نکاتی که قبل از اجرای لایو اینستاگرام باید بدانید

نکاتی که قبل از اجرای لایو اینستاگرام باید بدانید

یکی از قابلیت‌های پرطرفدار Instagram، امکان گذاشتن لایو است. لایو اینستاگرام به کاربران این اجازه را می‌دهد تا به صورت زنده و در زمان حال ویدئوها و عکس‌ها را با دنبال‌کنندگان خود به اشتراک بگذارند. لایو اینستاگرام برای برخی کاربران جذابیت بالایی دارد و از این جهت یادگیری نکات کلیدی پیش از اجرای لایو برای توسعه کسب و کار شما در اینستاگرام مهم است. در این مقاله وبسایت خرید ویو نکاتی را به شما معرفی میکند تا به کمک آن بتوانید لایو پر مخاطبی را برگذار کنید.

لایو اینستاگرام

قابلیت Instagram live به‌عنوان یک روش بسیار موثر برای برقراری ارتباط مستقیم با دنبال کنندگان و ارائه محتوای جذاب و زنده شناخته شده است. با استفاده از لایو اینستاگرام کاربران می‌توانند به صورت زنده به پرسش و پاسخ‌ها پرداخته و با دنبال کنندگان خود در ارتباط باشند. همچنین، این قابلیت به صورت خودکار در پروفایل کاربر نمایش داده می‌شود و برای مدت 24 ساعت قابل مشاهده است.

به طور کلی لایو اینستاگرام یک ابزار قدرتمند برای ارتباط مستقیم با دنبال کنندگان است و خرید ویو لایو اینستاگرام برای افراد و برندها که به دنبال ارائه محتوای زنده و جذاب هستند، بسیار مفید است.

تاثیر لایو در پیج اینستاگرام

استفاده از لایو در پیج‌های شخصی و کاری می‌تواند تاثیر قابل توجهی در اعتماد مشتریان داشته باشد. برقراری ارتباط زنده با مخاطبان به آن‌ها امکان می‌دهد تا شما را در لحظه بطور واقعی ببینند و با شما در ارتباط باشند. این امر باعث می‌شود تا مخاطبان اعتماد بیشتری به شما داشته باشند؛ زیرا ارتباط زنده نشان می‌دهد که شما واقعی و قابل اعتماد هستید، همچنین در لایو می‌توانید به صورت زنده و به صورت مستقیم به سوالات و نیازهای مخاطبان پاسخ دهید و این امر به شما این امکان را می دهد تا به بهترین شکل ممکن به نیازهای آن‌ها پاسخ دهید و از این طریق اعتماد و رضایت آن‌ها را بالا ببرید.

تاثیر لایو در پیج اینستاگرام

با مطالعه مقاله “معرفی 10 روش برای جذب لایک واقعی اینستاگرام” می‌توانید با راهکارهایی آشنا شوید که با اجرای آن این امکان را دارید تا مخاطبین بیشتری را برای لایک پست‌های خود ترغیب کنید.

جذابیت لایو ایستاگرام برای کاربران

لایو گذاشتن قابلیتی است که امروزه توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد، این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا به صورت زنده و در لحظه ویدیویی از خود بسازند و آن را به دیگران پخش کنند. در یک نظرسنجی که در پلتفرم Livestream برگزار شد، به نتایجی رسیدیم که نشان می‌داد بیشتر افراد ترجیح می‌دهند به جای مشاهده یک متن یا وبلاگ، لایو را ببینند، درصد بالایی از افراد، یعنی 80 درصد، این علاقه را نشان داده‌اند. این نظر سنجی نشان می‌دهد که لایو گرفتن برای کاربران جذابیت بیشتری نسبت به بخش‌های دیگر دارد.

امروزه در نرم افزارهای مجازی، امکانات بسیاری برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی وجود دارد. یکی از این شبکه‌ها، اینستاگرام است که به عنوان یک پلتفرم جهانی شناخته شده است. اینستاگرام به عنوان یک ابزار کارآمد می‌تواند به راه‌اندازی کسب و کار و تبلیغات و بازاریابی آن‌ها کمک کند. بنابراین؛ استفاده از قابلیت لایو در اینستاگرام برای هر کسب و کاری ضروری است.

