتن اطلاعات دقیق مثل شماره تماس و آدرس وب‌سایت برند صاحب پیج و… باید حتما ذکر شده باشند.

شرط چهارم: همانطور که در بالاتر هم گفته شد فعالیت شما باید زیاد باشد و نام اکانت شما توسط افراد زیادی سرچ شده باشد.

اگر تمام شرایط بالا را رعایت می‌کنید برای درخواست تیک آبی به اینستاگرام می‌توانید پیام دهید.

دریافت تیک آبی اینستاگرام

 گرفتن تیک آبی اینستاگرام

شرایط گرفتن تیک آبی از اینستاگرام با گذشته متفاوت‌تر شده است. افراد در گذشته خودشان را از طریق ایمیلی به زبان خارجی همراه با عکس که آیدی خود را بر روی کاغذ نوشته بودند ارسال می‌کردند.

بعد از انجام دادن این مراحل، بررسی‌های لازم را اینستاگرام انجام می‌داد و اگر همه‌ی موارد درست بود، فرد تیک آبی را دریافت می‌کرد.

تعداد بالای فالوور هم از نکاتی بود که برای اینستاگرام اهمیت داشت.

اما امروزه شرایط برای افرادی که به دنبال تیک آبی هستند بسیار آسان‌تر شده است. دیگر نیاز به ایمیل آن هم به زبان خارجی نیست و تنها کافی است خود اپلیکیشن را داشته باشید و مراحل زیر را انجام دهید:

 

در ابتدا به اینستاگرام خود وارد و بعد به قسمت پروفایل (Profile) بروید.

سه خط بالا که در سمت راست هستند را لمس کنید و بعد به تنظیمات (Settings)بروید.

وارد قسمت Account  شوید.

در این مرحله باید گزینه Request verification را انتخاب کنید.

در صفحه‌ای که باز می‌شود اطلاعات مربوط به خود که شامل موارد زیر است را وارد کنید:

Full name  : نام کامل خود یعنی آنچه را که در شناسنامه‌ی شما است را وارد کنید.

Known as  : نام مستعار دارید؟ اگر خودتان یا برندتان نام مستعار دارد، آن را در این قسمت وارد کنید.

Category  :  در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید؟ ورزش، هنر، تجارت … از میان گزینه‌های موجود فعالیت خود را انتخاب کنید‌.

 

در این مرحله تصویری را باید بارگذاری کنید. تصویری از شناسنامه صادر شده توسط دولت و یا تصویری از یک سند رسمی کسب‌وکارتان را باید برای اینستاگرام ارسال کنید. اگر فردی مدارک دیگر مانند گواهینامه رانندگی، پاسپورت و مدارک دیگری هم دارد می‌تواند ارسال کند. بیزینس‌ها می‌توانند از اظهارنامه‌های مالیاتی، قبض تسهیلات به نام شرکت یا اساسنامه استفاده کنند.

مراحل به پایان رسید حال باید گزینه‌ی send را بزنید و منتظر باشید تا اطلاعاتتان بررسی شود.

پاسخ اینستاگرام به درخواست شما مدت‌زمان مشخصی ندارد، در بعضی موارد خیلی سریع به شما پاسخ می‌دهد و در بعضی موارد هم ممکن است چند هفته طول بکشد، پس جای نگرانی نیست.

تذکر: این نکته را فراموش نکنید که گرفتن تیک آبی از اینستاگرام کاملا رایگان است و اگر ایمیلی دریافت کردید و از شما برای انجام این کار هزینه‌‌ای را خواست و یا دنبال اطلاعات دیگری از شما بود هرگز به آن ایمیل پاسخ ندهید زیرا قطعا کلاهبرداری است.

نکته: اگر می‌خواهید تشخیص دهید که کدام ایمیل اصل و از طرف اینستاگرام و کدام یک فیک است باید به قسمت تنظیمات اکانت اینستاگرام خود مراجعه کنید و در قسمت جستجو یا search عبارت Email را جستجو کنید.

در این قسمت ایمیل‌هایی که از طرف اینستاگرام ارسال شده است همراه با تاریخ وجود دارد. در نتیجه، اگر ایمیلی در این لیست قرار نداشت، این موضوع را بدانید که فیک و از طرف سودجویان است.

سخن پایانی

ما در این مطلب از اساس تیک آبی اینستاگرام را برای شما شرح دادیم و راه هایی برای گرفتن آن اگر به آن نیاز دارد برای شما بازگو کردیم امیدواریم که برای شما این مطلب کاربردی بوده باشد و نهایت استفاده را برده باشید

5/5 - (3 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...