آموزش ساخت استوری های جذاب در اینستاگرام

آموزش ساخت استوری های جذاب در اینستاگرام

چگونه استوری جذاب اینستاگرامی بسازیم؟

در این مطلب به آموزش ساخت استوری های جذاب در اینستاگرام خواهیم پرداخت که چطور می‌توانید با استفاده از ویژگی‌ها و تکنیک‌ها و امکانات اینستاگرام استوری‌های جذاب درست کنید و بتوانید بهترین احساس ممکن را از فعالیت در این شبکه اجتماعی پرمخاطب داشته باشید. البته باید به این نکته توجه کنید که این پلتفرم همواره در حال توسعه است و مرور زمان ویژگی‌های جدیدتری به آن اضافه خواهد شد. استوری ها به شما کمک میکنند تا بتوانید با فالوور های خود ارتباط بیشتری بگیرید و اگر بتوانید با رعایت نکاتی که در این محتوا برای شما بازگو میکنیم، محتوا هایی جذاب در استوری های خود ارائه دهید بدون شک میتوانید آمار پیج خودتان را دستخوش تغییرات مثبت کنید و علاوه بر افزایش فالوور های پیجتان شاهد رشد بیشتر فروشتان نیز باشید. در این مقاله از وبسایت خرید ویو قصد داریم شما را با آموزش ساخت استوری های جذاب در اینستاگرام آشنا کنیم.

جذب فالوور با ساخت استوری های جذاب اینستاگرام

لازم به ذکر است برای موفقیت در اینستاگرام شما نیاز دارید تا مخاطبین خود در هر حوزه‌ای را بشناسید و بدانید چگونه می‌توانید نیاز مخاطبین خود را برطرف کنید. به طور کلی فضای رقابتی شدیدی در اینستاگرام برای جذب مخاطب وجود دارد چرا که شما با پلتفرمی در سطح جهانی مواجه هستید بنابراین موفقیت در اینستاگرام نیازمند توجه به شاخاص‌های بسیار متعددی است و شاید کمی دور از  ذهن باشد که تنها با رعایت یک یا چند نکته به خصوص در آن به موفقیت برسید. به طور خلاصه شما باید به نکاتی مانند زمان‌ انتشار پست‌ ها، استفاده از هشتگ‌ های مناسب، و تعامل مداوم با دنبال‌کنندگان توجه ویژه داشته باشید؛ داشتن فالوور واقعی اینستاگرام کمک زیادی در رشد پیج شما دارد و همه تلاش ما در ساخت استوری های جذاب به رشد فالوور های فعال و واقعی پیجمان ختم میشود که نتایج آن برای ما بسیار ارزشمند هستند! فراموش نکنید که خرید فالوور ایرانی واقعی از جمله روش هایی است که با بهره گیری از آن میتوان به رشد آمار مخاطبین و فروش یک پیج کمک شایانی کرد اما در کنار آن باید از تکنیک های روز اینستاگرام آگاه باشیم تا رشد پروفایلمان را در این شبکه محبوب به حداکثر برسانیم.

ساخت استوری جذاب راهی برای افزایش فالوور ها

همانطور که اشاره شد دنیای شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام بسیار پویا و انعطاف پذیر است در نتیجه تغییرات آن نیز سریع اتفاق می‌افتد. این تغییرات سریع می‌تواند برای شما یک تهدید یا فرصت باشد. در صورتی که مقالاتی مانند همین مقاله‌ای که هم اکنون در حال مطالعه آن هستید را دنبال کنید و تلاش کنید تا همواره جزو نفرات ابتدایی باشید که از امکانات و ویژگی‌های جدید به بهترین شکل استفاده می‌کنند، می‌توانید از بسیاری از فعالان اینستاگرامی جلو بزنید؛ حتی از افرادی که تعداد فالوور های بسیار بیشتری از شما دارند.

مطالعه مقاله‌ “چگونه پست های اینستاگرام وارد اکسپلور می شوند؟” به شما کمک میکند تا از اسرار ورود پست‌ ها اینستاگرام به اکسپلور آگاه شوید.

