بلاک و ریپورت در کلاب هاوس

همه چیز در مورد ریپورت و بلاک در کلاب هاوس

قطع به‌یقین تا به امروز اسم اپلیکیشن کلاب‌هاوس را شنیده‌اید. با اینکه مدت‌زمان زیادی نیست که این اپلیکیشن در کنار دیگر برنامه‌های فضای مجازی قرار گرفته است اما طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. در این برنامه افراد از طریق باز و بسته کردن میکروفن خود با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. همه‌ی افراد هر برنامه‌ای را که نصب می‌کنند دنبال این موضوع نیز هستند که حریم شخصی‌شان حفظ شود، کلاب‌هاوس هم در همین راستا تلاش‌های زیادی کرده است. در نتیجه ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا تمامی نکات در رابطه با بلاک و ریپورت در کلاب‌هاوس را بیان کنیم؛ با خرید ویو همراه باشید.

بلاک و ریپورت در کلاب هاوس

 بلاک کردن در کلاب‌هاوس

در بالا به این موضوع اشاره شد که با اینکه مدت‌زمان زیادی نیست که کلاب‌هاوس به عرصه وارد شده است طرفداران زیادی پیدا کرده است، دقت داشته باشید که این موضوع معنای آن را ندارد که کلاب‌هاوس هیچ‌گونه ایرادی ندارد قطعا این برنامه نیز مشکلات مختص به خودش را دارد.

به سراغ مشکلات کلاب‌هاوس برویم؛ اولین مشکلی که کاربران زیادی نسبت به آن معترض هستند آن است که زمانی که وارد یک روم می‌شوند به فالوورهای آنها از طریق نوتیفیکیشن اطلاع‌رسانی می‌شود و هرکدام از آنها هم این امکان را دارند تا وارد همان روم یا اتاق شوند، صحبت کنند، به صحبت‌ها گوش دهند، صحبت‌ها را ضبط کنند یا مشکلات و مسائل دیگر که بدیهی است خیلی از افراد با این موضوع مشکل داشته باشند.

افراد گاهی از هراس اینکه فالوورهای خود را از دست بدهند از انجام عملیات بلاک خودداری می‌کنند و چه‌بسا همین فردی را که بلاک نمی‌کنند سبب مزاحمت شده و باعث کاهش فالوورهای فرد نیز می‌گردند؛ از این رو اگر در کلاب‌هاوس فردی مزاحم کار شماست به‌راحتی او را بلاک کنید و برای جبران فالوورهای ازدست‌داده خود، خرید فالوور کلاب هاوس بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.

ما در این بخش تلاش کرده‌ایم تا به زبان بسیار ساده راهکار بلاک یک فرد در کلاب‌هاوس را به شما بگوییم.

 

 •  در همان ابتدای کار وارد کلاب‌هاوس شوید و ذره‌بین که در قسمت بالای برنامه قرار دارد ضربه بزنید.
 • بعد از ضربه‌زدن بر روی علامت ذره‌بین یا جستجو، آیدی فردی را که می‌خواهید بلاک کنید وارد نمایید.

نکته: یکی از راهکارهای دیگر برای پیداکردن آن فرد این است که به قسمت فالوورهای خود بروید یا اینکه به قسمت افراد عضو در یک روم مراجعه کنید و آن فرد را پیدا کنید.

 •     بعد از زدن آیدی او پروفایلش را خواهید دید.
 • روی پروفایل آن ضربه بزنید تا وارد صفحه‌اش شوید.
 • حال که وارد صفحه‌ی او شدید، سه نقطه‌ای در بالا سمت چپ خواهید دید، بر روی آن بزنید.
 • گزینه‌ی بلاک را خواهید دید، انتخابش کنید.
 •  نیاز به تأیید است پس دوباره گزینه‌ی بلاک را بزنید‌.

اگر مدنظرتان است تا فردی را از بلاک خارج سازید باید دوباره همین مراحل را طی کنید و فقط در آخر به‌جای گزینه‌ی بلاک block، آن‌بلاک unblock را خواهید دید، بر روی همان ضربه بزنید‌.

اگر قصد و تمایل دارید از طریق روم، فرد بازدید کننده روم کلاب هاوس خود را بلاک کنید، باید دسترسی شما به‌صورت مادریتور باشد.

برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • به قسمت کاربران در روم بروید.
 • بگردید و فردی را که می‌خواهید بلاک کنید پیدا کنید.
 • چند ثانیه بر روی پروفایل او انگشت خود را نگهدارید، منویی برایتان باز می‌شود.
 • گزینه‌ی بلاک را خواهید دید، همان را انتخاب کنید.

نکته: این موضوع را به یاد داشته باشید که آن فرد بلاک شده توسط شما، در روم یا اتاقی که حضور دارید و ایجاد کردید، مادریتور یا سخنور هستید دیگر نمی‌تواند حضور داشته باشد.