چگونه بازدید لایو را افزایش دهیم؟

بازدیدکننده کم در لایو یکی از چالش‌هایی است که برای همه افرادی که لایو برگزار می‌کنند، پیش می‌آید. این موضوع باعث دلسردی فعالان اینستاگرامی می‌شود و اغلب با مقایسه عملکرد خود با لایوهای پربازدیدتر جهان، احساس نا امیدی می‌کنند. برخی از افراد نیز مدام این سوال را مطرح می‌کنند که چگونه می‌توانند بازدید لایو خود را افزایش دهند. در ادامه مطلب، روش‌هایی برای بالارفتن بازدید لایو را به شما معرفی خواهیم کرد تا شما هم قادر باشید از این ابزار برای پیشرفت در اینستاگرام استفاده کنید.

چگونه بازدید لایو را افزایش دهیم؟

خرید بازدید لایو برای اینستاگرام

با خرید بازدید لایو در اینستاگرام، شما می‌توانید به صورت سریع و موثر تعداد بازدیدهای لایو خود را افزایش دهید؛ این راهکار معتبر و موثری برای جلب توجه بیشترین تعداد ممکن از مخاطبانتان است و به شما کمک می‌کند تا محبوبیت خود را در اینستاگرام بهبود بخشیده و نیز اعتبار و اعتماد مخاطبان را افزایش دهید. شما می‌توانید با بهره گیری از خدمات اینستاگرام لایو های جنجالی را برگذار کنید؛ این راهکار به شما کمک می‌کند تا در میان رقبای خود برجسته شوید و بازدیدهای لایو خود را به آسانی افزایش دهید. این روز ها کاربران زیادی هستند که برای افزایش آمارشان در این پلتفرم محبوب از خرید ویو اینستاگرام استقبال میکنند.

علاقه مخاطب را شناسایی کنید!

در راستای این هدف شما باید محتوایی را تولید کنید که جذابیت بالایی برای مخاطبان داشته باشد و به آن‌ها ارزش افزوده بدهد، اما نباید تنها بر اساس علاقه شخصی خودتان محتوا را تولید کنید؛ بلکه باید با توجه به نیازها و علاقه‌های مخاطبان خود، محتوای مناسبی را انتخاب و ارائه دهید.

برای مثال، اگر فروشگاه آنلاین شما لباس زنانه است، مفید است که محتواهایی درباره آخرین مدل‌ها روش‌های استایلینگ و ترفندهای مربوط به لباس‌ها در اینستاگرام منتشر کنید.

ارسال اعلان لایو اینستاگرام برای کاربران

در حالی که برخی از کاربران از برگزاری وبینارها و لایوهای اینستاگرامی با خبر هستند و به طور منظم از آن‌ها استفاده می‌کنند، برخی دیگر از ما این امکان را ندارند و ممکن است یک وبینار اینستاگرامی را از دست بدهند.

به عنوان مثال، اگر شما در ساعاتی که برگزاری لایوها در اینستاگرام کمتر است، پلتفرم را استفاده می‌کنید، احتمالاً به دلیل عدم آگاهی از برگزاری وبینارها در آن زمان، این فرصت را از دست می‌دهید. بنابراین، برای افزایش بازدید لایوهای اینستاگرام خود، باید به بهترین زمان برگزاری آن‌ها توجه کنید.

یکی از برترین قابلیت‌های اینستاگرام در این رابطه، ویژگی یادآور یا ریمایندر است. با ادد کردن این ویژگی روی استوری و پست بنر اطلاع رسانی لایو، اشخاصی که ریمایندر را فعال نمایند، در هنگام برگزاری لایو، پیامی جهت یادآوری از سوی اینستاگرام دریافت می‌نمایند.