برای آموزش ساخت استوری های جذاب در اینستاگرام همواره به این نکته توجه کنید که بهتر است برای انجام یک کار به بهترین شکل ممکن، باید اصول آن را رعایت کنید. اگر بخواهیم این گزاره را به موضوع بحث خودمان که ساختن یک پیج اینستاگرامی شیک و با مخاطب بالا است وصل کنیم، باید بگوییم که ساخت چنین پیجی امکان‌پذیر است اما باید اصول آن که همان استفاده بهینه از ترفند‌های اینستاگرامی است را رعایت کنید.

ساخت استوری جذاب اینستاگرام

هر چند که در قدم اول برای افراد تولید محتوا یا اشتراک‌گذاری آن ساده به نظر می‌رسد اما به مرور در خواهید یافت که اگر بخواهید پیج شخصی یا کسب و کار خود را توسعه دهید نیاز دارید تا به مرور ترفندهای بیشتری را یاد بگیرید و از تکنیک های بهتری استفاده کنید. به این ترتیب با رشد کیفیت کار خود می‌توانید انتظار داشته باشید مخاطبین بیشتری نیز کسب کنید. یکی از بهترین و جذابترین امکانات اینستاگرام، استوری ها (Instagram Stories) هستند که از ابزارهای شما در پلتفرم اینستاگرام برای جذب دنبال‌کننده است و هر چقدر که توانایی بیشتری در طراحی و اشتراک‌گذاری استوری‌های جذاب از خودتان نشان دهید، امکان جذب مخاطب بیشتر و در نهایت کسب درآمد در سطوح بالاتر  را نیز خواهید داشت. با ایجاد جذابیت در استوری های خود می توانید در افزایش آمار تعامل کاربران پیج پیشرفت زیادی داشته باشید؛ چرا که کاربران با مشاهده استوری های جذاب، به اشتراک گذاری یا شیر آن مشغول میشوند و شیر اینستاگرام از کلید های مهم پیشرفت یک پیج در اینستاگرام است!

استوری جذاب بسازید!

اینستاگرام امکان اشتراک‌گذاری و لایک عکس‌ها، فیلم‌ها و استوری‌ها را به شما می‌دهد اما این موارد تنها خلاصه کوچکی از  امکانات این پلتفرم است و همین مسئله سبب شده تا اینستاگرام بتواند نمونه‌ای از یک اپلیکیشن‌ موفق باشد که توانسته مخاطبین بسیار زیادی را از سرتاسر دنیا جذب کند و آنها را با تغییراتی و امکاناتی که اضافه کرده است، راضی نگه دارد. اگر به دنبال رشد آمار پیجتان و افزایش بازدید استوری های پیجتان هستید بدون شک خدمات اینستاگرام میتواند کمک حال شما در رسیدن به اهدافتان باشد. امکانات فراوان اینستاگرام زمینه را برای ساخت استوری های جذابی که در ذهن دارید آماده کرده است؛ با استفاده صحیح از ابزار های گوناگون استوری و بکارگیری از خلاقیت های مدرن بدون شک میتوانید به آمار بی نظیری در استوری های خود دست پیدا کنید.

تکنیک‌های ساخت استوری‌ های جذاب

از همان روزهای ابتدایی که استوری وارد اینستاگرام شد کاربران از آن استقبال کردند و به سرعت این قابلیت مورد توجه قرار گرفت و افراد به دنبال آموزش ساخت استوری های جذاب در اینستاگرام بودند. استوری گذاشتن تنها محدود به انتشار فیلم، عکس یا متن نیست و شما می‌توانید با رعایت ترفندهای اصلی در طراحی یک استوری ساده، کیفیت آن را افزایش دهید و یک استوری جذاب منتشر کنید. استفاده از قابلیت استوری اینستاگرام با اضافه شدن قابلیت های زیادی تغییر یافته است. از ابتدا که مردم برای به اشتراک گذاری لحظه‌های خود استفاده می‌کردند، اما اکنون این ابزار چند وجهی برای تبلیغات و کسب درآمد شده است.

