استراتژی‌ های رشد آمار در روبیکا

استراتژی‌ های رشد آمار در روبیکا

برنامه روبیکا در حوزه پیام‌رسانی و شبکه‌های اجتماعی یکی از برنامه‌های موفق ایرانی است. روبیکا با تبلیغات توانسته اعتماد تعداد زیادی از کاربران را جلب کند تا بسیاری از افراد از این برنامه برای کسب‌وکار و پیج‌های شخصی استفاده کنند. روبیکا نسخه‌های اندروید، ای‌اواس و همچنین نسخه وب را برای راحتی کاربران در دسترس افراد قرار داده است. به همین خاطر دانستن استراتژی‌ های رشد آمار در روبیکا برای کاربران امری ضروری است، بنابراین در این مقاله از وبسایت خرید ویو  قصد داریم تا به معرفی این استراتژی‌ ها بپردازیم.

در ادامه به 16 استراتژی مختلف که در رشد آمار روبیکا شما موثر هستند خواهیم پرداخت. طبیعتا رعایت این موارد می‌تواند تاثیر قابل توجهی در توسعه کسب و کار شما در روبیکا داشته باشد.

درک مخاطب و رشد آمار در روبیکا

مخاطبان اصلی و کاربران هدف باید شناسایی شوند. باتوجه‌به محتوا و کسب‌وکاری که قرار است راه‌اندازی کنید باید مخاطبتان را مشخص کنید. برای شروع راه‌اندازی پیج و شناسایی مخاطبان هدف این موارد بسیار حائز اهمیت است:

 • موقعیت مکانی
 • سن
 • جنسیت
 • میزان تحصیلات

بعد از شناسایی این موارد؛ باید زمان‌های که اغلب مخاطبان اصلی شما در روبیکا حضور دارند مشخص شود. اگر زمان فعالیت اغلب مخاطبان هدف شما و زمانی که مخاطبان آنلاین هستند مطلب ارسال کنید؛ درصد مشاهده آنها بسیار بیشتر است.

درک مخاطب و رشد آمار در روبیکا

شاید مهم‌ترین شاخصی که به شما کمک می‌کند تا  درآمد خود را در شبکه اجتماعی مانند روبیکا افزایش دهید افزاایش تعداد فالوورهای  شما است، به همین سبب در مقاله “راه کار های افزایش فالوور واقعی و فعال در روبیکا“به راهکارهایی پرداختیم که با کمک آنها می‌توانید تعداد فالوورهای خود را با سرعت بیشتری افزایش دهید.

تعامل با مخاطب

برای رشد آمار در روبیکا تعامل با مخاطب بسیار مهم است. تعامل با کاربران باعث افزایش بازدیدهای بیشتر می‌شود. تعامل با مخاطب شامل چندین مورد می‌شود:

 • انتشار محتوا بر اساس نیاز کاربر
 • پاسخگویی دایرکت، پیام‌ها و نظرات کاربران
 • سؤال‌های متنوع
 • نظرسنجی
 • مشاوره‌دادن و پشتیبانی به مخاطبان

ارتباط تعاملی و بهادادن به مخاطبین بسیار در روند رشد آمار در روبیکا تأثیرگذار است.

با ایجاد ارتباط با کاربر و انتشار مطالب تنوع و مفید می‌توانید اعتماد کاربران را جلب کنید. اعتماد و تعامل با کاربر است که باعث فالوکردن، افزایش لایک روبیکا، نظر دادن و رشد روبیکای شما می‌شود.

انتشار محتوا روزانه در روبیکا

باید به طور روزانه حداقل ۷ پست جدید انتشار بدهید. اما پست‌ها باید اصولی، طراحی شده، مطابق باهدف و نیازهای کاربران باشد. البته نباید انتشار محتوا همه در یک‌زمان باشد.

انتشار محتوای اصولی باتوجه‌به نیاز کاربران، نوع کاربران به این صورت است.

