آموزش فعال سازی ورود دو مرحله ای در اینستاگرام

آموزش فعال سازی ورود دو مرحله ای در اینستاگرام

اینستاگرام هم اکنون جزء بزرگترین شبکه های اجتماعی محسوب میشود و امنیت اکانت شما از مواردی است که همواره مورد توجه باید قرار بگیرد. اگر نمایه کسب و کار شما در اینستاگرام فعالیت باشد پس ممکن است تا به حال نگران مسائل خصوصی و امنیتی حساب خود شده باشید.

ایجاد یک احراز هویت دو عاملی Instagram یا تأیید ۲ مرحله‌ای برای حساب، یک راه حل بسیار خوب و عالی برای برطرف شدن چنین نگرانی‌هاییست. دو مرحله‌ای کردن رمز اینستاگرام یک دروازه امنیتی در پنجره ورودی حساب اینستا است یعنی در واقع و به بیان ساده‌تر فعال سازی تأیید دو مرحله‌ای اینستاگرام یک کد امنیتی برای حساب شما به محسوب می‌شود.

تأیید دو مرحله‌ای اینستاگرام باعث میشود از هک شدن حساب شما جلوگیری شود زیرا نام و رمز دومی که تعیین می‌کنید در حقیقت مربوط به احراز هویت شماست. ما در این مقاله در خرید ویو تلاش کرده‌ایم تا به آموزش تأیید دو مرحله‌ای اینستاگرام بپردازیم. برای انجام اینکار یعنی فعال سازی تأیید دو مرحله‌ای اینستاگرام با ما همراه باشید.

تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

روشهای مربوط به فعال کردن تأیید دو مرحله‌ای اینستاگرام

برای دو مرحله‌ای کردن رمز اینستاگرام دو راه وجود دارد

  • استفاده از روش پیام کوتاه
  • فعال کردن برنامه تأیید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام

در ادامه نحوه فعال سازی احراز هویت دو عاملی را برای شما دوستان ارائه و توضیح می‌دهیم.

شما هر چقدر هم پیج جذاب و دنبال کننده های بسیار فراوانی داشته باشید حتی با استفاده از خدمات اینستاگرام هم نمیتوانید امنیت یک پیج را تضمین کنید چرا که امنیت یک پیج وابسته به عوامل مختلفی میباشد. اما برای ایجاد یک امنیت مناسب تایید دو مرحله ای اینستاگرام جزئی از واجبات محسوب میگردد.

استفاده از پیام کوتاه

به منظور فعال سازی احراز هویت دو مرحله‌ای از طریق پیام کوتاه، اینستاگرام خود را باز کنید و به بخش تنظیمات بروید. سپس گزینه امنیت را از منو انتخاب کنید.

بر روی احراز هویت دو عاملی ضربه بزنید. در پنجره باز شده بر روی گزینه شروع یا Get Started ضربه بزنید.

بعد از انتخاب این گزینه به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که در آن باید از بین گزینه روش مورد نظر خود را که در این بخش پیام متنی است، انتخاب کنید. در صورتی که شماره تلفن خود را از قبل وارد نکرده‌اید، در این بخش وارد کنید.

برای شماره همراه شما کدی ارسال می‌شود که آن را باید جایگذاری کرده و بر روی گزینه Next ضربه بزنید. سپس گزینه Done را انتخاب کنید. در صفحه باز شده کدهایی نمایش داده می‌شود که باید از آن‌ها اسکرین شات تهیه و در مکانی امن ذخیره کنید.

با اینکار از این به بعد در حین ورد به اینستاگرام و یا هر کار دیگری که با حساب اینستاگرام خود دارید مانند وصل کردن اینستاگرام به واتس اپ بیزینس از شما تایید دو مرحله ای میخواهد.

در این مرحله توصیه ما به شما این است که پیام هایی که از سمت اینستاگرام دریافت می کنید را بسیار جدی بگیرید و آن را حتی برای خرید فالوور اینستاگرام هم در اختیار شخصی قرار ندهید.

راهکار برای غیر فعال سازی تایید دو مرحله ای اینستاگرام در صورت نبودن تلفن همراه

احراز هویت دو عاملی در اینستاگرام را به چه صورت حذف کنیم؟ همان‌طور که می‌دانید برای حذف تأیید دو مرحله‌ای اینستاگرام باید تلفن خود را داشته باشید یا از طریق برنامه Instagram به حساب خود دسترسی پیدا کنید. اما اگر تلفن خود را گم کرده‌اید و یا اینکه در دسترستان نبود، باید با استفاده از دستگاه دیگری به آن دسترسی داشته باشید. اگر این راهکار هم نشد و حساب خود را در دستگاه‌های دیگر تنظیم نکرده‌اید، در صورت فقط دو راه برای شما وجود دارد.

