آموزش ساختن روم در کلاب‌ هاوس

آموزش ساختن روم در کلاب‌ هاوس

امروزه کلاب‌هاوس یکی از پرطرفدارترین پلتفرم‌های دنیای فضای مجازی شده است و توجه افراد زیادی را به خود و فضای متفاوتی که برای مخاطب به وجود آورده است جلب کرده است. کلاب‌هاوس از بخش‌های گوناگونی تشکیل شده است که یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن روم یا اتاق‌های آن است. ما در این مطلب تلاش کرده‌ایم طرز و شیوه‌ی استفاده از این بخش مهم در برنامه‌ی کلاب‌هاوس را به شما توضیح دهیم.

برای اینکه فهم مطلب برایتان راحت‌تر باشد و آشنایی با مراحل روم‌های کلاب‌هاوس را بهتر متوجه شوید، قبل از هر چیز و در ابتدا باید با کاربرد این روم‌ها آشنا شوید. اگر شما فردی هستید که به دنبال ارتباط صوتی با دوستان و آشنایان خود و همچنین پیداکردن افراد جدید برای برقراری ارتباط هستید استفاده از روم‌های کلاب‌هاوس به‌شدت به شما پیشنهاد می‌شود.

ساختن روم در کلاب‌ هاوس

مرحله به مرحله ساخت روم کلاب هاوس

برویم به سراغ مطلب و موضوع اصلی که چگونگی ساخت روم یا اتاق در کلاب‌هاوس است. برای انجام این کار کلاب‌هاوس دست ما را باز گذاشته است و دو روش را برای ساخت روم جلوی ما قرار داده است. روش و راه اول این است که وارد کلاب‌هاوس شوید و بدون هیچ برنامه ریزی یک روم یا اتاق را تشکیل دهید و از آن استفاده کنید اما در روش دوم نیاز به برنامه‌ریزی وجود دارد یعنی شما یک تاریخی را مدنظر خود قرار می‌دهید و در همان تاریخ یک روم یا اتاق را برای گفت‌وگو به وجود می‌آورید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که این دو روش با یکدیگر تفاوت‌هایی را هم دارند به‌عنوان مثال در روش اول لینک روم را نمی‌توانید برای افراد دیگر ارسال کنید که این موضوع  در روش دوم صدق نمی‌کند یعنی اشتراک لینک روم امکان‌پذیر است. راستی اگر پس از ساخت روم کلاب هاوس افراد کمی وارد روم شما شدند بهتر است با خرید بازدید کننده روم کلاب هاوس افراد جدیدی را وارد روم خود کنید تا روم جذابتری را مدیریت کنید.

حال به سراغ آموزش ساخت روم در کلاب‌هاوس برویم. در ابتدا قطع به یقین باید وارد برنامه شوید.

در مرحله‌ی بعد گزینه‌ی سبز رنگی را خواهید دید که نام آن گزینه Start a Room است بر روی این گزینه باید کلیک کنید. بعد از انجام این مراحل سه گزینه خواهید دید که از بین روم‌هایی که وجود دارد بر اساس استفاده‌ای که از روم دارید یکی را انتخاب می‌کنید. اگر شما فردی هستید که می‌خواهید گفت‌وگویی بزرگ را در کلاب‌هاوس داشته باشید بهترین راهکار این است که گزینه‌ی Open  را انتخاب و رومی تشکیل دهید که تمام کاربران مجاز به شرکت در آن باشند، در این صورت هم شما رومی بزرگ تشکیل داده‌اید و هم افراد بیشتری از مباحث می‌توانند استفاده کنند. اما این نکته را فراموش نکنید که در کلاب‌هاوس این امکان و قابلیت هم وجود دارد که رومی که شکل می‌دهید تنها افرادی در آن بتوانند شرکت کنند که شما هم با آنها آشنایی دارید و به نوعی آنها را فالو دارید. برای تشکیل این روم‌ها شما باید گزینه‌ی Social را بزنید. افرادی که به دنبال روم‌های شلوغ نیستند، استفاده از این گزینه به‌شدت به آنها پیشنهادمی‌شود. البته کلاب‌هاوس حتی در این شیوه هم قابلیتی اضافه کرده است تا تعداد افراد روم را بتوان افزایش داد، برای این کار باید فرد دیگری مدیر شود تا دوستان و افرادی که او را فالو می‌کنند هم در رومی که شکل‌گرفته است بتوانند شرکت کنند و گفت‌وگوی صوتی داشته باشند. از قابلیت‌های دیگر در ساخت روم در کلاب‌هاوس به گزینه‌ی Closed می‌توان اشاره کرد. در این شیوه شما باید از طریق دعوت، دوستان خود  را در روم داشته باشید .با این حال، هر زمان که بخواهید حالت آن را به Social یا Open می‌توانید عوض کنید و تغییر دهید.

حال شاید برایتان سوال شود که اگر به نام روم علاقه نداشتید و به دنبال تغییر آن بودید از چه راهی می‌توانید آن را تغییر دهید که برای این کار تنها کافی است گزینه‌ی Add Topic را بزنید و بعد برای ذخیره‌ی نام جدید Set Topic را بزنید. اما باید حواستان باشد نامی که انتخاب می‌کنید به موضوع گفت‌وگو در روم مربوط باشد.