 • صبح: حداقل ۱ پست (بین ساعات ۷ تا ۱۰)
 • ظهر: حداقل ۲ پست (بین ساعات ۱۳ تا ۱۵)
 • شب: حداقل ۲ پست (بین ساعات ۱۹ تا ۲۲)

البته ساعات گفته شده باتوجه‌به تجربه دوستان اعلام شده و می‌تواند تا چند ساعت بعد هم انتشار پیدا کند. اما مسئله‌ای که مهم است نباید پشت‌سرهم باشد.

انتشار محتوا روزانه در روبیکا

تاثیر کپشن‌نویسی در رشد آمار در روبیکا

همان قدر که تصاویر، فیلم و… در انتشار پست مهم است، باید به کپشن و توضیحات هم اهمیت داد. در کپشن می‌توان موارد زیر را اضافه کرد:

 • توضیحات در مورد محتوای پست
 • توضیحات تکمیلی در مورد محتوای پست
 • توضیحات در مورد مسابقه‌ها، کمپین‌ها، جوایز و…
 • نحوه خرید یا ارائه خدمت
 • در مورد پیج، فعالیت و…
 • درخواست نظردهی، لایک، فالو
 • لینک و آدرس سایت یا شبکه‌های اجتماعی دیگر
 • تگ کردن پیچ‌های همکار یا مرتبط یا دوستان و…
 • ای دی کانال و پیچ که حتماً باید درج شود.

انتخاب پروفایل جذاب

ظاهر و شکل پروفایل و صفحه روبیکا در اعتمادسازی و جذب مخاطبان شما بسیار تأثیرگذار است. پروفایل باید مرتبط با صنف کاری باشد. عکس، بیو، توضیحات و حتی نام کاربری و نام پیج به‌عنوان ویترین پیچ شناخته می‌شود.

کاربر و بیننده با ورود به صفحه شما اولین مواردی که می‌بیند بیو، عکس پروفایل، نام، تم مربوط به پروفایل است. طراحی تم جذاب، زیبا، نظم و آراستگی و کیفیت بصری عالی در ترغیب مخاطب و رشد آمار در روبیکا تأثیر زیادی دارد.

آشنایی با تکنیک‌ های افزایش لایک روبیکا از جمله مواردی است که می‌تواند به شما در مسیر رسیدن به اهدافتان بسیار کمک کننده باشد، از همین رو در مقاله‌ای با همین عنوان به معرفی تکنیک‌هایی که می‌توانید در راستای افزایش لایک خود در روبیکا به کار بگیرید پرداختیم.

به‌کارگیری تم اختصاصی

با طراحی بنر یا تم اختصاصی برای روبیکای خود جلوه بصری و ظاهری آن را زیبا می‌کنید و مخاطب بیشتر به پیج شما جذب می‌شود.

رشد  آمار در روبیکا با محتوای جذاب و باارزش

مهم‌ترین ترفند برای ترغیب بازدیدکنندگان انتخاب محتوای متنوع و جذاب است. البته محتوا باید نیاز کاربر را نیز برطرف کند. به همین خاطر شناخت دقیق مطالب و خواسته‌ها و نیازهای مخاطبان بسیار حائز اهمیت است.

محتوا در روبیکا شامل: محتوای متنی و کپشن، تصاویر، عکس، محتوای ویدئویی، حتی استفاده از لایوهای مرتبط با موضوع پیج و کسب‌وکار می‌شود. تنوع و اطلاعات مفید می‌تواند آمار روبیکا را بالا ببرد.

محتوا بر اساس نیاز کاربران و هدف می‌تواند شامل نکات آموزشی، راهنما، نکات و ترفند، اخبار و… مربوط به صنعت یا کسب‌وکار شما باشد. در انتشار محتوا باید این نکات رعایت شود:

 • تنوع محتوا تصاویر، عکس، ویدئو
 • استفاده از کلمات کلیدی
 • استفاده از هشتک
 • برندسازی شخصی
 • نظم و زمان‌بندی برای انتشار محتوا
 • ارزیابی بری بهبود محتوای قبلی و استفاده از ابزارهای تحلیل

پست، استوری، کپشن‌نویسی

برای بالابردن رشد آمار در روبیکا باید از همه امکانات Rubika استفاده کنید. از پست‌کردن تصاویر، فیلم تا کپشن‌نویسی، هشتک گذاری، تگ و.. باید استفاده کرد. استفاده از استوری‌ها، حلقه‌های روبیکا در میزان تعامل کاربران و مشاهده پست‌ها بسیار مهم است.

