آموزش مخفی کردن آنلاین بودن در اینستاگرام

آموزش مخفی کردن آنلاین بودن در اینستاگرام

استفاده از اینستاگرام برای ارتباط با دوستان، به اشتراک‌گذاری لحظات خوب زندگی و حتی رشد کسب‌وکارها، بدون شک جزء فعالیت‌های روزانه بسیاری از ما است؛ اما همه ما به دنبال حفظ حریم خصوصی خود هستیم. در این میان، یادگیری تکنیک‌هایی برای مخفی کردن آنلاین بودن در اینستاگرام، امری ضروری و جذاب است. طی این مقاله از وبسایت خرید ویو به شما کمک می‌کنیم تا با روش‌ها و ابزارهایی که برای مخفی کردن آنلاین بودن در اینستاگرام وجود دارد، آشنا شوید و حریم خصوصی خود را بهبود بخشید.

چه کسانی آنلاین بودن شما را می‌بینند؟

بسیاری از ما روی این موضوع حساس هستیم که چه افرادی می‌توانند ببینند ما در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، آنلاین هستیم. خوشبختانه، قابلیتی برای مخفی کردن آنلاین بودن در Instagram وجود دارد که به ما این امکان را می‌دهد تا اطلاعات حریم خصوصی خود را کنترل کنیم؛ اما پیش از اینکه بخواهیم نحوه مخفی کردن آنلاین بودن در اینستاگرام را برایتان شرح دهیم، به شما می‌گوییم که چه کسانی می‌توانند وضعیت آنلاین بودن شما را مشاهده کنند.

در اینستاگرام، فقط افرادی که شما آن‌ها را دنبال می‌کنید، قادر به مشاهده وضعیت آنلاین بودن شما هستند. به عبارت دیگر، این اطلاعات تنها برای افرادی که شما به عنوان دوست یا آشنا شناخته‌اید، قابل دسترسی است. همچنین آن‌ها می‌توانند در بخش پیام‌ها یا دایرکت، فعالیت آنلاین شما را مشاهده کنند ولی در بخش‌های دیگر مانند کامنت‌ها این امکان وجود ندارد. آنلاین بودن در بخش دایرکت، با استفاده از یک چراغ سبز رنگ نمایان می‌شود.

چه کسانی آنلاین بودن شما را می‌بینند؟

مشخص شدن زمان آنلاین بودن کاربران با انتشار محتوا

البته مخفی کردن آنلاین بودن در اینستاگرام فعالیت‌های شما را از دید سایرین مخفی نگه نمی‌دارد. به طور مثال اگر پست یا استوری بگذارید و یا کامنتی زیر پست دیگران بگذارید، مشخص خواهد شد که شما چه بازه زمانی آنلاین بوده‌اید. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید فعالیت سایر کاربران در پست‌های شما است. به طور مثال شما می‌توانید با خرید کامنت نشان دهید که فالوورهای شما به سرعت نسبت به پست شما واکنش نشان می‌دهند که نشانه خوبی است.

به این ترتیب، با مخفی کردن آنلاین بودن در اینستاگرام، می‌توانید حریم خصوصی خود را حفظ کنید. در عین حال، با اطمینان بیشتری از اینکه فقط افراد مورد اعتماد می‌توانند وضعیت شما را مشاهده کنند، از شبکه‌های اجتماعی بهره‌مند شوید.

آموزش مخفی کردن آنلاین بودن در اینستاگرام

برای خاموش کردن چراغ سبز در اینستاگرام می‌توانید به روش زیر عمل کنید:

 1. ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام خود را به‌روزرسانی کنید و وارد حساب کاربری خود شوید.
 2. پس از ورود به پروفایل شخصی خود، در بالای صفحه روی آیکن سه خط در گوشه بالا سمت راست صفحه کلیک کرده و سپس در پایین صفحه، گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.
 3. حالا در بخش تنظیمات، گزینه حریم خصوصی را انتخاب کنید.
 4. در این بخش، گزینه وضعیت فعالیت را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. این گزینه نمایش وضعیت آنلاین بودن کاربران را فراهم می‌کند.
 5. حالا با کشیدن سوئیچ مربوط به گزینه نمایش وضعیت فعالیت به سمت چپ، آن را غیرفعال کنید.