می‌توانید با به اشتراک گذاشتن استوری خود را دیگران و تبلیغ آن در بین گروه‌ها و افرادی که حتی در سایر شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام می‌شناسید تلاش کنید تا بازدید استوری خود را افزایش دهید. به این ترتیب و با افزایش ویو استوری شما، افراد بیشتری از زمان برگذاری لایو شما اطلاع پیدا خواهند کرد و به این ترتیب می‌توانید بازدید لایو خود را نیز افزایش دهید.

مزایای استفاده از لایو اینستاگرام

با استفاده از قابلیت لایو اینستاگرام، شما می‌توانید به صورت زنده و مستقیم با مخاطبین خود در ارتباط باشید و به سوالات و ابهامات آن‌ها پاسخ دهید. این قابلیت به شما این امکان را می دهد که به صورت تعاملی با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید و به طور مستقیم در مورد محصولات یا خدمات خود صحبت کنید.

با استفاده از لایو، شما می توانید به طور مستقیم با مخاطبین خود در ارتباط باشید، آن‌ها را متقاعد کنید و اعتماد آن‌ها را برای خرید افزایش دهید. همچنین، با توضیحات و رفع ابهامات مخاطبین خود، می‌توانید ارتباط بیشتری با آن‌ها برقرار کرده و برای آینده رابطه تجاری با آن‌ها استفاده کنید. در نتیجه، استفاده از قابلیت لایو برای پیشرفت پیج‌ها بسیار حائز اهمیت است.

ساخت استوری های جذاب یکی از مواردی است که می‌تواند تاثیر شگفت‌آوری در افزایش تعداد دنبال کنندگان شما داشته باشد، به همین دلیل می‌توانید با مطالعه مقاله “آموزش ساخت استوری های جذاب در اینستاگرام”  با این مهارت آشنا شوید.

بازدید لایو اینستاگرام

به صورت کلی از نتایج مهمی که از بررسی این موضوع به دست آمده است، نشان داده شده که متوسط هر فرد در روز حدود 53 دقیقه از وقت خود را صرف استفاده از این برنامه می‌کند. این نتیجه نشان می‌دهد که لایو می‌تواند گزینه مناسبی باشد تا افراد این مدت زمان را در پیج شما سپری کنند. همچنین، از هر 5 استوری که در پیج‌های کاری و فروشگاهی منتشر می‌شود، یکی ریپلای شده و پیام دایرکت دریافت می‌شود. این نشان می‌دهد که ارتباط مستقیم با مخاطبان از طریق این برنامه می‌تواند به گرفتن بازخورد و ارتباط بیشتر با مخاطبان منجر شود. به این نکته نیز توجه کنید که، 83٪ کاربران این پلتفرم، محصولات جدید و یا خدمات جدید مورد نظر خود را در این برنامه پیدا می‌کنند. این نشان می‌دهد که این برنامه می‌تواند یک ابزار موثر برای تبلیغات و بازاریابی برای کسب و کارها باشد.

بازدید لایو اینستاگرام

آموزش لایو اینستاگرام

برای اجرای لایو، ابتدا برنامه را اجرا کرده و وارد بخش استوری‌های خود شوید. سپس زمانی که از شما می‌خواهد عکس یا ویدیویی را انتخاب کنید، روی آیکون دوربین کلیک کنید. در ادامه، با کشیدن انگشت خود در منوی پایین صفحه، گزینه “LIVE” را انتخاب کنید. در نهایت، با زدن دکمه‌ای که در بخش پایین صفحه وجود دارد، لایو شما شروع خواهد شد.

تاثیر لایو ترکیبی اینستاگرام در جذب مخاطب

در نسخه‌های قدیمی اینستاگرام، تنها یک پیج قادر به برقراری لایو بود و امکان برگزاری لایوهای دو نفره وجود نداشت، اما با آپدیت‌های بعدی قابلیت برقراری لایوهای دو نفره نیز به اینستاگرام اضافه شد. این به این معنی است که بیش از یک پیج می‌توانند به صورت هم زمان لایو برگزار کنند و این امکان برای کاربران جدیدی که علاقه‌مند به برگزاری لایوهای گروهی هستند، بسیار مفید است.