خرید ویو استوری اینستاگرام از روش های بی نظیری است که میتوانید به کمک آن به سادگی آمار استوری های خود را افزایش دهید و جذابیت آن را نزد فالوور هایتان چند برابر کنید!

توجه داشته باشید که هرچه تعداد بازدیدهای استوری پیج شما بیشتر باشد، میتوانید به مخاطبین و فالوور های بیشتری نیز دست پیدا کنید. اگر از راهکارهای مناسبی استفاده کنید، استوری‌ها به ابزار اصلی شما برای جذب دنبال‌کننده بیشتر تبدیل خواهند شد.

تکنیک های ساخت استوری جذاب در اینستاگرام

استفاده از متن در استوری‌ها

استفاده از متن‌های مناسب یکی از تکنیک‌هایی است که می‌توانید از آنها برای افزایش جذابیت عکس یا فیلمی که منتشر می‌کنید استفاده کنید. البته الزامی برای ارتباط متن و تصویر وجود ندارد و می‌توانید دل نوشته‌ای را به استوری خود اضافه کنید. این مسئله به انگیزه و خلاقیت شما بستگی دارد. ضمن اینکه شما امکان تغییر اندازه فونت و رنگ متنی که به استوری خود اضافه می‌کنید را دارید در نتیجه تلاش کنید تا از  این امکان برای ایجاد ارتباط بین متن و استوری خود کمک بگیرید و جلوه بهتری به استوری بدهید. به طور مثال شما می‌توانید اگر تصویری از طبیعت استوری می‌کنید می‌توانید از متن‌های متحرک نیز استفاده کنید. در چنین مواردی حتما توجه کنید تا رنگ متن انتخابی شما با تصویر یا فیلم مربوط همخوانی داشته باشد. بنابراین به تاثیر استفاده از متن در استوری‌های خود توجه کنید. اگر در اینستاگرام حضوری پر رنگ داشته باشید احتمالا دیده اید که بسیاری از فالوور های شما با انتشار مطالب و متون تردز یا Threads در استوری هایشان به جلب توجه فالوور هایشان پرداخته اند؛ شما نیز میتوانید در تردز مشغول به فعالیت باشید و در بین استوری هایی که منتشر میکنید گاها از متن های پروفایل تردزتان استفاده کنید تا علاوه بر رشد آمار بازدید های استوری به پیشرفت پیج تردزی که دارید نیز کمک کرده باشید. اگر به دلیل نداشتن مخاطب در تردز فعالیتی ندارید، اصلا نگران نباشید؛ چرا که با خرید فالوور تردز به آسانی میتوانید به مخاطبین جدیدی دست پیدا کنید، حضور پر رنگ تری در میان فالوور هایتان داشته باشید و با اعتماد بنفس بیشتری فعالیت خود را در میان دنبال کننده های جدیدتان ادامه دهید. البته در کنار متن می‌توانید از استیکرهای مختلف نیز استفاده کنید و یا اینکه آنها را طور مستقل در استوری خود به کار ببرید. در برخی موارد می‌توانید از استیکرهای متحرک که اینستاگرام در اختیار شما قرار می‌دهد و یا حتی قلم الکترونیکی برای ایجاد تغییر در حاشیه تصاویر خود استفاده کنید. البته نیازی نیست این کار را در همه استوری‌های خود انجام دهید. گاهی ممکن است که این کار اساسا برعکس عمل کند و کیفیت استوری شما را کاهش دهد. در برخی موارد اگر حتی کلمه‌ای به یک عکس اضافه کنید، از جذابیت آن کم خواهید کرد. در نتیجه تشخیص این مسئله بر عهده شما است. نکته دیگه‌ای که می‌توانید به عنوان یک توصیه در نظر بگیرید این است که از متون طولانی در استوری‌های خود استفاده نکنید. البته در مواردی قصد فرد از انتشار استوری تنها همان متن است اما در شرایطی که به طور مثال شما در حال اشتراک‌گذاری یک تصویر هستید دیگر نباید یک متن طولانی در کنار آن قرار دهید.

