روش های جذب مخاطب در کلاب هاوس

روش های جذب مخاطب در کلاب هاوس

کلاب هاوس یک برنامه کاملا صوتی و بر پایه ارتباطی کلامی است. این شبکه اجتماعی امروزه تبدیل به یکی از برنامه‌های پرطرفدار در میان مردم جهان و همینطور ایران شده است. در کلاب هاوس، روم و یا اتاق هایی برای تبادل نظر ایجاد می شوند. افراد می توانند با دریافت دعوت نامه به این روم ها بپیوندند. از دغدغه های فعالان در این شبکه اجتماعی، افزایش فالور و در نهایت افزایش بازدید روم های برگزار شده است. اگر به دنبال روش های جذب مخاطب در کلاب هاوس و قصد دارید با راه‌های تحقق این هدف آشنا شوید تا پایان این مقاله از وبسایت خرید ویو با ما همراه باشید.

راه های جذب مخاطب بیشتر در کلاب هاوس

از آنجایی که کلاب هاوس از شبکه های اجتماعی نوپا است، همانند دیگر شبکه های اجتماعی همچون Telegram و یا Instagram اشباع نشده است، به همین دلیل می تواند زمینه مناسبی را برای پیشرفت در زمینه های مختلف فراهم کند. شما می توانید به واسطه آشنایی با اصول و قواعد افزایش مخاطب در کلاب هاوس، آمار بازدید روم خود را افزایش دهید.

برای رسیدن به این هدف لازم است که از تکنیک ها و راهکارهایی که شما را موفق می کند تا بتوانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید، مطلع باشید. در ادامه توضیحات کاملی را از مهم ترین روش های جذب مخاطب در کلاب هاوس آورده ایم.

راه های جذب مخاطب بیشتر در کلاب هاوس

فعالیت مداوم در کلاب هاوس

برای اینکه میزان بازدید از روم کلاب هاوس را افزایش دهید، لازم است که به طور مداوم در این شبکه اجتماعی فعالیت کنید. در واقع شما باید با فعالیت مداوم و در عین حال موثر، خودتان را در این اپلیکیشن مطرح کنید و اینگونه آمار بالایی از مخاطبان را به سمت خود جذب نمایید.

در نظر داشته باشید که کلاب هاوس از پلتفرم های جدید و نوپا است؛ بنابراین تعداد کاربران کمتری نیز نسبت به دیگر شبکه های اجتماعی خواهد داشت. شما می توانید برای افزایش بازدید و جذب مخاطب برای خود، از امکان خرید فالوور کلاب هاوس واقعی استفاده کنید.

زمان مناسب برای برگزاری روم کلاب هاوس

از دیگر روش های جذب مخاطب در کلاب هاوس این است که شما روم های خود را در زمان هایی برگزار کنید که اغلب افراد آنلاین بوده و از این برنامه استفاده می کنند. برای اینکه متوجه شوید چه ساعاتی از شبانه روز برای برگزاری روم ها در کلاب هاوس مناسب است، می توانید به صورت آزمایشی روم های خود را در چندین ساعت مختلف برگزاری کنید تا اینگونه متوجه شوید در چه ساعتی بیشترین بازدیده کننده و همینطور بیشترین بازخورد را دریافت می کنید.

از آنجا که کلاب هاوس یک شبکه اجتماعی مبتنی بر مکالمه صوتی است، نحوه صحبت در آن اهمیت ویژه‌ای دارد. در مقاله “نحوه صحبت کردن در کلاب هاوس” به اهمیت این موضوع و چگونه اصلاح اشکالات گفتاری پرداخته شده است.

البته توجه داشته باشید که تجربیاتی از قبل در زمینه زمان‌های فعالیت کاربران در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد و نیازی نیست که شما خودتان به سراغ آزمون و خطا بروید چرا که این موضوع زمان و فرصت شما برای جذب مخاطب را کاهش می‌دهد.

تبلیغ زمان برگزاری روم کلاب هاوس برای جذب مخاطب کلاب هاوس

لازم است برای اینکه مخاطبان بیشتری را در روم های خود جذب نمایید، از قبل تاریخ برگزاری روم ها را منتشر کنید. در واقع زمانی که شما جدول زمانبندی برگزاری روم ها را به مخاطبان اعلام می کنید، اینگونه افرادی که به صحبت های شما علاقه مند هستند، در بازه زمانی اعلام شده در کلاب هاوس آنلاین شده و در روم شرکت می کنند.

برای تبلیغ این زمان از ظرفیت سایر شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام استفاده کنید. استوری های اینستاگرام ابزاری عالی برای این منظور هستند. هر چقدر که بتوانید ویو استوری خود را افزایش دهید و تبلیغات لازم را در انجام دهید، احتمالا شاهد رشد ویو روم کلاب هاوس خود نیز خواهید بود.

