روش های بازیابی پسورد اینستاگرام

روش های بازیابی پسورد اینستاگرام

 

رمز اینستاگرام یکی از مسائل امنیتی پیج شماست پس در نتیجه به یاد داشتن، در صورت لزوم تغییردادن یا ریکاوری کردن آن بسیار اهمیت دارد. در رابطه با این موضوع گفته می‌شود که بهتر است همه‌ی رمز‌های عبور را بعد از مدتی تغییر داد.

اکثریت افرادی که از اینستاگرام استفاده می‌کنند اطلاعاتشان برایشان اهمیت دارد و علاقه‌ای ندارند که اطلاعات ذخیره شده در اینستاگرامشان از بین برود و حذفش شود پس برای اینکار باید امنیت در بخش داده‌ها را بالا برد.

با خرید ویو همراه باشید تا به شما اگر رمز اینستاگرام را فراموش کردید روش های بازیابی رمزعبور را آموزش دهیم. راه‌های دیگری نیز از جمله اینکه بدون اینکه شماره‌تلفن همراه خود و یا ایمیلتان را وارد کنید نیز برای بازگردانی‌ پسورد اینستاگرام به شما آموزش خواهیم داد.

 بازیابی رمز اینستاگرام

برای بازیابی رمز اینستاگرام خود از راه‌های زیر می‌توانید استفاده کنید:

  • بازیابی رمز اینستاگرام از طریق ایمیل
  • ریکاوری رمز اینستا از طریق پیامک
  • ریکاوری رمز اینستاگرام از طریق فیس‌بوک

روش‌های بالا برای بازیابی رمز اینستاگرام عالی هستند اما ممکن است شما در شرایطی باشید که اصلا به ایمیل یا تلفن همراه خود امکان دسترسی نداشته باشید، در بعضی موارد دیگر نیز ممکن است اصلا شماره‌ی تلفن همراه خود در را در اینستاگرام وارد نکرده باشید. در این شرایط باید چه کاری انجام داد؟ باید راهی را پیدا کرد که بدون نیاز به شماره تلفن همراه و یا ایمیل رمز اینستاگرام ما بازیابی شود.

ریکاوری پسورد اینستاگرام

پسورد اینستاگرام

اطلاعات مربوط به پسورد اینستاگرام اطلاعاتی شخصی است که به طور مستقیم در رابطه با امنیت پیج شما است، پس اگر شما فردی هستید که اطلاعات این پسورد را به دیگران می‌گویید باید از امروز تصمیم بگیرید که دیگر به راحتی پسورد اکانت خود را برای افراد بازگو نکنید. تنها فردی که باید از این پسورد آگاه باشد فقط و تنها خود شما هستید.

ممکن است برخی افراد که به دنبال از بین بردن اکانت شما هستند برایتان لینک‌هایی در داخل اینستاگرام ارسال کنند. یادتان باشد هرگز وارد لینک‌هایی که اطلاع ندارید چه محتوایی دارند نروید زیرا امکان دارد از طریق ورود شما به همان لینک‌ها، پسورد اکانتتان را ریست کنند که با این اتفاق ممکن است دیگر برای همیشه اکانتتان را از دست بدهید‌.

همچنین بسیاری از برنامه‌هایی که در آنها خدمات اینستاگرام ارائه می‌شود از کاربران درخواست اطلاعات ورود اکانتشان را دارند؛ پیشنهاد می‌شود به هیچ وجه بجز اینستاگرام در هیچ برنامه دیگری با اطلاعات خود لاگین نکنید. تنها در برنامه اصلی اینستاگرام لاگین کنید و اینستاگرام را هم از مراجع معتبر مانند پلی‌استور دانلود کنید.

 پسورد اینستاگرام و فراموش کردن آن

هر شخصی در اینستاگرام IP  مخصوص به خودش را دارد که این IP   را اینستاگرام در داده‌های خودش سیو می‌کند. سیو این IP   در اینستاگرام باعث این می‌شود که اگر شخص دیگری با IP   دیگر خواست وارد اکانت و صفحه‌ی شما شود، اینستاگرام این تفاوت را تشخیص و این موضوع را از طریق ایمیل به شما اطلاع می‌دهد.