آگاهی از روش های کپشن نویسی در اینستاگرام نه تنها به بهبود عملکرد شما در این پلتفرم کمک می‌کند، بلکه جذابیت مطالبتان را نیز دوچندان میکند!

استوری جذاب با کادربندی درست

یکی از مواردی که همواره باید در بحث آموزش ساخت استوری های جذاب در اینستاگرام خود رعایت کنید کادربندی تصاویر است. شلوغی تصاویر مخاطب را کلافه خواهد کرد. بنابراین تلاش کنید تا همواره استوری‌های خود را با کادربندی مناسب ارائه کنید تا جذاب و مرتب به نظر برسد. کادربندی مناسب سبب می‌شود تا استوری‌های شما حرفه‌ای تر و خوشایندتر به نظر برسند. در نهایت این مسئله سبب جذب محخاطب بیشتر برای شما خواهد شد. در نتیجه هیچگاه تاثیر طراحی خوب در استوری‌های خود را دستکم نگیرید. زمانی که به استوری‌های افراد با تعداد دنبال‌کننده و لایک بالایی در اینستاگرام نگاه می‌کنید، ابتدا فقط زیبایی و افکت‌های تصویری را مشاهده می‌کنید. اما وقتی تصمیم می‌گیرید خودتان این کار را انجام دهید، تازه متوجه پیچیدگی‌ها و جزئیاتی می‌شوید که باید رعایت کنید تا خروجی نهایی شما به اندازه یک کار حرفه‌ای و با کیفیت به نظر برسد. بنابراین شاید نیاز داشته باشید تا از افراد متخصص دراین زمینه کمک بگیرید،که طبیعتا هزینه‌هایی را برای شما در پی خواهد داشت، یا اینکه برای یادگیری مهارت‌های مورد نیاز خود وقت صرف کنید. انتخاب بین این موارد به امکانات و اهداف شما بستگی دارد.

جذابیت بیشتر با فیلترهای استوری اینستاگرام

شاهد بودیم که در مسیر رشد اینستاگرام به مرور زمان قابلیت‌های مختلفی به این شبکه اجتماعی اضافه شد. یکی از این قابلیت‌ها به کاربران این امکان را می‌داد تا به تصاویر و فیلم‌های خود فیلترهای تصویری اضافه کنند. به این ترتیب کاربران می‌توانند طیف گسترده‌ای  از تغییرات را با استفاده از فیلترها بر روی محتوای تولیدی خود ایجاد کنند. برخی از این تغییرات می‌تواند ظریف اما بسیار موثر باشد. تشخیص اینکه از چه فیلتری برای چه محتوایی استفاده کنید تا به بهترین نتیجه برسید بر عهده شما است.

با استفاده از فیلترهای جذاب و شگفت انگیز اینستاگرام علاوه بر رشد آمار استوری هایمان، می‌توانیم به افزایش ویو لایو پیج خود نیز کمک کنیم.

اگر قصد دارید عکسی را به اشتراک بگذارید که از قبل گرفته نشده، می‌توانید در قسمت استوری‌ها فیلتر مورد نظر را انتخاب کنید و عکس بگیرید. فیلترها می‌توانند در بهبود رنگ و کیفیت استوری‌ها و تصاویر به شما کمک کنند. همین تغییرات کوچک می‌تواند عکس شما را از یک تصویر معمولی متمایز کند. با استفاده هوشمندانه از فیلترها، می‌توانید به صورت حرفه‌ای و هنرمندانه، استوری‌های زیبا و جذابی ایجاد کنید و نظر و توجه بیشتری را به خود جلب کنید. البته در برخی موارد از فیلترهای تصویری به عنوان سرگرمی استفاده می‌شود.

اکنون که به اینجا رسیده‌ایم، ما به شما یادآوری می‌کنیم که جلب توجه و جذب رضایت دنبال‌کنندگان یک وظیفه کلیدی در تدوین برنامه استوری و پست‌های جذاب است. شما می توانید با خرید ریچ و ایمپرشن اینستاگرام تا حد زیادی محتوا های پیجتان را به کاربران مختلف نمایش دهید و به جذب فالوور های بیشتر بپردازید. با رشد آمار پیج طبیعتا شاهد افزایش بیشتر بازدید های استوری خود نیز خواهید بود.

