دلایل بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام و رفع بلاکی

دلایل بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام

اینستاگرام از محبوب‌ترین برنامه‌ها در بین شبکه‌های اجتماعی است و در هر روز میلیون‌ها کاربر استوری، پست و ویدیو های خودشان را در این برنامه گسترده آپلود می‌کنند، و به دنبال جذب دنبال کننده یا همان فالوور ها هستند. مدتی است که اینستاگرام بعضی از ویدیو ها را از داخل برنامه خود حذف کرده و امکان دارد بعضی از کاربران علت بروز این اتفاق را ندانند. در کل چه با در نظر داشتن فضای مجازی و یا اینکه دنیای واقعی این موضوع کاملا روشن است که هر نوع اثری دارای حق کپی‌رایت است.

این موضوع بازگوکننده این خواهد بود که هرنوع اثری شامل موسیقی‌ها، طراحی‌ها و … برای حفظ حق‌وحقوق سازنده دارای حق کپی‌رایت هستند و مجاز برای تکثیر بدون مجوز نیستند. به همین دلیل اینستاگرام تصمیم گرفته است تا برای محافظت از حق کپی‌رایت، پست‌هایی را که این قانون بی قید و شرط را زیر پا می‌گذارند از برنامه خود بلاک کند. با توجه ویژه به این موضوع ما در مطلب امروز تصمیم گرفتیم تا به شکل کامل بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام، دلایل بلاک شدن و پست نشدن استوری ها، فیلم‌ها و آموزش برای رفع این نوع مشکل بپردازیم.

با خرید ویو اینستاگرام میتوانید آمار بازدید پست های خود را افزایش داده و شانس خود را برای ورود به اکسپلور افزایش دهید!

بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام

بیشتر اوقات کاربران استوری، پست ها و فیلم هایی را در داخل اکانت خود و یا دیگران به اشتراک می گذارند و بعد از گذشت مدت زمانی مشاهده می کنند که پست ها به دست اینستاگرام بلاک با حذف شده است. به همین دلیل برای بیشتر کاربران امکان دارد این سوال به ذهن آید که دلیل و مشکل پست نشدن فیلم‌ها چیست و رفع مشکل بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام چگونه صورت می گیرد.

پیش از این که به روش‌ها و راه های رفع کردن مشکل بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام بپردازیم خوب است ببینیم که این برنامه گسترده که کاربران میلیونی به صورت روزانه دارد، با چه روشی نقض قانون کپی رایت را تشخیص می دهد و  فیلم ها را از برنامه خود بلاک می کند؟

برنامه اینستاگرام برای سریع تر و خودکار کردن این روند از الگوریتم ها و ربات های خاصی استفاده می کند که این نوع الگوریتم ها قابلیت جستجو کردن و بلاک کردن پست هایی که قانون کپی رایت را  نادیده  می گیرند خواهد داشت. در این جهت و با توجه ویژه به این موضوع که اینستاگرام در این بخش بشدت سخت‌گیر می‌باشد، تمام ویدیو هایی که قانون کپی رایت را نقض می کنند، اگر شناسایی شوند برای حمایت کردن از حق و حقوق تولید کننده اصلی آن اثر به دست این ربات ها و الگوریتم ها بلاک می شوند.

در کل دلیل عمده بلاک شدن ویدیو در برنامه اینستاگرام همچنین همین موضوع مهم کپی رایت بوده و نشان دهنده این است که پست‌های شما از قانون نشر اثر پیروی نکرده است.

بلاک شدن پست ویدویی اینستاگرام

آیا ویدیو های استوری هم بلاک میشوند؟

بله با قانون کپی رایت جدید اینستاگرام حتی ویدویی های استوری که شامل برخی از آهنگ ها باشند بلاک خواهد شد. اکثر ما برای ارتقا آمار بازدید استوری پیج خود از آهنگ های معروفی استفاده میکنیم که همین عامل میتواند سبب بروز مشکلات فراوانی مانند قانون کپی رایت اینستاگرام شود. راه حلی که وجود دارد این است که میتوانیم حتی بدون آهنگ نیز استوری خود را پست کنیم و برای اینکه بازدید بیشتری بگیریم از خرید ویو استوری استفاده کنیم. همینطور اگر اصرار بر گذاشتن آهنگ دارید باید سعی کنید ریتم آهنگ را با برنامه های متنوع ویرایش موسیقی ادیت کنید تا اینستاگرام نتواند کپی رایت آهنگ مورد نظر را تشخیص دهد.

دلایل بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام

به شکل کلی تفاوتی وجود ندارد که شما در جایگاه کاربر در برنامه اینستاگرام نخستین بار است که پستی را ارسال می کنید یا بارها این حرکت را انجام داده‌اید، اگر که الگوریتم اینستاگرام تشخیص بدهد که پست شما قانون کپی رایت را نقض کرده است آن را بلاک خواهد کرد.