جذب مخاطب در کلاب هاوس با تعامل دیگر روم ها

برای اینکه بتوانید در کلاب هاوس مطرح شوید و مخاطبان زیادی را به خود جذب کنید، لازم است در روم هایی که با موضوع مرتبط با فعالیت شما برگزار می شود، شرکت کنید. در ادامه سعی کنید با صحبت کردن، توجه مخاطبان حوزه مربوطه را به خود جلب نمایید.

فراموش نکنید از روش های جذب مخاطب در کلاب هاوس، تعامل صحیح با مخاطبان می باشد که می تواند میزان بازدید روم های شما را نیز افزایش دهد.

انتخاب موضوعات جذاب برای روم کلاب هاوس

شکی نیست هر چه موضوع روم شما جذاب تر باشد، مخاطبان بیشتری را جذب می کند. بنابراین قبل از برگزاری روم ها، در مورد موضوع آن تحقیق کنید و سعی کنید موضوعاتی که برای مخاطب جذاب است را انتخاب نمایید.

البته صرفا انتخاب یک موضوع سبب جذب مخاطب نمی شود. بهتر است حرف هایی را به مخاطب بزنید که قبلا کم تر به آن پرداخته شده باشد. اگر مخاطب حس کند زمان خود را با شنیدن حرف های تکراری می گذراند، شک نکنید روم را ترک خواهد کرد.

انتخاب موضوعات جذاب برای روم کلاب هاوس

نکته دیگر این است که در زمان مناسب در مورد موضوعاتی که در حال همه گیر شدن است، صحبت کنید. اگر زمان بگذرد و موضوع تکراری شود، نه تنها صحبت کردن در مورد آن فایده ای ندارد، منجر به خسته شدن مخاطب نیز می شود.

یک مسئله دیگر نیز در مورد جذابیت روم کلاب هاوس برای مخاطبین وجود دارد و آن تعداد ویو روم است. هر چقدر که تعداد ویو های یک روم بیشتر باشد، احتمال جذب مخاطب بیشتر بالاتر می‌رود. به همین دلیل نیز برخی کاربران از خرید بازدید روم کلاب هاوس استفاده می‌کنند.

دعوت از افراد پر مخاطب برای روم کلاب هاوس

اگر در کلاب هاوس در حال فعالیت باشید، حتما می دانید که اگر شخصی در یک رومی شرکت کند، فالورهای او نیز از این موضوع مطلع می گردند. بنابراین یکی از روش های جذب مخاطب در کلاب هاوس این است که از افراد مشهور و افرادی که فالور زیادی دارند، دعوت کنید تا در روم های شما شرکت کنند.

در مقاله “چگونه در کلاب هاوس پیشرفت کنیم؟” به راهکارهای بیشتری برای پیشرفت در کلاب هاوس اشاره کردیم که به کاربران کمک می‌کند تا سرعت پیشرفت خود در این شبکه اجتماعی را افزایش دهند.

این موضوع زمینه ای را برایتان فراهم می کند تا با حرف های خود، مخاطبان آن فرد را به خود جذب کنید و در واقع شانس بیشتری برای دیده شدن خواهید داشت. البته فراموش نکنید در معرض دید تعداد زیادی مخاطب قرار گرفتن، تضمین افزایش مخاطب نخواهد بود و این شما هستید که باید با برگزاری یک روم جذاب، افراد را به مخاطب های دائمی خود تبدیل نمایید.

برگزاری مسابقه برای جذب مخاطب در کلاب هاوس

سعی کنید کمی هیجان روم های خود را افزایش دهید و سوالات چالشی برای مخاطبین خود طرح کنید. از مخاطبان خود بخواهید با پاسخ دادن به این سوالات، با یکدیگر رقابت کنند. در واقع باید در برگزاری مسابقه و مطرح کردن سوالات چالشی نیز هوشمندانه عمل کنید. نباید سوالات آنقدر سخت باشد که مخاطبان از پاسخگویی به آن ها منصرف گردند.

بهتر است سوالاتی که مطرح می کنید، بامزه باشد تا مخاطبان بتوانند در کنار یکدیگر ضمن رقابت، تفریح نیز کنند. در واقع مسابقه ای که شما طراحی کرده اید، برایشان سرگرم کننده باشد.

می‌توانید برای جذب مخاطب بیشتر مسابقات را به صورت تلفیقی برگزار کنید. به طور مثال می‌توانید یک مسابقه را به طور هم زمان در اینستاگرام و کلاب هاوس برگزار کنید و از کاربران بخواهید تا در اینستاگرام نظرات خود را بیان کنند. ضمن اینکه با خرید کامنت اینستاگرام، فضای مسابقه داغ‌تر خواهد شد و ممکن است کاربران بیشتری به شرکت در آن ترغیب شوند.

