ترفندهای بازاریابی در اینستاگرام

ترفندهای بازاریابی در اینستاگرام

برای ایجاد یک کسب و کار موفق در اینستاگرام نیاز به یک بازاریابی حرفه ای و ترفند های جالب میباشد. امروز میخواهیم با این ترفندها بیشتر آشنا شویم. با خرید ویو همراه باشید.

بدون شک اینستاگرام یکی از قدرتمند ترین شبکه های اجتماعی است که می توان در آن برای کسب و کار خود تبلیغ و بازاریابی کرد و از دید بسیاری از مدیران می توان از آن استفاده تجاری کرد. بر اساس آخرین اخبار اعلام شده کاربران اینستاگرام بالغ بر 600 میلیون نفر در ماه رسیده است و اینستاگرام را برای بازاریابان تبدیل به بهترین مکان برای معرفی محصولات و خدمات خود کرده است. آیا با ترفندهای بازاریابی در اینستاگرام آشنا هستید؟

اینستاگرام ابزاری است که برای استفاده ی بهینه از آن برای رونق کسب و کار اینترنتی خود باید نکاتی را در آن رعایت کنید. هر روز ویژگی های جدیدی به این اپلیکیشن و شبکه اجتماعی تصویر محور افزوده می شود که همین باعث افزایش  محبوبیت آن در بین کاربرانش شده است. با نکات و ترفندهایی که قصد دارم در این مقاله مطرح کنم کسب و کار اینترنتی خود را پر سود کنید.

ترفندهای بازاریابی در اینستاگرام

استفاده از ویژگی Story Live

اینستاگرام در ماه های گذشته قابلیتی به نام Story به اپلیکیشن خود افزود که با این قابلیت شما می توانستید عکس ها و فیلم هایی به صورت موقت در پروفایل خود قرار دهید و بعد از یک هفته این عکس ها از معرض دید خارج می شد. حالا با استفاده از همین ویژگی می توانید به صورت زنده فیلم هایی را روی پروفایل خود قرار دهید. به گفته مدیران اینستاگرام به مدت یک ساعت می توانید فیلم زنده روی اینستاگرام خود در قسمت Story قرار دهید. با این امکان شما قادرید کنفرانس های زنده برگزار کنید.

به عنوان مثال می توانید به کاربران خود ایمیل بزنید و آن ها را به یک ویدیوی زنده دعوت کنید و مثلا وعده ی یک آموزش ویژه را بهشون دهید (فروش خود را چند برابر کنید) با این کار نه تنها کاربران در آن تایم خاص که شما دعوتشان کردید به اینستاگرام شما مراجعه می کنند که هیچ کاربرانی هم که هنوز اینستاگرام شما را فالو نکرده اند هم به فالوئر های شما می پیوندند. فقط باید بتوانید با وعده ای که می دهید کاربرانتان را تحریک کنید!

کامنت هایی که به ضرر شما است را مخفی کنید

در ورژن های قبلی اینستاگرام چنین قابلیتی وجود نداشت که بتوانید کامنت هایی که به ضرر شما است را مخفی کنید. ممکن است رقبای شما به پیج شما بیایند و از خدمات و محصولاتی که ارائه می کنید بد گویی کنند که کاملا طبیعی است. یا ممکن است انتقاد های نا آگاهانه ای از سوی افرادی زیر پست های شما گذاشته شود. شما با ویژگی inappropriate comments می توانید این کامنت ها را از معرض دید دیگر کاربران پنهان کنید. با این کار دیگر لطمه ای به کسب و کار شما وارد نمی شود. همینطور نیاز نیست نگران کم شدن تعداد کامنت های خود باشید چرا که با خرید کامنت اینستاگرام میتوانید کامنت هایی مرتبط با پست خود دریافت کنید.

با ویژگی suggested user رقبای خود را به خوبی بشناسید

یکی از مواردی که در کسب و کار اینترنتی خود باید رعایت کنید بررسی رقبا است که قبلا هم در این مورد در مقاله اهمیت بررسی رقبا در کسب و کار اینترنتی اشاره کرده ام. شناختن رقبای خود و زیر نظر داشتن آن ها به پیشرفت شما در کسب و کار خود کمک بسیاری می کند. با استفاده از ویژگی suggested user در اینستاگرام می توانید کسانی که در زمینه کاری مشابه شما فعالیت می کنند را پیدا کنید.

برای استفاده از این قابلیت می توانید به قسمت تنظیمات رفته و گزینه ی Similar Account Suggestions را تیک بزنید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که شما حوزه ی فعالیت خود را باید به اینستاگرام بشناسانید. یکی از بهترین روش هایی که می توانید اینستاگرام را با حوزه ی فعالیت خود آشنا کنید استفاده از هشتگ های مربوط به موضوع کاری شما در پست هایتان است. سعی کنید هر پستی که در اینستاگرام خود قرار می دهید حتما هشتگ مربوط به عکس را در قسمت توضیحات عکس قرار دهید.