از این پس، وضعیت آنلاین بودن شما برای دیگران نمایش داده نخواهد شد و همچنین شما نیز نمی‌توانید وضعیت آنلاین بودن دیگران را مشاهده کنید. این روش به شما امکان می‌دهد تا حریم خصوصی خود را در اینستاگرام بهبود بخشید و از دیده شدن وضعیت آنلاین بودنتان جلوگیری کنید. توچه داشته باشید این کار تاثیر چندانی در روند جذب مخاطب شما نخواهد داشت، بلکه برعکس در برخی موارد از شما محافظت خواهد کرد.

ضمن اینکه اگر احساس کردید که روند رشد شما کند شده است، می‌توانید با خرید فالوور ایرانی واقعی مسیر پیشرفت خود را تسهیل کنید.

نحوه پنهان کردن آنلاین بودن در اینستاگرام از دید یک یا چند نفر خاص

برای مخفی کردن آنلاین بودن در اینستاگرام از یک یا چند فرد خاص، می‌توانید از قابلیت Restrict Account استفاده کنید. این قابلیت علاوه بر پنهان کردن وضعیت آنلاین بودن، کاربر را در انجام برخی عملیات محدود می‌کند و از جمله مزایای آن می‌توان به غیرفعال کردن لایک‌ها و کامنت‌ها اشاره کرد.

نحوه پنهان کردن آنلاین بودن از دید افراد خاص

برای فعال کردن قابلیت Restrict Account در اینستاگرام برای یک فرد خاص، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد پروفایل کاربری خود شوید.
 2. روی دکمه Following یا Followers کلیک کنید تا به لیست دنبال‌کنندگان یا دنبال شوندگان خود بروید.
 3. پس از پیدا کردن نام کاربری مورد نظر، روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه پروفایل او شوید.
 4. در این صفحه، روی دکمه سه نقطه در بالای سمت راست صفحه کلیک کنید.
 5. در منوی باز شده، گزینه Restrict را انتخاب کنید.
 6. سپس پنجره تأییذ ظاهر می‌شود و قابلیت Restrict Account برای این فرد فعال می‌شود.

از این پس، فرد مورد نظر نمی‌تواند وضعیت آنلاین بودن شما را مشاهده کند و همچنین کامنت‌ها و لایک‌های او در پست‌های شما برای دیگران نمایش داده نخواهد شد.

نحوه مخفی کردن آنلاین بودن در اینستاگرام فارسی

برای مخفی کردن وضعیت آنلاین بودن در اینستاگرام به زبان فارسی، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. روی آیکون پروفایل خود در پایین سمت راست صفحه کلیک کنید.
 3. در صفحه پروفایل، روی سه خط در بالای سمت راست صفحه کلیک کنید.
 4. به بخش تنظیمات و سپس حریم خصوصی وارد شوید.
 5. اکنون روی پیام‌ها و پاسخ‌های استوری کلیک کنید.
 6. در این بخش، روی گزینه نمایش وضعیت فعالیت ضربه بزنید.
 7. در نهایت، برای غیرفعال کردن نمایش وضعیت فعالیت، روی سوئیچ مربوطه کلیک کنید.

با انجام این مراحل، کاربران نمی‌توانند وضعیت آنلاین بودن شما را در اینستاگرام مشاهده کنند و شما همچنین قادر به مشاهده وضعیت آنلاین آن‌ها نخواهید بود. در اینجا باید به این موضوع هم اشاره کنیم که همه افراد می‌توانند با وجود حفظ حریمی شخصی خود و با کمک گرفتن از خدمات اینستاگرام، تولید محتوای حرفه‌ای، زمان‌بندی مناسب انتشار محتوا و استفاده مناسب از هشتگ‌ها یک رشد سریع در اینستاگرام داشته باشند و این مسئله چندان در جذب فالوور بیشتر اثرگذار نیست.