آیا میدانستید بسیاری از افراد ساکن ایران برای خرید فالوور خارجی و خرید لایک خارجی پسورد اینستاگرام خود را در اختیار افراد بیگانه ای قرار میدهند که حتی آنها را نمیشناسند؟

 رمز اینستاگرام و ریست کردن آن

اگر شما به دنبال این موضوع هستید که رمز ورود به اینستاگرام خود را ریست کنید، پیشنهاد ما به شما این است که بهترین جا و برنامه برای این کار خود اینستاگرام است.

اگر می‌خواهید اینکار را انجام دهید در ابتدا باید وارد برنامه‌ی اینستاگرام شوید. بر روی نمایه که اگر اینستاگرام شما فارسی است در قسمت پایین و سمت چپ قرار دارد و اگر اینستاگرام شما به زبان اصلی بلعکس آن یعنی گوشه‌ی سمت راست در پایین قرار دارد ضربه بزنید.

نکته:  حواستان به این موضوع باشد که برخی برنامه‌هایی که برای افزایش لایک اینستاگرام از آنها استفاده می‌کنید برای اکانت شما مخرب و آسیب زا هستند و ممکن است با استفاده از آنها دیگر نتوانید صفحه و اکانت خود را بازیابی کنید؛ لذا روش مطمعنی که برای افزایش لایک یک پست وجود دارد، خرید لایک واقعی اینستاگرام است!

ریست پسورد اینستاگرام

اگر شما چندین اکانت در اینستاگرام دارید و می‌خواهید وارد یکی از آنها شوید، در صورتی که اینستاگرامتان به زبان فارسی است در قسمت بالا سمت راست، بر روی پیکان کنار اسم کاربری خود کلیک کنید، حال اکانت‌های شما نمایش داده می‌شود، اکانت موردنظر خود را انتخاب کنید. سه خط در گوشه‌ی سمت راست یا چپ در صفحه‌ی خود خواهید دید، بر روی آن بزنید.

  • وارد تنظیمات یا settings شوید، گزینه‌های زیادی به شما نمایش داده می‌شود، وارد گزینه‌ی Security شوید.
  • صفحه‌‌ای برای شما باز می‌شود بر روی گزینه‌ی اول آن یعنی Password کلیک‌ کنید.
  • بعد از انتخاب این گزینه صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که دارای سه محدوده است. در هرکدام از این محدوده‌ها باید اطلاعاتی را وارد کنید. به ترتیب با هم پیش خواهیم رفت.
  •  در محدوده‌ی اول رمز ورود قبلی خود به اینستاگرام را وارد کنید.
  •  در محدوده‌ی بعدی  رمز جدیدی را که انتخاب کردید وارد کنید.
  • و در مرحله‌ی آخر نیز دوباره رمز جدید را یادداشت کنید.
  • برای سیو و ذخیره شدن مراحل بالا باید بر روی تیکی که در بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید تا تغییرات اعمال شده ذخیره شوند. اگر شما فردی هستید که برای رمز‌های خود از برنامه‌های مدیریت گذرواژه استفاده ‌می‌کنید، یادتان باشد که خیلی سریع رمز جدیدی را که انتخاب کرده‌اید در آنجا نیز ذخیره کنید‌.

نکته: برای خرید فالوور فیک برای پیج خود نیز به هیچ وجه پسورد اینستاگرام خود را به ارائه دهندگان ندهید چرا که امنیت اکانت شما زیر سوال می‌رود.

