نحوه ارسال دایرکت خودکار در اینستاگرام

نحوه ارسال دایرکت خودکار در اینستاگرام

امروزه در گوشی تلفن همراه اکثریت افراد برنامه‌ی اینستاگرام نصب است و یکی از موردعلاقه‌ ترین برنامه‌های حال حاضر است. این برنامه برای خیلی از افراد که به دنبال راه ‌انداختن کسب‌وکارار نیز هستند مفید است و مورد استفاده قرار می‌گیرد و در اینستاگرام فعالیت زیادی دارند همچنین به دنبال استفاده کردن از خدمات اینستاگرام نیز هستند.

افرادی که در اینستاگرام فعالیت کاری خود را شروع کرده‌اند معمولا همیشه دایرکتشان شلوغ است و در بیشتر مواقع تعداد بالایی پیام دارند که باید به همگی آنها پاسخ دهند که مدیریت این موضوع طبیعتا کار دشواری است.

اگر شما شرایط بالا را دارید یعنی در روز تعداد دایرکت‌های بسیار زیادی به شما داده می‌شود و شما هم برای این افراد باید پاسخ‌های یکسانی ارسال کنید، باید به شما بگوییم که شما می‌توانید یکبار آن پیام مدنظرتان را به خوبی و دقیق و متناسب با پیام‌هایی که دریافت می‌کنید بنویسید تا دیگر نیاز نباشد هر بار شروع به نوشتن کنید.

ممکن است از این ویژگی اینستاگرام تا به امروز خبر نداشته‌اید و هم اکنون نیز برایتان سوال ایجاد شده باشد که از چه طریقی می‌توانید این پیام‌ها را آماده و ذخیره داشته باشید تا به راحتی ارسال کنید. ما به شما در ادامه‌ی این مقاله راهکار برای فعال سازی این موضوع را خواهیم گفت.

خوشبختانه موضوع پاسخ دهی در دایرکت را اینستاگرام در آپدیت‌های بعدی خودش سعی کرده است به نوعی برطرف کند. این قابلیت اکنون در اینستاگرام بیزینس فعال است.

همان‌طور که در بالا نیز گفته شد افراد به واسطه‌ی این قابلیت می‌توانند پاسخ‌های خود را آماده یادداشت کنند و آنها را در بخش پاسخ خودکار در اینستاگرام ذخیره کنند. در این صورت و با انجام این کار هر زمان که دایرکتی داشتند که محتوای آن با جوابی که آماده کرده‌اند یکسان بود همان پاسخ را ارسال می‌کنند‌.

اگر در دایرکت با سؤال‌های دیگری مواجه شدید که جواب آن را از قبل ذخیره نکرده بودید، می‌توانید پاسخ جدید خود را یادداشت، ذخیره و به‌صورت آنی پیام جدید خود را ارسال کنید.

ارسال پیام خودکار در اینستاگرام

اگر شما برنامه‌ی اینستاگرام را دارید و از طریق این برنامه کسب و کار خود را راه اندازی کرده‌اید قطعا مشکل جواب‌دهی به دایرکت‌ها، کامنت‌ها و دیگر پاسخ‌دهی‌ها را دارید و مدیریت این موضوع که به تمام آنها رسیدگی کنید برایتان بسیار دشوار است و زمان‌بر است.

پاسخ خودکار یا Quick replies  به شما که اینستاگرام بیزینسی دارید این فرصت را می‌دهد تا جواب‌هایی که همیشه باید آنها را ارسال می‌کردید ذخیره کنید، آماده داشته باشید و در صورت نیاز خیلی راحت و سریع بدون هیچ اتلاف وقتی پاسخ را برای مخاطب موردنظر خود در دایرکت ارسال نمایید. این قابلیت فوق‌العاده‌ی اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که دیگر نیاز نباشد یک محتوای یکسان را، چندین بار در روز بنویسید که این موضوع باعث می‌شود هم شما دیرتر خسته شوید و هم سرعتتان برای انجام کارها بالاتر رود.

با رشد در اینستاگرام و افزایش ریچ و ایمپرشن طبیعتا افراد بیشتری نسبت به قبل به شما دایرکت خواهند داد و مدیریت آنها نیز طبیعتا کمی سخت تر خواهد شد.