تاثیر تبلیغات در جذب مخاطب کلاب هاوس

یکی از روش های تاثیرگذار در زمینه افزایش فالور و همینطور جذب مخاطب در کلاب هاوس، تبلیغات است. همواره لازم است برای رسیدن به موفقیت مبلغی را برای تبلیغات کنار بگذارید، در غیر این صورت شانسی برای دیده شدن نخواهید داشت. برای تبلیغات می توانید به سراغ دیگر شبکه های اجتماعی پربازدید نظیر اینستاگرام نیز بروید.

تاثیر تبلیغات در جذب مخاطب کلاب هاوس

جلب مخاطبان با تعامل بیشتر

پس از برگزاری هر روم در Clubhouse، از مخاطبان خود نظر خواهی کنید. اینگونه می توانید از نقاط قوت و نقاط ضعف خود مطلع گردید و برای روم های بعدی با برنامه ریزی های بیشتری عمل کنید.

طراحی پروفایل جذاب در کلاب هاوس

با اولین بازدید از پروفایل شما، مخاطب حتی می تواند با طراحی پروفایلتان جذب شود. در واقع طراحی اصولی پروفایل شبکه های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است.

در انتخاب عکس پروفایل دقت کنید. سعی کنید از عکس های باکیفیت استفاده کنید که ضمن برخورداری از کادر بندی درست، پالت رنگی زیبایی نیز داشته باشد.

کلاب هاوس براساس ارتباط صوتی طراحی شده است. بر همین اساس ممکن است مشکلاتی در زمینه صدا به وجود بیاید. در مقاله “حل مشکل صدا در کلاب هاوس” به برخی از مشکلات احتمالی و راهکارهای آنها اشاره شده است.

بایو خود را صادقانه، گویا و جذاب بنویسید که شما و فعالیت هایی که دارید را به زبانی ساده توضیح دهد. می توانید اکانت های توییتر و یا اینستاگرام خود را به پروفایل کلاب هاوس خود لینک بدهید. به این ترتیب مخاطبان دیگر شبکه های اجتماعی در کلاب هاوس نیز شما را دنبال می‌کنند.

سعی کنید در کلاب هایی که مرتبط با حوزه فعالیت شما است، عضو شوید. اینگونه بتوانید اعضای آن کلاب ها را نیز به خود جذب کنید.

جمع‌بندی

جذب مخاطب در شبکه‌های اجتماعی از جمله اهداف ویژه‌ای است که فعالان به دنبال رسیدن به آن هستند. برای رسیدن به این هدف مجموعه اقداماتی باید در دستور کار کاربران بگیرد. شاید در نگاه اولیه این اقدامات ساده به نظر برسد اما اگر نقصی در اجرای آنها به وجود بیاید ممکن است روند پیشرفت فرد را کند کنند.

از جمله مواردی که کاربران باید رعایت کنند، رعایت زمان برگزاری روم‌های کلاب هاوس، تعیین استراتژی تبلیغاتی مناسب، پروفایل جذاب، تعامل موثر با مخاطبین و دعوت از افراد پر مخاطب است.

سوالات متداول

از چه افرادی برای شرکت در روم کلاب هاوس دعوت کنیم؟

باید از افرادی کمک بگیرید که در موضوع برگزاری روم کلاب هاوس شما شناخته شده باشند. هر چقدر این وجه از فرد قوی تر باشد، احتمال جذب مخاطب برای روم شما بیشتر خواهد شد. البته دعوت از افراد مشهور ممکن است هزینه‌هایی داشته باشد و با هماهنگ کردن حضور آنها با سختی‌هایی مواجه باشد.

مهم‌ترین عامل در جذب مخاطبین بیشتر در کلاب هاوس چیست؟

عوامل متعددی در جذب مخاطب موثر هستند اما شاید یکی از مهم‌ترین آنها، تداوم در فعالیت باشد. شما باید به صورت مداوم و در فواصل زمانی مناسب اقدام به برگزاری روم و یا حضور فعال در سایر روم‌های مرتبط کنید. با این کار در بین سایر کابران دیده خواهید شد و علاوه بر جلب اعتماد فالوورهای فعلی خود می‌توانید کاربران جدیدی را نیز جذب کنید.

چه بازه زمانی برای برگزاری روم کلاب هاوس بهتر است؟

طبق آمارهای موجود تعداد کاربران در بازه پس از ساعت ۱۸ عصر به اوج خود می‌رسد و معمولا در این زمان شاهد حضور حداکثری کاربران در شبکه‌های اجتماعی هستیم. بنابراین بهتر است که زمان روم کلاب هاوس خود را به نحوی تنظیم کنید که در این بازه زمانی قرار بگیرد. البته زمان برگزاری روم کلاب هاوس به جامعه مخاطبین شما نیز بازمی‌گردد و ممکن است جامعه هدف شما در بازه زمانی متفاوتی در شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشته باشند.

5/5 - (1 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...