استفاده از فیلم‌های بلندمدت IGTV  و ماندگاری طولانی در نمایه شما هم می‌تواند باعث جذب مخاطب شود.

ساخت کد QR

با ساخت کد نامت و QR فقط کافی است مخاطب کد را اسکن کند تا به پیج شما دسترسی پیدا کند، بازدید کند و عضو شود. ساخت کد QR به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل تبلیغات آفلاین برای رشد آمار در روبیکا شناخته می‌شود. استفاده از این روش به این دلیل که دسترسی به پیج یا کانال روبیکا شما را تسهیل می‌کند، می‌تواند سبب افزایش بازدید روبیکا شما شود.

علامت‌گذاری، مکان، برند، کاربران

در پست‌های خود سایر کاربران، مارک‌ها و حتی مکان‌های متفاوت ترجیحاً نزدیک به محل خود را تگ کنید و بیاورید.

پرداخت درون شبکه

یکی از امکانات روبیکا پرداخت آنلاین برای خدمات یا محصولات است. با سیستم‌های پرداخت در روبیکا علاوه بر اینکه به مدیریت بهتر شما کمک می‌کند، می‌تواند باعث جلب‌اعتماد بیشتر کاربر شود.

هر چقدر که شما بتوانید در معرض دید کاربران بیشتری قرار بگیرید ، طبیعتا شانس بیشتر برای جذب  فالوور و در نهایت افزایش درآمد خواهید داشت. اما این مسئله نیازمند رعایت اصولی است که می‌توانید آنها را در مقالهروش های افزایش آمار بازدید در روبیکابخوانید و به مرحله اجرا برسانید.

جشنواره، کمپین، تخفیف

یکی از راه‌های جذب مخاطب ارائه پکیج‌های خاص، هدایا، تخفیف‌های ویژه، کمپین‌ها و جشنواره‌ها است. هر یک از موارد گفته شه به می‌تواند رشد آمار در روبیکا بالا ببرد.

اثر همکاری با پیج‌های دیگر در رشد آمار روبیکا

یکی دیگر از روش‌های رشد آمار در روبیکا همکاری و تبلیغات، تبادل با دیگر پیج‌ها است. همکاری با شخصیت‌های معروف، کسب‌وکارها، موضوعات مشابه باعث می‌شود، به مخاطبین بیشتر و جدیدتری دسترسی پیدا کنید.

لایوها و جلسات دونفره و چندنفره چالشی، آموزشی و… می‌تواند باعث رشد آمار در روبیکا شود.

فعالیت و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

برای گسترش کسب‌وکار و رشد آمار در روبیکا گاهی لازم است در شبکه‌های اجتماعی دیگر هم تبلیغات انجام داد. تبلیغات و دعوت از کاربران در لینکدین، واتس‌اپ، Telegram، ایتا، Tumblr, Instagram، سروش، بله و دیگر شبکه‌های اجتماعی می‌تواند باعث رشد سریع‌تر آمار در روبیکا شود.

ساخت کانال و روبینو

نرم‌افزار داخلی روبیکا به‌نوعی یک برنامه کامل است. با استفاده درست از روبیکا می‌توانید به درامد برسید. به طور هم‌زمان با اتصال روبینو به کانال در روبیکا می‌توان به درامد رسید.

البته صفحه دوم روبینو را می‌توان به کانال روبیکا متصل کرد. زمانی که تعداد فالوورها و لایک‌ها بالا رود روند درآمدزایی و پرداخت روبیکا به شما شروع می‌شود. در واقع شما علاوه بر تبلیغات برای کسب‌وکار خودتان از خود روبیکا هم درامد پیدا می‌کنید.

خرید فالوور، لایک، ویو در روبیکا

از دیگر مواردی که می‌تواند رشد آمار در روبیکا را افزایش دهد؛ آمار فالو، لایک، کامنت و.. است. زمانی که افراد به پیج شما وارد می‌شوند به تعداد فالوورهای، لایک، کامنت‌ها توجه می‌کند.