در این مقاله ما تمام تلاشمان را کرده‌ایم تا این قابلیت جدید اینستاگرام یعنی پاسخ خودکار را بررسی کنیم و چگونگی فعال کردن آن را به شما آموزش دهیم.

پس اگر شما هم دوست دارید به شکلی مناسب از قابلیت ارسال پیام خودکار در اینستاگرام استفاده کنید، تا انتهای این مطلب با خرید ویو همراه باشید.

فعال سازی پاسخ خودکار دایرکت اینستاگرام

این موضوع بسیار عادی است که شما یک پیج بیزینسی برای فروش محصولات یا تبلیغات داشته باشید و تعداد پیام‌های بالایی هم در روز دریافت کنید. حجم زیاد آنها و پاسخ‌گویی به تمام‌ پیام‌ها ممکن است دشوار باشد و هر فردی را علی الخصوص اگر پاسخ‌ها یکسان باشد خسته کند. در بیشتر مواقع هم اگر پیج تبلیغاتی داشته باشید افراد سوال‌های یکسانی از شما خواهند پرسید. اینستاگرام به دلیل مخاطبان زیادی که دارد سعی می‌کند همیشه مشکلاتی که از سمت کاربران گفته می‌شود را تا حد امکان برطرف کند تا مخاطبان خود را از دست ندهد. به همین دلیل برای این موضوع را هم چاره‌ای اندیشیده است.

موضوعی که باید به آن دقت داشته باشید این است که برخی اکانت‌ها دنبال ایجاد مشکل برای پیج و صفحه‌ی شما هستند و با اکانت هایی به اسم و عکس افراد خارجی برای شما لینک هایی را ارسال می کنند، حواستان به خوبی باشد که وارد آن لینک‌ها نشوید زیرا آن لینک برای اکانت شما مخرب هستند. برخی تصور می‌کنند این ها افراد واقعی هستند و به منظور ارتباط با افراد خارجی دچار فریب لینک های مخرب این افراد میشوند.

از عمده راه‌هایی که می‌توانید دنبال کننده های خارجی خود را گسترش دهید و با آنها ارتباط برقرار کنید، خرید فالوور خارجی واقعی است.

پیام خودکار در دایرکت اینستاگرام

این پیام‌ها چطور ذخیره می‌شوند و نحوه‌ی استفاده‌ی آنها به چه صورت است

پیام‌هایی در دایرکت دارید که همگی در حال پرسیدن سوال‌ها یکسان از شما هستند می‌خواهید برای همه‌ی آنها یک پاسخ را ارسال کنید به نوعی می‌خواهید از پاسخ آماده در اینستاگرام استفاده کنید شما با این قابلیت دیگر می‌توانید پاسخ‌های مدنظر خود را آماده کرده و در بخش پاسخ خودکار ذخیره نمایند. هر زمان که پیام جدیدی دریافت کردید با کمک شورا کارت تعریف شود این امکان برای شما فراهم است که به راحتی همان پاسخ از قبل آماده را ارسال کنید. ما در ادامه تلاش کرده‌ایم تا برای شما چگونگی استفاده و فعال سازی پاسخ خودکار در اینستاگرام را توضیح دهیم تا شما نیز از این قابلیت بسیار کاربردی استفاده کنید.

  • سه خط در بالای صفحه‌ی اینستاگرام شما وجود دارد، اولین کار برای فعال سازی پاسخ خودکار این است که روی آن ضربه بزنید‌.
  • بعد از انجام مرحله‌ی بالا کشویی برای شما باز می‌شود، بر روی گزینه‌ی Settings بزنید.
  • در میان گزینه‌هایی که در صفحه‌ی Settings مشاهده می‌کنید باید بر روی گزینه‌ی Creator بزنید و وارد این گزینه شوید.
  • در این صفحه یعنی صفحه‌ی Creator هم گزینه‌های زیادی وجود دارد اما اگر شما به دنبال فعال سازی پیام خودکار ایسنتاگرام هستید باید بر روی گزینه‌ی

Saved Replies کلیک کنید‌.

  • بعد از انجام مراحل بالا بر روی لینک New Saved Reply  ضربه بزنید با ضربه‌زدن بر روی این لینک این امکان را به خود می‌دهید تا اولین پاسخ آماده را یادداشت کنید.