از مشتریان خود برای فروش بیشتر استفاده کنید

اگر در پیج خود محصولاتی را ارائه می کنید اول سعی کنید حتما عکس های واقعی از آن ها را در پیج خود قرار دهید. فیلم های کوتاهی از محصولات و ویژگی های آن ها بگیرید و در پیج خود قرار دهید. عکس هایی از زمان تحویل محصولات به مشتری بگیرید و در پیج خود قرار دهید. مثلا اگر محصولتان را با پست به دست مشتری خود رسانده اید عکسی از رسید پستی بگیرید و در پیج خود قرار دهید یا ممکن است مشتریان شما در تلگرامتان بابت محصولی که در اختیارشان قرار دادید بخواهند از شما تشکر با ابراز محبت کنند که می توانید عکسی از این موارد را در پیج خود قرار دهید.

از مشتریان راضی خود بخواهید راجع به شما و محصولتان نظر تصویری کوتاه بدهند و در قبال آن هدیه ای به آن ها بدهید یا می توانید در خرید های بعدی به آن ها تخفیف بدهید. با گذاشتن نظرات تصویری از مشتریان وفادار خود در پیج خود اعتماد سازی در بین دیگر کاربرانتان ایجاد می کنید و فروش خود را چند برابر می کنید.

تبدیل فالووینگ به فالوور

با پیگیری پست های فوئینگ های خود آن ها را تبدیل به فالوئرهای خود کنید. سعی کنید عکس هایی که از فالئینگ های خود را که می بینید لایک کنید و درباره عکس هایشان نظر واقعی خود را دهید با این کار می توانید فائینگ های خود را به فالوئر های همیشگی خود تبدیل کنید. سعی کنید برای فالوئینگ های خود هر چند روز یک بار پینشهاد خوبی را از طریق دایرکت به آن ها ارسال کنید. مثلا کوپن های تخفیف خود را برای آن ها ارسال کنید با این کار حس خوبی نسبت به شما پیدا می کنند و شما را دنبال می کنند.

بازدیدکنندگان سایتتان را به اینستاگرام بکشانید

سعی کنید از طرق مختلف بازدیدکنندگان سایتتان را به فالوور های اینستاگرامتان تبدیل کنید. راه های زیادی برای این کار موجود است. یکی از این راه ها دعوت کاربران سایتتون به مطلبی که فقط در اینستاگرامتان منتشر می شود است. کلا هر چیزی که در سایت شما وجود ندارد و فقط در اینستاگرامتان است و کاربر مجبور شود برای دیدن آن مطلب به اینستاگرامتان بیاید.

به عنوان مثال می توانید قبل از اینکه کاربر سایت شما را ترک کنید پیشنهادی در قالب پاپ آپ به او دهید. توسط پاپ آپ خروج سایت خود کوپن تخفیف به او دهید و برای دریافت آن از کاربرتان بخواهید به اینستاگرامتان مراجعه کند. مطمئن باشید وقتی کوپن تخفیف محصول شما را در اینستاگرامتان ببیند حتما شما را فالو می کند تا از دریافت کوپن های تخفیف بعدی عقب نماند.

خرید فالوور را امتحان کنید!

شما میتوانید با خرید فالوور اینستاگرام براحتی تعداد فالوور های خود را بدون صرف زمان افزایش دهید و آمار پیجتان را تا حد ماکزیمم افزایش دهید. خرید فالوور اینستاگرام برای همه کاربران مهیا بوده و همه میتوانند از این امکان استفاده نمایند. خرید فالوور یکی از آسان ترین و بی دردسر ترین راه ها در جهت افزایش کاربران پیج میباشد. یک پیج با فالوور های زیاد طبیعتا برای هر شخصی در اینستاگرام جذاب خواهد بود.

از خرید لایک غافل نشوید

شاید فالوور های بسیار زیادی داشته باشید ولی پست هایی که در اینستاگرام منتشر میکنید از بازخورد مناسبی برخوردار نباشند از این رو تمامی سعی خود را کنید تا محتوایی با کیفیت و مورد پسند کاربران منتشر کنید چنانچه مشاهده کردید لایک به اندازه کافی نمیتوانید کسب کنید کافی است با خرید لایک اینستاگرام هر تعدادی که نیاز دارید با لایک پست اینستاگرام خود اضافه کنید تا نه تنها به زیبایی پست خود کمک کرده باشید بلکه دری برای جذب مخاطب نیز باز کرده باشید.

آمار خود را با خرید ویو ارتقا دهید

خرید ویو اینستاگرام به شما کمک میکند تا آمار بازدید پیج اینستاگرام را افزایش دهید و این افزایش یعنی ترفندی برای کسب موفقیت بیشتر در اینستاگرام.

سخن آخر این است که اینستاگرام با امکانات زیادی که روز به روز در اختیار کاربرانش گذاشته است توانسته محبوبیت زیادی را در بین کاربرانش ایجاد کند. همین باعث این شده است که از اینستاگرام بتوانید به عنوان یک ابزار حرفه ای در بازاریابی استفاده کنید. ترفندهایی که در این مقاله بهش اشاره کردم فقط گوشه ای از امکانات و ویژگی های اینستاگرام بود که شما با استفاده از همین موارد که اشاره شد می توانید کسب و کار اینترنتی خود را رونق دهید.

4.7/5 - (17 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...