شما می‌توانید با خرید فالوور، لایک و کامنت آنها را بیشتر ترغیب کنید که محتوای شما را ببینند. اما توجه داشته باشید خرید فالوور هم باید:

 • نظم داشته باشد
 • از سرور معتبر و قابل‌اعتماد باشد.
 • تضمینی باشد
 • دارای پشتیبانی کامل و رضایت‌بخش باشد.

خرید فالوور، لایک، ویو در روبیکا

ممبرگیر

استفاده از برنامه‌های ممبرگیرها اصلاً توصیه نمی‌شود. اپ‌های ممبرگیر به این صورت است که شما با ای دی و پیج خودتان باید عضو کانال و پیج‌های زیادی بشوید؛ تا بتوانید نصف همان تعداد ممبر یا فالوور اضافه کنید. به همین خاطر ممکن است محدود شوید.
البته با ای دی‌ها و پیج‌ها، شماره‌های دیگر می‌توانید این کار را انجام دهید. با این روش در واقع با پیج خودتان عملیات فالو و.. انجام می‌دهید.

فالوور واقعی

 خرید فالوور روبیکا واقعی هم در صورتی خوب است که حداقل چند پست آخر شما را هم لایک کنند. توجه داشته باشید فالوور و ممبرهای واقعی؛ به این خاطر واقعی نامیده می‌شوند که افراد پروفایل دار فالو یا لایک می‌کنند. این افراد واقعی هستند؛ ولی فقط به تعدادی که سفارش دارند فقط لایک، کامنت و ویو انجام می‌دهند.

خرید پاپ‌آپ

در بین خریدهای فالوور، لایک و… پاپ‌آپ‌ها قیمت بالاتری دارند. پاپ‌آپ برای افراد و کسب‌وکارهای آنلاین و فعال تبلیغات می‌فرستد. ادمین‌ها و صاحبان پیج‌ها باتوجه‌به اینکه واقعی هستند به اختیار خود فالو، لایک و.. انجام می‌دهند.

افرادی که با پاپ‌آپ وارد می‌شوند می‌توانند تبدیل به مشتری و کاربر فعال و تعاملی شوند.

البته باید گفت خرید هر یک از این موارد باتوجه‌به بالارفتن آمار پیج در ترغیب کاربران برای مشاهده و فالوکردن پیج شما بیشتری می‌شود.

سخن آخر

با رعایت استراتژی‌های رشد آمار در روبیکا شما می‌توانید کسب‌وکار خود را رونق بدهید. پیج، کانال خودتان را می‌توانید به نمایش بگذارید و به درآمد برسید. زمانی که آمار شما بالا رود رشد کند خود روبیکا هم در ازای لایک پست‌های کانال و روبینو شما هزینه پرداخت می‌کند.

استفاده از استراتژی‌های رشد آمار در روبیکا تا چه اندازه موثر است؟

میزان تاثیر به کار گرفتن استراتژی‌های مختلف بر روی کسب و کار شما به موارد متعددی از جمله زمینه‌ای که در آن فعالیت می‌کنید بستگی دارد. با این وجود می‌توان گفت که اگر به طور مداوم قواعد یک تولید محتوای حرفه‌ای را رعایت کنید، می‌توان انتظار داشت تا به مرور شاهد رشد فالوورهای خود در روبیکا باشید.

آیا با رشد فالوور در روبیکا می‌توان به کسب درآمد رسید؟

بله، در روبیکا علاوه بر اینکه می‌توانید با افزایش تعداد فالوورهای خود تبلیغات دریافت کنید، امکان درآمدزایی از طریق خود اپ روبیکا را پیدا می‌کنید.

انتشار محتوای مناسب در روبیکا چگونه می‌تواند سبب رشد آمار در روبیکا شود؟

در این رابطه باید گفت که مهم‌ترین ابزار شما برای جذب مخاطب محتوایی است که منتشر می‌کنید. هر چقدر این محتوا جذابیت بیشتری داشته باشد و حرفه‌ای‌تر تهیه شده باشد قطعا مخاطبین بیشتری را نیز به سمت شما جلب خواهد کرد.

5/5 - (1 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...