برای تعداد زیادی از آثار ایجاد شده، چه موسیقی، تصاویر هنری یا اینکه هر مشابه دیگری یک نوع حق نشر وجود خواهد داشت. این موضوع به این معنی است که صاحب اثر این حق را دارا می باشد که اجازه انتشار دادن آثار خودش توسط فردی دیگر را بدهد یا نه. همین کار نیز باعث به وجود آمدن امری به نام کپی رایت شد که کاملا تمام حق و حقوق خالق اثر را حفظ می کند.

اگر نیتتان این است که با گذاشتن آهنگ روی فیلم بتوانید بازخورد بهتری بگیری، راه حل های دیگری نیز وجود دارد، برای مثال پست خود را با آهنگی که کپی رایت ندارد آغاز کنید و اگر نگران این هستید که نتوانید لایک های زیادی دریافت کنید باز هم هیچ جای نگرانی وجود ندارد چرا که خرید لایک اینستاگرام دقیقا به همین منظور ایجاد شده است.

همینطور میدانیم که استفاده از آهنگ های زیبا همیشه سبب افزایش آمار کامنت ها نیز خواهد شد اما گه گاهی بهتر است با خرید کامنت واقعی برای پست اینستاگرام خود آمار نظرات را افزایش دهیم تا اینستاگرام نیز سر کپی رایت با پیج ما جبهه نگیرد.

اینستاگرام هم مدتی است که با به‌روزرسانی‌ها متععد با خلق کردن الگوریتم های به‌روز و ربات ها سخت گیری بیشتری بر موضوع مهم کپی رایت نشان داده. اگر شما بدون هیچ‌گونه مجوزی قصد پست کردن محتوایی مثل ویدیو، موزیک و … را داشته باشید این قانون بسیار مهم را نقض کرده و حتما با ارور کپی رایت اینستاگرام مواجه می شوید.

از طرف دیگر الگوریتم و ربات‌هایی که به شکل خودکار ویدیو ها و پست های منتشر شده را از جهت حفظ کردن قانون کپی رایت بررسی می کنند، ریپورت شدن شخص و گزارش توسط کاربران دیگر این برنامه مجازی نیز می تواند از دلایل دیگر بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام باشد.

دلیل پست نشدن فیلم در اینستاگرام

بسیاری از کاربران از آهنگ های خارجی استفاده میکنند تا بتوانند به کمک آن فالوور خارجی اینستاگرام پیج خود را افزایش دهند؛ اما راه حل بهتر این است که شما قانون کپی رایت اینستاگرام را رعایت کرده و برای افزایش دنبال کننده ها با خرید فالوور خارجی واقعی به این منظور دست پیدا کنید تا خطری متوجه پیج شما نشود.

از سوی دیگر اخیرا حتی آهنگ های ایرانی هم در قانون کپی رایت دخیل شده اند. میدانیم که گذاشتن آهنگ های جذاب چقدر روی بازخورد یک پست تاثیر گذارند و میتوانند سبب افزایش شیر پست اینستاگرام شوند اما سلامتی پیج ما باید اولیت قرار داشته باشد چرا که اینستارام برخی از پیج ها را به دلیل عدم رعایت قانون کپی رایت دیسیبل کرده است!

همچنین در هنگام پاک شدن پست ها به خاطر نقض قانون کپی رایت، بیشتر مواقع امکان دارد برای ما پیش بیاید که در همان مرحله اول آپلود پست به مشکل بر بخوریم. این اتفاق امکان دارد دلایل متنوعی داشته باشد که در این قسمت به شکل کامل به آنها می پردازیم.

در اولین مرحله توصیه می شود که حتما ابتدا اینترنت خود را بررسی کنید و مطمعن شوید که از کیفیت و سرعت کافی برخوردار هستید.

یکی از رایج‌ترین علت های پست نشدن ویدیو در اینستاگرام ضعیف بودن سرعت اینترنت خواهد بود. قطع و وصلی در اینترنت شما و ضعیف بودن سرعت وای‌فای توانایی این را دارد منتهی به این شود که پست های شما در اینستاگرام به‌درستی آپلود نشوند. برای رفع کردن این مشکل می توانید اتصال شبکه خود را بررسی کنید و از مناسب بودن سرعت وای‌فای و در کل شبکه تان اطمینان حاصل کنید.