 

از طریق پیامک رمز اینستاگرام خود را بازیابی کنید

در ادامه‌ی راه‌های بازیابی رمز اینستاگرام، شما از طریق پیامک هم می‌توانید رمز خود را بازیابی کنید. اگر رمز اینستاگرام خود را فراموش کرده‌اید، با استفاده از لینکی که به شما بر روی شماره تلفنی که با آن اکانت خود را ساخته‌اید یا به ایمیلتان پیامک زده شده است، می‌توانید رمز اینستاگرام خود را بازیابی کنید.

زمانی که بر روی آن لینک پیامک شده می‌زنید از طریق مرورگر یا خود برنامه می‌توانید وارد آن شوید. با واردشدن به آن لینک شما در یک سایتی می‌روید که آن سایت، سایت بازگردانی رمز اینستاگرام است بعد از ورود به آن سایت شما می‌توانید رمز خود را بازیابی کنید.

باز کردن آن لینک از طریق خود برنامه یا مرورگر با یکدیگر تفاوت‌هایی را دارند.

اگر شما لینک فرستاده شده را از طریق برنامه باز کرده‌اید، صفحه‌ای برای شما به نمایش درمی‌آید در آن زمان رمز عبور جدید خود را دو بار باید وارد کنید و برای دخیره‌ی رمز جدید بر روی علامت تیکی که بالای صفحه وجود دارد باید ضربه بزنید.

در صورتی که برای ورود به آن لینک، گزینه‌ی مرورگر را انتخاب کرده‌اید بعد از آنکه رمز جدید را یادداشت کردید بر روی گزینه Rsest Password کلیک کنید.

آیا میدانستید خدماتی مانند خرید ویو استوری و خرید ویو لایو در وبسایت خرید ویو بدون درخواست پسورد از کاربران انجام میشود؟

 از طریق دسکتاپ رمز اینستاگرام خود را بازیابی کنید

هیچ جای نگرانی نیست زیرا این روش بازیابی هم مانند روش قبلی است که گفته شد.

می‌خواهید رمز اینستاگرام خود را بازیابی کنید اما به تلفن همراه خود دسترسی ندارید، خوشبختانه باید به شما بگوییم که جای نگرانی نیست و از طریق شماره ایمیل یا تلفن از راه دسکتاپ هم می‌توانید رمز اینستاگرام خود را بازیابی کنید.

 

اما چطور این کار را می‌توان انجام داد؟ باید در ابتدا به وب‌سایت اینستا www.instagram.com   بروید و از این طریق به حساب کاربری خود وارد شوید. رمز عبور خود را فراموش کرده‌‌اید پس بر روی گزینه‌ی زیر Log In بزنید.

زمانی که این گزینه را انتخاب می‌کنید به اینستا اطلاع می‌دهید که رمز عبورتان را به یاد ندارید، اینستاگرام شما را وارد صفحه‌ای می‌کند که آنجا شماره ایمیل یا شماره‌ی تلفنی که با آن اکانت خود آن را ساخته‌اید از شما می‌خواهد.

بعد از اینکه این مراحل را انجام دادید یعنی شماره‌تلفن یا ایمیل خود را وارد کردید، اینستاگرام برای شما پیامی ارسال می‌کند در آن پیام لینک تغییر رمز وجود دارد.

با باز کردن آن لینک، رمز عبور خود را می‌توانید بازگردانی کنید. اگر به دنبال یک روش آسان هستید تا رمز عبور اینستاگرام خود را بازگردانی کنید ما به شما انجام این روش را پیشنهاد می‌کنیم.

با انجام مراحل بالا حال رمز عبور اینستاگرام شما تغییر پیدا کرده است.

بعد از انجام دادن تمام مراحل گفته شده رمز عبور حساب شما در اینستاگرام به راحتی تغییر می‌کند. بعد از انجام این‌کار همان‌طور که قبل تر نیز در رابطه با آن صحبت شد، سراغ تایید دومرحله‌ای بروید و اگر فردی هستید که آیدی و پسورد خود را به راحتی به دیگران می‌گفتید، دیگر این کار را انجام ندهید.