در صورتی هم که آن فرد  شما رو مسدود نکرده باشد این امکان برای شما جود دارد تا در اتاق‌هایی که او حضور دارد وارد شوید و به صحبت‌های او و دیگران گوش کنید. توجه داشته باشید که فرد بلاک شده در آخر لیست شما می‌آید.

 

نکته: آن فرد بلاک شده توسط شما از این موضوع خبردار نمی‌شود زیرا هیچ پیامی که این محتوا را به او برساند، توسط کلاب‌هاوس برایش ارسال نمی‌شود.

موضوع جالب دیگر آن که فرد بلاک شده به صحبت‌های شما به عنوان سخنور یا مادریتور یک اتاق نمی‌تواند گوش دهد.

نکته: بعضی افراد در کنار پروفایلشان علامت! یا Black Shield  وجود دارد، این علامت بدان معناست که آن اکانت توسط افراد زیادی از فالوورها یا فالوویینگ‌های شما بلاک شده است. به‌نوعی کلاب‌هاوس با این کار به شما نشان می‌دهد که بهتر است شما هم آن اکانت را فالوو نکنید‌.

 

نکته: ایجادکننده‌ی یک روم یا اتاق توانایی‌هایی دارد، از جمله‌ی آنها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

او می‌تواند مشخص کند چه اشخاصی سخنور باشند و چه اشخاصی تنها شنونده باشند همچنین برای مدتی هر فردی که مدنظرش هست روی حالت MUTE قرار دهد.

نکته: در رابطه با بلاک کردن این نکته را هم باید بدانید که شما تمام افرادی که مدنظرتان هست را می‌توانید بلاک کنید حتی آن شخصی را که برایش دعوت‌نامه ارسال کرده بودید اما این موضوع نیز وجود دارد که عبارت Nominated by از قسمت پروفایل اکانت فرد بلاک شده پاک نمی‌شود.

بلاک کردن در کلاب هاوس

ریپورت کردن در کلاب‌هاوس

ریپورت کردن زمانی کاربرد دارد که فردی را بلاک کرده‌ایم اما همچنان برای ما دردسر یا آزار و اذیت ایجاد می‌کند. کلاب‌هاوس در اینجا گزینه‌ی ریپورت را قرار داده است. پیشنهاد ما در اینجا به شما این است که با خرید ممبر کلاب از ورود افراد مزاحم به کلاب و روم خود جلوگیری کنید.

برای ریپورت در کلاب‌هاوس و اینکه چگونه فردی را ریپورت کنید مراحل زیر را باید طی کنید:

اگر دنبال ریپورت کردن فردی هستید مراحل زیر را انجام دهید:

 • ذره‌بین بالای صفحه را بزنید و اکانت شخص موردنظر را بنویسید.
 • وارد پروفایل آن شخص شوید.
 • سه‌نقطه را خواهید دید، بر روی آن بزنید.
 • بعد از آن گزینه Report an incident را خواهید دید، بر روی آن ضربه بزنید.
 • بعد از انجام مراحل بالا باید علت ریپورت را باید معلوم کنید.

برای انجام این کار جدولی به شما نمایش داده می‌شود در قسمت Why are you reporting xxxxx را مانند منو، بالا و پایین کنید.

ایمیل خود را وارد کنید. اطلاعاتی مانند ایمیل را باید در این بخش Details about the incident of issue وارد کنید.

اگر می‌خواهید از پیام‌های فرد مدنظر اسکیرین شات بفرستید با استفاده از گزینه Attach an image می‌توانید این کار را انجام دهید.

پس از انجام دادن مراحل بالا گزینه‌ی Submit Report  را بزنید.

 

نکته ۱: اگر دنبال این هستید که بتوانید صحبت‌های آزار دهنده‌ی او را پیگیری کنید باید هنگامی که روم باز است ریپورت فرد موردنظر را انجام دهید در غیر این صورت ویس‌های او را دیگر نمی‌توانید باز و از آن استفاده کنید.

نکته ۲: اگر شما فردی هستید که بی‌دلیل دست به ریپورت کردن افراد می‌زنید باید به شما بگوییم که توسط قوانینی که کلاب‌هاوس دارد دچار مشکل خواهید شد.

ریپورت در کلاب هاوس

اطلاع پیدا کردن از بلاک شدن

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد امکان متوجه شدن این موضوع در این برنامه وجود ندارد و فرد بلاک شده از این موضوع مطلع نمی‌شود. فردی که بلاک شده است تنها در روم‌هایی که فرد بلاک‌کننده آن را ایجاد و در آن مادریتور و سخنگو است نمی‌تواند وارد شود.

نکته: اگر به رومی که می‌خواهید وارد شوید، فردی که بلاک کرده‌اید سخنگو است، کلاب‌هاوس به شما این موضوع را اطلاع خواهد داد. اگر هم شما و هم فردی که بلاکش کرده‌اید در یک روم باشید هیچ‌کدام متوجه حضور هم نخواهید شد.