مسدود شدن ویدیو در اینستاگرام

اگر همچنان این مشکل ادامه داشت و ویدیو شما به خوبی در اینستاگرام پست نمی شود، یک بار گوشی خود را خاموش کرده و بعد روشن کرده و به شکل مجدد بعد از ریست نرم افزار شانس خود را مجدد امتحان کنید. همچنین علاوه بر ریست گوشی همراه می توانید مودم خود را نیز ریست کنید در مرحله بعدی به پاک کردن حافظه کش اینستاگرام اقدام کنید. شما می توانید با پاک کردن حافظه پنهان این برنامه در بخش تنظیمات گوشی هوشمند می توانید سرعت اینستاگرام را افزایش دهید و از بعضی ارور های نرم افزاری جلوگیری کرد و نیز مشکلات به وجود آمده را رفع نمایید.

دلیل پست نشدن فیلم امکان دارد به دلیل سرعت پایین اینترنت شما نباشد و به دلیل اتفاق دیگری پیش آید. شرایطی که امکان دارد از آپلود موفقیت آمیز ویدیو های شما در برنامه اینستاگرام جلوگیری کند این است که محتوای آپلود شده شما از استاندارد های مورد نظر اینستاگرام  برخوردار نیستند.

در صورتی که از دستگاه های دیگر برای ضبط کردن فیلم ها و ویدیو های خود استفاده کرده اید و نیز در نرم افزار های ادیت فیلم دست کاری داشته اید، باید حتما توجه داشته باشید که این نوع محتوای ویدیویی شما باید حتما شرایطی را شامل بشود تا امکان پست شدن آن در اینستاگرام وجود داشته باشد.

  • نسبت تصویر (Video Ratio 169 to 45)
  • کدک صدا (Audio codec AAC audio codec at 44.1 kHz mono)
  • بیت ریت ویدیو (Video bit rate 3,500 kbps video bit rate)
  • حداکثر عرض ویدیو (Size maximum width 1080 pixels any height)
  • کدک تصویر (Video codec H.264 codec MP4)
  • فریم ریت ویدیو (Frame rate 29.96 frames per second)
  • طول ویدیو از لحاظ زمانی (Video length 3 to 60 seconds)

علت استوری نشدن فیلم در اینستاگرام

در قسمت های قبلی به دلایل پست نشدن فیلم در اینستاگرام پی بردیم و بررسی کردیم که چرا کاربران در بعضی موارد امکان آپلود ویدیو ها در اینستاگرام را ندارند. علاوه بر پست، بیشتر کاربران امکان دارد در آپلود کردن استوری ها هم با مشکلاتی روبرو باشند که با توجه ویژه به این موضوع در این قسمت به دلایل استوری نشدن فیلم در اینستا بپردازیم.

تمامی موارد و شرایط بیان شده برای فیلم پست برای استوری ها نیز وجود دارد و شما با بررسی نکردن این نوع موضوعات برای آپلود کردن استوری های خود هم ممکن است با مشکل مواجه شوید. پس تمامی موارد گفته شده در مورد پست فیلم را اگر در استوری به مشکل خوردید حتما امتحان کنید که مشکل حل بشود. پیشنهاد ما به شما این است که با تولید محتوای خوب و بدون کپی رایت برای اینستاگرام از افزایش ریچ ایمپرشن اینستاگرام بهره‌مند شوید.

رفع مشکل بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام

بیشتر مواقع کاربرانی که به مشکل پست نشدن فیلم های خود در اینستاگرام بر خورد می کنند با استفاده کردن از رفع مشکل بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام توانایی این را دارند اختلال را با موفقیت برطرف کنند.

بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام

رفع بلاک ویدیو در اینستاگرام به چه صورتی انجام می شود و کسانی که محتوای بلاک شده دارند به چه شکلی می توانند به حل مشکل آپلود نشدن فیلم در اینستاگرام بپردازند؟ در حالتی که ویدیو شما به دلیل قانون کپی رایت بلاک شده باشند برای رفع کردن مشکل بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام می توانید روند زیر را دنبال کنید.

در اولین مرحله بر روی پیام بلاک شدن فیلم خود در اینستاگرام کلیک کنید.

در مرحله دوم در پنجره ای که باز شده، پیام  Appeal  را انتخاب کنید.

در بخش سوم در کنار گزینه  I Agree  تیک را بزنید و نام خودتان را در کادر وارد نمایید و در پایان دکمه  Appeal  را انتخاب نمایید.

بعد از گذشت چند دقیقه برنامه اینستاگرام پیامی برای شما ارسال کرده که نشان از رفع مشکل بلاک ویدیو در اینستاگرام شما خواهد بود.

با سپری کردن این چند مرحله ساده رفع مشکل بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام با موفقیت انجام می شود و پست اینستاگرامی شما دوباره در اینستاگرام منتشر خواهد شد.

در آخر پیشنهاد ما به شما این است که بجای عدم رعایت قوانین اینستاگرام برای افزایش آمار خود با استفاده از خدمات اینستاگرام آمار پیج خود را بهبود ببخشید و به ارتقای پیج اینستاگرام خود کمک کنید.

5/5 - (3 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...