برای انجام این کار به شماره‌تلفن یا ایمیلی که به وسیله‌ی آن اکانت خود را ساخته‌اید نیاز است. اما ممکن است به این دو دسترسی نداشته باشید. ما به شما کمک می‌کنیم تا در صورت نداشتن شماره ایمیل و شماره‌تلفن چگونه رمز اینستاگرام خود را بازیابی کنید‌.

فراموشی پسورد اینستاگرام

 بدون ایمیل و شماره‌تلفن، رمز اینستاگرام خود را بازیابی کنید

برای انجام این کار در همان ابتدا باید به برنامه اینستاگرام وارد شوید. بعد از ورود بر روی گزینه‌ی Help me sign in  بزنید.

در این مرحله اینستاگرام از شما شماره‌تلفن می‌خواهد. اگر شماره‌تلفن را وارد کنید گزینه‌ی ورود برای شما به نمایش درمی‌آید اما ممکن است شماره‌تلفن را ندانید که در این صورت بعد از اینکه گزینه‌ی Help me sign in  را زدید و در ادامه نام کاربردی خود را وارد کردید باید گزینه‌ی Need more help? بزنید.

صفحه‌ای برای شما باز می‌شود، I cant access this email or phone number را انتخاب کنید.

گزینه‌ای می‌آید که نوشته است (من رمز عبور خود را فراموش کرده‌ام) در واقع مشکل شما را بازگو می‌کند، در نتیجه باید گزینه‌ی Next را بزنید.

با انجام‌دادن مراحل بالا برای اینکه اینستاگرام از صحت درخواست شما مطمئن شود تا اجازه دهد رمز جدید را وارد کنید از شما در رابطه با صفحه و اکانتتان سوالاتی را خواهد پرسید، در صورت اطمینان پیدا کردن بازنشانی اینستاگرام شما صورت می‌گیرد‌.

نکته: سعی کنید همواره با خرید کامنت واقعی اینستاگرام اقدام به افزایش کامنت های پست خود کنید و از ورود به برنامه‌های مخربی که برای افزایش کامنت ساخته شده اند جدا خودداری کنید. بسیاری از این برنامه ها تنها رمز اینستاگرام شما را به سرقت می‌برند.

 

با فیس‌بوک رمز اینستاگرام خود را بازیابی‌ کنید

در همین ابتدا باید حواستان باشد که برای وارد شدن به برنامه سیم‌کارتتان روی همان گوشی باشد که از طریق آن وارد اینستاگرام شده بودید. بعد از انجام این کار و ورود پیدا کردن به برنامه گزینه‌ی Help me sign in بزنید. اگر این مراحل را به خوبی و دقیق انجام ندهید، پیامی برای شما جهت بازنشانی رمزتان ارسال می‌شود اما آن پیام و لینک ارسالی را نمی‌توانید باز کنید‌.

شما با استفاده از فیسبوک نیز رمز اینستاگرام خود را می‌توانید بازنشانی کنید. برای بازنشانی رمز از طریق فیسبوک تنها کافی است که اکانت اینستاگرام خود را به فیس‌بوک خود وصل کرده باشید.

اگر شما می‌خواهید این امکان را داشته باشید زمانی که اینستاگرام را نصب کردید باید بر روی ورود از طریق فیسبوک کلیک ‌کنید. بعد از انجام این کار به فیس‌بوک بروید و بر روی گزینه‌ی بازنشانی ضربه بزنید. بعد از انجام این مراحل رمز جدید خود را می‌توانید وارد و با رمز جدیدی که انتخاب کردید وارد اینستاگرام شوید‌.

در مطالب پیشین هم به این نکته اشاره کردیم که شبکه‌های پرطرف‌دار همیشه در تلاش هستند تا مخاطبان خود را حفظ کنند و مشکلات احتمالی را کاهش دهند در همین راستا اینستاگرام هم راه‌های مختلفی را برای بازنشانی رمز عبور قرار داده است تا مخاطبان خود را از دست ندهد.

5/5 - (2 امتیاز)



شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...