چگونه در اینستاگرام استوری های جذاب بسازیم؟

عکس های متنوع به جذاب بودن استوری ها کمک میکند

یکی از قابلیت‌هایی که در اینستاگرام وجود دارد این است که شما می‌توانید در یک استوری دو عکس را به طور هم‌زمان به اشتراک بگذارید.

 • ابتدا تصویر اول را در بخش استوری اپلود کنید.
 • سپس برای اضافه کردن یک عکس دیگر، به گالری گوشی مراجعه کنید و عکس مورد نظر را کپی کنید.
 • سپس دوباره در مرحله بعدی، به اینستاگرام بروید و قسمت استوری را باز کنید.
 • در اینجا بخشی که می‌توانید متن را تایپ کنید را انتخاب کنید تا دکمه پیست فعال شود.
 • سپس دکمه پیست را بزنید تا عکس کپی شود.
 • حالا می‌توانید عکس دوم را به هر جایی که می‌خواهید انتقال دهید.

اینگونه دو عکس بر روی یک استوری قرار می‌گیرند و شما می‌توانید با استفاده از انواع کادربندی‌ها، به آن‌ها حالت‌ها و مدل‌های مختلفی بدهید. شاید کمتر دیده باشید که کسی از این قابلیت استفاده کرده باشد در نتیجه شما می‌توانید با استفاده به هنگام از این روش تاثیرگذاری استوری خود را افزایش دهید. البته ذکر این نکته ضروری است که ممکن است در برخی از ورژن‌های اندروید این امکان وجود نداشته باشد اما در گوشی های IOS مشکلی برای انجام این کار وجود ندارد.

متن های رنگی جذاب برای استوری اینستاگرام

در این بخش قصد داریم به امکان استفاده از استیکرهای متحرک در استوری‌ها بپردازیم. هدف از استفاده استیکرهای متحرک این است که شما بتوانید رنگ بیشتری به استوری خود تزریق کنید. به طور مثال اگر قصد دارید تنها یک متن را استوری کنید، (در صورتی که موضوع متن این امکان را به شما می‌دهد) می‌توانید برای رنگی کردن استوری از استیکرهای متحرکی که اینستاگرام در اختیار شما قرار می‌دهد بهره ببرید. استیکرها، می توانند بچرخند و رنگ فونت ها را نیز تغییر بدهند. برای انجام این کار میتوانید طبق دستورات زیر عمل کنید:

 • ابتدا در قسمت استیکرها، متن جم را به انگلیسی سرچ کنید.
 • زمانی که متن را سرچ کنید، انواع الماس‌های رنگارنگ برای شما نمایش داده می‌شود که متحرک هستند و رنگ آنها نیز با هر چرخش تغییر می‌کند.
 • سپس قسمت رنگ‌ها را انتخاب و کل صفحه را مشکی کنید به گونه‌ای که الماس انتخاب شده زیر رنگ مشکی پنهان شود.
 • بعد از اتمام کار، قسمت پاک‌کن رنگ را برگزینید و هر نوشته‌ای که مد نظرتان است را تایپ کنید.
 • رنگ‌های مشکی با توجه به هر حرکت دست شما پاک می‌شوند و متن رنگارنگ الماس نمایان می‌شود.

با استفاده از این روش در آموزش ساخت استوری های جذاب در اینستاگرام می‌توانید استوری‌های زیبا و جذاب با متن‌های متحرک و تغییر رنگ‌ها ایجاد کنید. البته الماس تنها نمونه‌ای از استیکرهای متحرکی است که امروزه در اختیار شما قرار دارد و می‌توانید از سایر این استیکرها متناسب با متن خود استفاده کنید.