بلک‌لیست کلاب‌هاوس

در پلتفرم‌ها و برنامه‌های دیگر مثل اینستاگرام، قسمتی برای مشاهده فالوور اینستاگرام بلاک شده وجود دارد که کاربران با مراجعه به آن قسمت هر اکانتی را که قبلا بلاک کرده‌اند، می‌توانند مجدد آن‌بلاک کنند.

اما شرایط برای کلاب‌هاوس با دیگر برنامه‌ها متفاوت است و هیچ قسمتی برای آن‌بلاک کردن افراد وجود ندارد که به آن رجوع کنید، تنها یک راه است و آن هم این است که نام آن فرد را سرچ و بعد او را آن‌بلاک کنید.

آنفالو در کلاب‌هاوس

ممکن است بعد از مدتی که یک اکانت را فالو و پیگیری کردید دیگر نخواهید او را داشته باشید و به فکر آنفالو کردن آن باشید، برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 • در ابتدا باید وارد کلاب‌هاوس شوید.
 • با استفاده از ذره‌بین که در قسمت بالا برنامه قرار دارد، آیدی فردی که می‌خواهید را بنویسید.
 • پروفایل او را خواهید دید، روی آن کلیک کنید.
 • بر روی Follow بزنید، بعد از ضربه زدن بر روی
 • Follow آن شخص آنفالو می‌شود.

روش دوم:

 • در ابتدا باید به قسمت پروفایل خود بروید.
 • به قسمت following خود بروید.
 • شخصی را که می‌خواهید آنفالو کنید پیدا و وارد صفحه‌ی آن شوید.
 •   بر روی قسمت follow صفحه‌اش بزنید تا آنفالو شود.

محدودیت فالوکردن

خوشبختانه مشکل و باگی که این برنامه داشت محدودیت فالوو کردن بود که در طی آپدیت‌های بعدی این موضوع را حل کرد و دیگر هیچ محدودیتی در زمینه فالوو کردن وجود ندارد. برای فالوو کردن و عضو شدن در روم‌های مختلف هیچ محدودیتی در این برنامه وجود ندارد.

اطلاع پیدا کردن از ریپورت شدن

هر برنامه‌ای را که نصب می‌کنید قوانینی دارد که همه‌ی افراد ملزم هستند از آن پیروی کنند در صورت پیروی نکردن قطعا هم از طرف آن برنامه و هم از طرف کاربران دیگر دچار مشکلاتی مانند ریپورت خواهند شد.

هر چیزی فرهنگ مختص به خود را دارد و زمانی که شما قصد دارید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید باید از فرهنگ استفاده از شبکه‌های اجتماعی هم‌ پیروی کنید. شبکه‌های اجتماعی ایجاد شده‌اند تا روابط و تعاملاتی سازنده و مفید شکل بگیرد پس تلاش کنید تا این روال را برهم نزنید.

 

برنامه کلاب‌هاوس برخلاف اینکه بلاک شدن را به شما اطلاع نمی‌دهید، ریپورت شدن شما را به شما خواهد گفت اما نامی از فردی که این کار را انجام داده است نمی‌برد. به شما این اطلاع‌رسانی را می‌دهد تا اگر به‌ناحق این ریپورت صورت‌گرفته بود شما از خودتان دفاع کنید.

قطعا ریپورت شدن بی تاثیر نخواهد بود و کلاب‌هاوس محدودیت‌هایی را برای اکانتتان قائل خواهد شد که با این محدودیت‌ها به طور طبیعی میزان فعالیتتان هم کمتر خواهد شد.

ریپورت کردن روم در کلاب‌هاوس

اگر در رومی صحبت‌ها ناپسند و به‌دور از مسائل اخلاقی بود شما قادر هستید تا آن روم را هم ریپورت کنید برای این کار باید کاربران این اتاق‌ها را ریپورت کنید.

برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 • به کلاب‌هاوس بروید.
 • روم‌هایی که در آنها عضو هستید در صفحه‌ی  ورودی شما قابل مشاهده هستند.
 • رومی که می‌خواهید را پیدا کنید.
 •  در سمت راست روم‌ها سه‌نقطه وجود دارد، باید روی آن ضربه بزنید.
 •  گزینه‌ی اولی که می‌آید یعنی Report room title  را بزنید.

بعد از اتمام مراحل بالا، بررسی کلاب‌هاوس شروع می‌شود در صورت غیراخلاقی بودن آن روم، آن روم بسته خواهد شد.

در آخر

کلاب‌هاوس برنامه‌ای است که هنوز جای پیشرفت و آپدیت‌های بیشتر را دارد. برای حضور در این برنامه، دانستن برخی از شیوه‌ها به شما و به شیوه‌ی فعالیت موثر شما در این برنامه می‌تواند کمک کند. ما در این مقاله تلاش کردیم تا به سوالات شما در رابطه با بلاک و ریپورت در کلاب‌هاوس پاسخ دهیم.

 

5/5 - (1 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...