نحوه پنهان کردن آنلاین بودن در اینستاگرام فارسی در پیج بیزینسی

برای مخفی کردن آنلاین بودن در اینستاگرام در پیج بیزینسی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. روی منوی سه‌ خطی در بالای صفحه اینستاگرام کلیک کنید و وارد تنظیمات و حریم خصوصی شوید.
 2. به پایین صفحه اسکرول کرده و گزینه پیام‌ها و پاسخ‌های استوری را انتخاب کنید.
 3. روی گزینه نمایش وضعیت فعالیت کلیک کنید. اینجا گزینه‌های بیشتری برای حساب‌های تجاری موجود است.
 4. حالا گزینه نمایش وضعیت فعالیت را با کشیدن انگشت به سمت چپ غیرفعال کنید.

همچنین، با استفاده از گزینه نمایش «وضعیت فعالیت به» می‌توانید انتخاب کنید که آیا همه (عموم) بتوانند وضعیت آنلاین بودن شما را ببینند یا فقط دنبال‌کنندگان شما یا افرادی که به آن‌ها پیام داده‌اید، بتوانند چراغ سبز پیج شما را مشاهده کنند.

نحوه پنهان کردن آنلاین بودن در پیج بیزینسی اینستاگرام

نحوه فعال‌سازی مجدد نمایش وضعیت آنلاین بودن در اینستاگرام

برای فعال کردن نمایش وضعیت آنلاین بودن در اینستاگرام، می‌توانید طبق مراحل زیر پیش رفته و گزینه نمایش وضعیت فعالیت را مجدداً فعال کنید:

 1. به تنظیمات و حریم خصوصی حساب کاربری خود در اینستاگرام بروید.
 2. به بخش پیام‌ها و پاسخ‌های استوری بروید.
 3. روی گزینه نمایش وضعیت فعالیت کلیک کنید.
 4. سپس با کشیدن انگشت به سمت راست، گزینه نمایش وضعیت فعالیت را فعال کنید.

با انجام این مراحل، وضعیت آنلاین بودن شما در اینستاگرام مجدداً فعال خواهد شد و دیگران می‌توانند این وضعیت را مشاهده کنند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم در مورد مخفی کردن آنلاین بودن در اینستاگرام صحبت کنیم. دریافتیم که ویژگی آنلاین بودن در اینستاگرام چطور مشخص می‌شود و چطور می‌توان این قابلیت را غیرفعال کرد. این امر به این دلیل است که اطلاع از آنلاین بودن فالوور در اینستاگرام تنها زمانی ممکن است که ویژگی آنلاین بودن فعال باشد. از طرفی، می‌توان با غیرفعال کردن چراغ سبز اینستاگرام، حریم خصوصی خود را حفظ کرد و در صورت تمایل، می‌توانید مجدد قابلیت نمایش آنلاین بودن خود را فعال کنید. از اینکه تا انتهای مقاله، ما را همراهی کردید، از شما متشکریم.

سوالات متداول

آیا غیرفعال کردن وضعیت فعالیت من وضعیت آنلاین من را به طور کامل پنهان می کند؟

غیرفعال کردن وضعیت فعالیت زمانی که آخرین بار فعال بودید پنهان می شود، اما زمانی که در حال حاضر آنلاین هستید و در پلتفرم فعال هستید پنهان نمی شود.

آیا وقتی نمایش آنلاین بودن من برای دیگران ممکن نیست، می توانم به آنها پیام بدهم؟

بله، حتی اگر وضعیت فعالیت شما غیرفعال باشد، همچنان می توانید پیام ارسال و دریافت کنید.

آیا می توانم به طور انتخابی وضعیت آنلاین خود را از کاربران خاصی پنهان کنم؟

اینستاگرام در حال حاضر گزینه ای برای مخفی کردن انتخابی وضعیت آنلاین شما از کاربران خاص ارائه نمی دهد. یا همه کاربران هستند یا هیچ کدام. به یاد داشته باشید هنگام استفاده از پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، همیشه به حریم خصوصی و مرزهای دیگران احترام بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...