این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد تا در لحظه واقعی با دوستان و آشنایان خود در ارتباط باشند و تجربه‌های خود را با هم به اشتراک بگذارند.

همچنین، با استفاده از این قابلیت، افراد می‌توانند فعالیت‌های روزانه خود را در قالب لایو به اشتراک بگذارند و به طور مستقیم با تعداد بیشتری از دنبال کنندگان خود در ارتباط باشند. این قابلیت در جذب مخاطبان بیشتر و افزایش تعاملات در شبکه‌های اجتماعی بسیار مؤثر است.

روش‌ های انجام و کارکرد ویدئو در لایو اینستاگرام

در این بخش به نحوه کار کردن برنامه لایو در این پلتفرم می‌پردازیم. بلافاصله پس از آغاز لایو، تعداد افراد حاضر در لایو در بالای صفحه نمایش داده می‌شود و همچنین کامنت‌هایی که افراد برای شما می‌گذارند در بخش پایینی نمایش داده می‌شود.

یکی از قابلیت‌های این برنامه، امکان پین کردن پیامی است تا آن پیام در همان مکان بماند و در دید همه حضار قرار گیرد. برای این کار، کافی است دست خود را روی پیام نگه دارد و از گزینه “Pin” استفاده کنید.

یکی از ویژگی‌های برنامه اینستاگرام، قابلیت ارسال پیام به فالوورهای شما است؛ در زمانی که شما لایو را آغاز می‌کنید. این پیام به صورت خودکار ارسال شده و فالوورهای شما را از وجود لایو شما مطلع می‌کند؛ بدون اینکه شما نیاز داشته باشید به صورت تک تک به همه پیام دهید.

با توجه به تاثیر تعداد فالوورهای شما در رشد بازدیدهای لایو، اگر به دنبال راهی هستید تا تعداد فالوورهای ایرانی اینستاگرام خود را افزایش دهید و سپس از این فالوورها برای جذب تعداد بیشتری از مخاطبان در لایوهای خود بهره‌برداری کنید، خرید فالوور ایرانی اینستاگرام می‌تواند گزینه‌ای جذاب برای رشد آمار مخاطبین باشد. این فالوورها به عنوان یک جمعیت پایه باعث افزایش تعداد بازدیدهای لایوهای شما می‌شوند و باعث ایجاد اعتماد مخاطبان به پیج شما می‌شود. همچنین، در لایوهای اینستاگرام، می‌توانید به صورت مستقیم با فالوورهای خود در ارتباط باشید و از این فرصت برای جذب نظرات و بازخوردهای مثبت استفاده کنید تا رشد سریع‌تری را تجربه کنید.

چگونه لایو اینستاگرام را ذخیره کنم؟

علاوه بر این، لایو اینستاگرام امکان ذخیره کردن لایو را نیز دارد. این به این معنی است که افرادی که لایو شما را از دست داده‌اند، می‌توانند آن را در زمان دلخواه دوباره مشاهده کنند. این قابلیت می‌تواند برای افزایش دسترسی و تعامل با فالوورها و ارتباط بیشتر با آن‌ها مفید واقع شود.

اگر شما در حال تماشای لایو ذخیره شده هستید، می‌توانید با استفاده از نواری که در پایین صفحه ویدئو قرار دارد، ویدئو را جلو و عقب کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید لایوهای خود را مانند استوری‌های خود هایلایت کرده و برای همیشه در پروفایل خود ذخیره کنید. در صورت تمایل به اشتراک گذاری لایو، پس از پایان آن می‌توانید از گزینه “share” استفاده کنید.

نوشتن کپشن های مناسب در اینستاگرام از جمله مهارت های مورد نیاز هر فردی است که می‌خواهد در فضای اینستاگرام فعالیت کند؛ بنابراین خواندن مقاله “کپشن نویسی در اینستاگرام” را به کسانی که هنوز با این مهارت آشنا نشده‌اند توصیه می‌کنیم.