اولین راه این است که از طریق اتصال به طریق لپ‌تاپ وارد شوید. شما می‌توانید با کدی که به ایمیل شما ارسال می‌شود به راحتی وارد حساب کاربری خود شده و از بخش تنظیمات، حریم خصوصی و امنیت به بخش تأیید دو مرحله‌ای اینستاگرام رفته و آن را خاموش کنید.

تایید دو مرحله-ای اینستاگرام

اگر از این راه هم موفق نشدید یعنی نتوانستید با کد ارسال شده به ایمیل یا تلفن خود وارد سیستم شوید، رمز عبور اینستاگرام خود را بازنشانی کنید. یعنی از امکانات فراموشی رمز اینستاگرام استفاده کنید. با استفاده از لپ‌تاپ یا هر دستگاه دیگری به برنامه اینستاگرام بروید و بعد از وارد کردن نام کاربری بر روی گزینه فراموشی رمز کلیک کنید.

سپس گزینه Help need more را انتخاب کنید. سپس از شما شماره تلفن مربوط به صفحه اینستاگرام خواسته می شود و در صورت وارد کردن آن، پیوند ورود به اینستاگرام برای شما ارسال می‌شود. دقت داشته باشید که اگر به ایمیل یا تلفن سازنده دسترسی ندارید این کار را نکنید، به دلیل اینکه تا زمانی که کد را از طریق ایمیل یا تلفن دریافت نکنید، حساب شما قفل می‌شود. برای تأیید رمز عبور و ایمیل جدید، دستورالعمل موجود در ایمیل را دنبال کنید. بعد از تغییر رمز و ورود به حساب مراحل قبل را برای خاموش کردن تأیید دو مرحله‌ای طی کنید.

اگر به شماره تلفن نیز دسترسی نداشتید بعد از انتخاب Help me sign in و وارد کردن نام کاربری خود بر روی گزینه Need more help? ضربه بزنید. در صفحه بعدی گزینه I cant access this email or phone number را انتخاب کنید. سپس با انتخاب گزینه من رمز عبور خود را فراموش کرده‌ام بر روی Next ضربه بزنید. با انجام این مراحل اینستاگرام از شما درباره اطلاعاتی که در حساب کاربری‌تان است، سؤالاتی می‌پرسد که بعد از تأیید اینستاگرام شما بازنشانی خواهد شد و می‌توانید رمز جدید خود را وارد کنید.

 

از طریق برنامه؛ فعال کردن تایید دو مرحله‌ای

برای فعال سازی کد دو مرحله‌ای اینستاگرام با استفاده از برنامه کافیست به حساب خود در اینستاگرام رفته و از بخش تنظیمات گزینه امنیت را انتخاب کنید. سپس از منو گزینه احراز هویت دو عاملی را انتخاب کنیدو بر روی دکمه شروع یا Get Started ضربه بزنید و این بار گزینه برنامه احراز هویت را انتخاب کنید. در ادامه نصب برنامه یا تنظیم دستی را انتخاب کنید.

در صورتی که نصب برنامه را انتخاب کردید بر روی Open  ضربه بزنید تا به App Store هدایت شوید. برنامه پیشنهادی اینستاگرام را دانلود کنید. برنامه را باز کنید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید. کدی را که برنامه در اینستاگرام ایجاد کرده وارد کنید. هر بار که وارد حساب اینستاگرام می‌شوید، از شما خواسته می‌شود که این کد را وارد کنید. بنابراین آن را در جایی امن نگه دارید.

در صورتی که راه‌اندازی دستی را انتخاب کرده‌اید، کلید را کپی کنید. بعد از خواندن دستورالعمل‌ها بر روی Next ضربه بزنید. کلید برنامه احراز هویت را وارد کنید. این برنامه یک کد ۶ رقمی تولید می‌کند. پس از دریافت به اینستاگرام برگردید، کد را وارد کرده و روی next ضربه بزنید. احراز هویت دو عاملی اینستاگرام در حال حاضر فعال است.