لایک اینستاگرام میتواند بیانگر محبوبیت محتوا های شما در این پلتفرم جذاب باشد، همواره آمار لایک های خود را آنالیز کنید و سلیقه فالوور هایتان را زیر نظر داشته باشید.

استفاده از ایموجی های متحرک در استوری اینستاگرام

احتمالا تا کنون استوری هایی را مشاهده کرده اید که متحرک هستند و ظاهر انیمیشنی دارند. امروزه اپلیکیشن‌ها و حتی فیلترهایی وجود دارند که پس از دریافت عکس آنها را به شکل کارتونی به شما ارائه می‌کنند. برای ساخت استوری‌های انیمیشنی ابتدا باید عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید. در مرحله بعدی باید از یکی از اپلیکیشن‌های موجود در این زمینه استفاده کنید. کمی جستجو کنید و سعی کنید براساس نظرات کاربران برنامه‌ای که نیازهای شما را بیش از همه مرتفع می‌کند و ابزارهای بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد را انتخاب کنید. در طراحی این مدل از استوری‌ها می‌توانید رنگ‌ها را هم تغییر دهید تا محتوای شما جالب‌تر به نظر برسد. در خصوص چنین استوری‌هایی می‌توانید به حاشیه‌های عکس توجه بیشتری کنید، به طور مثال برخی اپلیکیشن‌ها به شما این امکان را می‌دهند که اگر یک لیوان در تصویر شما وجود داردف بتوانید بر روی لبه‌های لیوان بخار آب اضافه کنید تا اینگونه به نظر برسد که یک مایع داغ در داخل آن قرار دارد. البته عموما شما باید این کار را به وصیله خطوط و طور دستی انجام دهید. در نتیجه باید ظرافت بیشتری درکار خود به خرج دهید تا به نتیجه مطلوبی برسید. انتخاب رنگ این خطوط نیز برعهده شما خواهد بود و به سلیقه شما بستگی دارد. باید به نحوی این کار را انجام دهید که جلوه کلی عکس شما را خراب نکند. در این بخش همه چیز به مهارت، هنر و دقت شما در طراحی بستگی دارد. اگر به مهارت مطلوبی در طراحی استوری‌های انیمیشنی رسیدید علاوه براینکه می‌توانید از آنها برای جذابیت پیج خود استفاده کنید، با ساخت و طراحی استوری‌های انیمیشنی برای سایر افراد نیز می‌توانید کسب درآمد کنید که باعث رشد پیج شما در هر دو صورت می شود.

در این مطلب سعی کردیم شما را با برخی از ویژگی های استوری ها و نحوه ساخت استوری های جذاب در اینستاگرام آشنا سازیم. یادتان نرود که برای رقابت در اینستاگرام باید بروز باشید و هوشمندانه عمل کنید؛ امیدواریم با ارائه این محتوا کمک حال شما در رشد و پیشرفت بیشتر شما در اینستاگرام باشیم.

استوری اینستاگرام چیست و چرا برای کسب و کارها مهم است؟

استوری های اینستاگرام پست های عکس یا ویدیوی کوتاه و موقتی هستند که پس از 24 ساعت ناپدید می شوند. آنها برای کسب و کارها مهم هستند زیرا روشی خلاقانه برای تعامل با کاربران، ارائه خدمات و جذب فالوور ها محسوب میشوند.

ساخت استوری های جذاب اینستاگرام چه مزایایی دارد؟

اگر بتوانیم در ساخت استوری ها خلاقانه عمل کنیم میتوانیم افراد زیادی را مجذوب استوری هایمان کنیم و با استفاده از آن علاوه بر رشد فالوور های پیجمان شاهد فروش بیشتر خدماتمان نیز باشیم.

عناصر کلیدی یک استوری جذاب در اینستاگرام چیست؟

عناصر کلیدی شامل تصاویری با کیفیت بالا، زیرنویس‌های جذاب، ویژگی‌های تعاملی مانند نظرسنجی یا پرسش‌ها، ثبات در برندسازی و بکار گیری از خلاقیت های جدید و ایجاد رابطه نزدیک با فالوور ها میباشد.

5/5 - (1 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...