قابلیت های لایو اینستاگرام

در زمان اجرای لایو، شما با مجموعه‌ای از گزینه‌ها در بخش پایینی این پلتفرم روبرو می‌شوید که به شما در بهبود کیفیت و قدرت جذابیت لایو کمک می‌کنند.

  • علامت سوال: در بخش لایو اینستاگرام، به کاربران اجازه می‌دهد تا سوالات مخاطبین را دریافت کنند و پاسخ دهند. با کلیک بر روی این آیکون، لیستی از سوالاتی که برای شما ارسال شده است، نمایش داده می‌شود.
  • آیکون موشک کاغذی: برای پیام دادن استفاده می‌شود. این آیکون به کاربران امکان می‌دهد تا در حالت لایو، به صورت شخصی پیامی را برای یک فرد خاص ارسال کنند و از این طریق لایو خود را از دست ندهند.
  • آیکون چهره‌ها: این آیکون به شما امکان می‌دهد تا شخصی را به لایو اضافه کرده و آن را میزبان ویدئوی لایو خود قرار دهید.
  • فیلترکردن چهره: با زدن روی گزینه، فیلترهای گوناگونی برای شما نمایش داده می‌شود که قادر هستید هرکدام را که می‌خواهید، بر روی چهره‌تان بیندازید.
  • آیکون دوربین: این به شما امکان می‌دهد که ویدئو یا عکسی را انتشار دهید.
  • گزینه End: با زدن روی این گزینه لایو شما به اتمام می‌رسد. پس از زدن این گزینه قادر هستید که انتخاب کنید می‌خواهید لایو را ذخیره کنید یا خیر!

همانگونه که قبل تر در نکاتی که قبل از اجرای لایو اینستاگرام باید بدانید ذکر کردیم، پس از اینکه لایو را شروع کردید، یک پیام برای مخاطبین شما ارسال می‌شود. چنانچه علاقه‌ای به این موضوع ندارید، قادر هستید این گزینه را خاموش کنید. برای این کار به بخش تنظیمات وارد شده و از آنجا گزینه push notification setting را برگزینیدو بعد به قسمت live video رفته و از آنجا نوتیفیکیشن این قسمت را خاموش کنید. با اینکار دیگر پیامی ارسال نخواهد شد.

کلام آخر

استفاده از لایو اینستاگرام، یکی از ویژگی‌های جذاب این پلتفرم است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با فالوورهای خود در ارتباط مستقیم قرار بگیرند. این قابلیت در تعامل با دیگران و ایجاد ارتباط نزدیک با جمعیت هدف بسیار موثر است. برای بهره‌گیری بهینه از این امکان،نکاتی که قبل از اجرای لایو اینستاگرام باید بدانید مهم است که نکات اساسی هستند در نظر بگیریم. با رعایت این نکات، می‌توانیم لایوهایی موفق را ایجاد کنیم که به پیشرفت و رشد صفحه ما کمک کنند. در این مقاله، به بررسی و اشاره برای داشتن لایو درست و اصولی پرداختیم که به شما کمک خواهد کرد تا از این قابلیت بهره بیشتری ببرید.

لایو اینستاگرام چیست؟

لایو در اینستاگرام قابلیت فوق جذابی است که به شما این امکان را می دهد که بصورت زنده با مخاطبین یا فالوور های خود ارتباط برقرار کنید.

چگونه یک جلسه لایو اینستاگرام را شروع کنم؟

برای شروع یک جلسه لایو اینستاگرام، برنامه اینستاگرام را باز کنید، از فید خود به سمت راست بکشید تا به دوربین دسترسی پیدا کنید و سپس «Live» را در پایین صفحه انتخاب کنید؛ قبل از پخش زنده می‌توانید عنوانی اضافه کنید.

آیا می توانم ویدیوی لایو اینستاگرام خود را ذخیره کنم؟

بله، می‌توانید ویدیوی لایو اینستاگرام خود را با لمس کردن دکمه «Save» در انتهای پخش خود در دوربین خود ذخیره کنید. به این ترتیب، می‌توانید بعداً آن را در استوری اینستاگرام یا سایر پلتفرم‌ها به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...