 

با استفاده از ایمیل تایید دو مرحله ای اینستاگرام را حذف کنید

ممکن است که شما به شماره تماس خود و یا کدهای Backup دسترسی نداشته باشید و تایید دو مرحله‌ای اینستاگرام را هم یخواهید که لغو کنید. کارهای زیر را انجام دهید:

ابتدا از صفحه ی تایید دو مرحله ای اسکرین شات بگیرید

متن زیر را به ایمیل پشتیبانی support@instagram.com ارسال کنید

Hi, I’m hacked, someone put my number in my account and double-checked the invoice in my account now I can not get the code to login to my page, please remove the two-step confirmation option or a backup Send out.

 

با استفاده از ایمیل تایید دو مرحله ای اینستاگرام را حذف کنید

در بخش تنظیمات گزینه امنیت را انتخاب کرده و بر روی احراز هویت دو عاملی ضربه بزنید. گزینه “برنامه احراز هویت” را انتخاب کرده و بر روی دکمه خاموش ضربه بزنید.

این موضوع صحیح است که فرآیند احراز هویت دو عاملی اینستاگرام ورود به برنامه را سخت میکند، اما در عین حال باعث می‌شود نگرانی شما را هم نسبت به ایمنی حساب خود کاهش دهد.

بزرگ‌ترین مشکل و ایراد تأیید دو مرحله‌ای اینستاگرام، فراموش کردن کدهای امنیتی است.

ممکن است برخی افراد این کدها را فراموش کنند که ذخیره کنند و برای ورود به اینستاگرام دچار مشکل شوند.

به همین دلیل حتما کدها را در جایی امن نگه دارید تا از مشکلات آینده ورود به اینستاگرام جلوگیری کنید.

شیوه فعال سازی تایید دو مرحله-ای

اگر رمز دو مرحله‌‌ای اینستاگرام خود را فراموش کردید چگونه و به چه صورت میتوان آن را بازیابی کنید؟

کد احراز هویت، دسترسی شما به اینستاگرام را محدود می‌کند و اجازه می‌دهد فقط از طریق تلفن خود به آن دسترسی پیدا کنید. اما اگر تلفن شما گم شده یا کدهای یکبار مصرف ارائه شده را یادداشت نکرده‌اید، راه‌حل‌هایی برای شما وجود دارد. برنامه اینستاگرام را باز کرده و پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، در این مرحله گزینه get help logging in را انتخاب نمایید. سپس گزینه Request Support را انتخاب کنید. در مرحله بعد اطلاعاتی که از شما خواسته شده را وارد کرده و دکمه Sumbit بزنید.

در ادامه سوالاتی از شما پرسیده خواهد شد. پس از پاسخ به آن سوال ها باید شرح کوتاهی از درخواست خود را نوشته و submit request را فشار دهید.

 

کد تأیید دو مرحله‌ای اینستاگرام به چه دلیل ارسال نمی‌شود؟

زمانی که احراز هویت دو عاملی را برای حساب خود فعال می‌کنید، برای ورود به حساب باید یک کد ۶ رقمی برای شما ارسال شود اما در بعضی موارد به دلایلی این کد برای شما ارسال نمی‌شود.

از عمده دلایل این امر استفاده از برنامه های غیر اصلی اینستاگرام میباشد. برخی از افراد از برنامه هایی مشابه اینستاگرام استفاده میکنند تا با استفاده از آن بتوانند لایک و کامنت بیشتری برای پست خود دریافت کنند. این نسخه از اینستاگرام با نام مود شناخته میشوند و توسط افراد برنامه نویس دستکاری های بسیاری میشوند و غالبا هم اطلاعات کاربران را به سرقت میبرند. خرید لایک و خرید کامنت روشی مطمعن در جهت افزایش آمار پستتان میباشد و شما را از استفاده برنامه های غیر مطمعن بی نیاز میکند.

از دیگر دلایل این مشکل میتواند می‌تواند عدم استفاده از نرم‌افزار اصلی اینستاگرام، استفاده از برنامه‌های مربوط به ذخیره و دانلود فیلم و عکس از پلتفرم یا لایک، کامنت، فالوو و آنفالوو کردن بیش از حد در طول یک بازه زمانی کوتاه مثلاً یک روز، ریپورت شدن توسط کاربران اینستا و … باشد. برای برطرف شدن مشکلات دو مرحله ای، حتماً از برنامه اصلی این پلتفرم استفاده کنید. همچنین برنامه‌های جانبی غیر مطمعن اینستاگرام خود را حذف کنید.

5/5 - (3 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...