بعد از اتمام مراحلی که تا به اینجا گفته شد برای  فعال سازی ارسال پاسخ آماده در اینستاگرام باید مطابق دستورالعمل زیر اقدام کنید:

در محدوده‌ای که به شما نمایش داده شده است باید آن محتوایی که می‌خواهید به دیگران ارسال شود را یادداشت کنید.

در محدوده‌ی بعدی همان شورت کد پیام را باید وارد کنید. شاید خیلی از افراد معنای شورت کد را ندانند، شورت کد در واقع یک کلید واژه‌ی اصلی از محتوایی است که می‌خواهید ارسال کنید، با زدن آن شورت کد یا همان کلمه‌ی کلیدی پیام موردنظر نوشته می‌شود‌.

تمام تغییراتی که اعمال کرده‌اید را باید ذخیره کنید، بعد از ذخیره کردن این تغییرات می‌توانید به  دایرکت اینستاگرام خود بروید، بعد از آن داخل چت موردنظر بروید و با زدن همان شورت کد محتوایی که ذخیره کرده‌اید را به آسانی ارسال کنید. بعد از نوشتن شورت کد، اینستاگرام به شما علامتی نشان می‌دهد که اگر می‌خواهید پاسخ خودکارتان به فرد مورد نظر ارسال شود باید آن را لمس کنید‌. متنی که از قبل نوشته‌اید به صورت کامل دوباره به شما نمایش داده می‌شود، بعد از دیدن متن و تصمیم‌ گیری برای ارسال آن تنها باید دکمه‌ی Send را بزنید تا پیامتان برای آن فرد ارسال شود.

ارسال پیام خودکار در دایرکت اینستاگرام

لیست پیام‌های آماده در اینستاگرام

اگر می‌خواهید تمام پیام‌هایی را که نوشته و ذخیره کرده‌اید ببینید و به آنها دسترسی داشته باشید تا از میان آنها پاسخ مدنظرتان را ارسال کنید باید بگوییم که این امکان هم برایتان فراهم است. برای دستیابی به این کار تنها کافی است مراحل زیر را به طور دقیق انجام دهید:

  • وارد دایرکت خود شوید، علامت+ را خواهید دید، بر روی آن ضربه بزنید تا گزینه‌های جانبی که در اینستاگرام وجود دارد را ببینید.
  • چندین ‌گزینه به شما نشان داده می‌شود، گزینه‌ی GIF که در سمت راست قرار دارد را باید بزنید.
  • بعد از انجام مراحل بالا، شما دیگر تمامی پاسخ‌های آماده‌ی اینستاگرام خود را می‌توانید ببینید و با توجه به محتوای پیام دریافتی یکی از آنها را می‌توانید انتخاب و بعد ارسال کنید.

در آخر کلام

پاسخ‌دهی به سوالات مخاطبین مثل پاسخگویی به کامنت اینستاگرام اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل است که تا این اندازه روی آن تاکید می‌شود. راه ارتباطی مخاطب با کسب‌وکار شما در اینستاگرام، دایرکت است. چنانچه هر سوالی را در دایرکت از دست دهید، مخاطب را از خودتان ناامید خواهید کرد. ما در این پست به ارسال پیام خودکار اینستاگرام و سوالات متداول پرداختیم. اما یک راه دیگر هم برای مدیریت دایرکت اینستاگرام برای شما داریم. می‌توانید از ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.

همان‌طور که گفته شد پاسخ خودکار یا Quick replies  به شما که اینستاگرام بیزینسی دارید این فرصت را می‌دهد تا جواب‌هایی که همیشه باید آنها را ارسال می‌کردید ذخیره کنید، آماده داشته باشید و در صورت نیاز خیلی راحت و سریع بدون هیچ اتلاف وقتی پاسخ را برای مخاطب موردنظر خود در دایرکت ارسال نمایید. این قابلیت فوق‌العاده‌ی اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که دیگر نیاز نباشد یک محتوای یکسان را، چندین بار در روز بنویسید که این موضوع باعث می‌شود هم شما دیرتر خسته شوید و هم سرعتتان برای انجام کارها بالاتر رود.

 

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...