به همان شیوه‌ی دعوت دوستانمان از طریق دعوت‌نامه برگردیم؛ شیوه و راهکار این نوع دعوت این است که گزینه‌ی Choose people را انتخاب کنید و از میان مخاطبان افرادی را که مایل هستید در روم باشند که هم از صحبت‌ها استفاده کنند و هم مشارکت داشته باشند را دعوت کنید. در این نوع دعوت، افرادی که دعوت شده‌اند برایشان نوتیفیکیشنی از طرف شما ارسال خواهد شد. نکته‌ای که در اینجا باید بدانید این است که این گزینه‌ها در موارد دیگری که توضیح داده شد وجود ندارد و تنها مختص شیوه‌ی Closed یعنی دعوت دوستان از طریق دعوت‌نامه است. بعد از دانستن تمام این نکات و مراحل، به مرحله‌ی آخر می‌رسیم که در اینجا تنها باید گزینه‌ی Let’s Go را بزنید تا روم شما ساخته شود و بعد بتوانید با دوستانتان شروع به گفت‌وگو کنید.

در بعضی از موارد ممکن شما مایل باشید که فرد دیگری هم وارد روم شود و از صحبت‌های آن هم استفاده کنید که خوشبختانه این قابلیت هم در کلاب‌هاوس وجود دارد و به‌راحتی با انتخاب گزینه‌ی + می‌توانید آن شخص را هم در روم داشته باشید.

توضیح در رابطه با پایان‌دادن یک روم نیز اهمیت دارد که یادگیری آن هم بسیار ساده است و فقط باید گزینه End Room بزنید.

اگر شما فردی هستید که مایل نیستید خودتان مجری روم باشید و حدس می‌زنید فرد دیگری این قابلیت را دارد و می‌تواند یک مجری و سخنران خوب در روم باشد، باید بر روی پروفایل آن ضربه بزنید و بعد گزینه‌ی Make a Moderator را انتخاب کنید. حال او مجری روم هست، به همین آسانی.

غالبا افراد مادریتور میتوانند فالوور بیشتری نسبت به افراد عادی دریافت کنند چرا که این افراد در واقع جزئی از مدیران روم محسوب میگردند و طبیعتا بیشتر در چشم هستند و همین امر نیز سبب افزایش فالوور واقعی کلاب هاوس آنها میشود.

 ساختن روم در کلاب‌هاوس

توضیحات در رابطه با روم یا اتاقی که بدون برنامه‌ی قبلی شما آن را شکل داده‌اید در اینجا به پایان رسید. همان‌طور که در ابتدا توضیح دادیم ما دو نوع روم داریم، روم‌هایی که بدون برنامه‌ی قبلی و تاریخ خاصی دست به ساخت آن می‌زنید و روم‌هایی که با تاریخ تعیین شده و مشخص ساخته می‌شوند.

برای تشکیل روم از نوع روم دوم باید بر روی تقویم یا calendar ضربه بزنید. این کار را انجام می‌دهید تا متناسب با رویدادهایی که در تقویم گفته شده است روم خود را تنظیم کنید.

ممکن است در اینجا به ذهنتان خطور کند که چگونه نام روم شما در تقویم نشان داده شود که برای انجام این کار هم کافی است روی گزینه‌ تقویم + بزنید تا نام روم شما در تاریخ انتخابی نشان داده شود.

شما می‌توانید در بخش Add a Co-host or Guest  که قابلیت این را به شما می‌دهد که مدیران و مهمان‌ها را هم می‌توانید مشخص کنید. در ادامه این قسمت بخش‌های تاریخ شروع (date)، زمان شروع (time) و توضیحات (description) را هم به‌درستی پرکرده و گزینه ی (Publish) را انتخاب کنید.

اگر مایل هستید دوستان خود را به روم خود دعوت کنید باید بگوییم که امکان اشتراک لینک هم به‌صورت share و هم به‌صورت دستی وجود دارد.

همچنین شما توانایی این را در این بخش دارید که برای اضافه کردن رویداد به تقویم  گزینه ی Add to Cal را انتخاب کرده و سپس یکی از گزینه‌های Google Calendar یا Apple Calendar را انتخاب کنید.

امکان دارد شما به هر عنوانی  یا اینکه هر نوع دلیلی بخواهید که تاریخ روم خود را تغییر دهید که باید در این بخش این مژده را به شما بدهم  این امکان هم برای شما وجود دارد در بخش ورودی و در قسمت بالایی، روی نماد تقویم لمس کرده و گزینه Upcoming for You را انتخاب کنید و بعد از آن گزینه ی My Events را انتخاب کنید. حال تاریخ روم شما به روزرسانی شده است.

و در پایان برای شروع کردن روم خودتان، وارد کلاب‌هاوس شوید و گزینه‌ی Start a Room را انتخاب و روی آن ضربه بزنید. روم شما شروع  شده است و به‌راحتی می‌توانید گفت‌وگوی خود را نیز آغاز کنید.

 ساخت روم در کلاب‌هاوس

روم‌ها در کلاب‌ هاوس

روم‌ها بخش محوری، مهم و قابلیت کلیدی کلاب‌هاوس هستند که در این قسمت از آموزش کلاب‌هاوس به آنها خواهیم پرداخت.

همه‌ی افراد قطعا به دنبال این هستند که وارد روم‌هایی شوند که به مطالب آن علاقه دارند. کلاب‌هاوس هم در رابطه با این موضوع فکر کرده است و به همین دلیل هم همان ابتدا از شما در رابطه با علایقتان سوال می‌پرسد تا از این طریق با سبک ذهنی شما بیشتر آشنا شود. در کنار این موضوع شما با استفاده از Hallway بعضی از روم‌‌ها را می‌توانید پیدا کنید.

این برنامه هم شباهت‌هایی با اینستاگرام دارد مثلا روم‌های پیشنهادی بر اساس الگوریتم‌هایش برای شما نشان داده می‌شود.

اگر به دنبال فهمیدن نام کلاب هستید یا اینکه می‌خواهید متوجه شوید در آن روم چند نفر در حال گفت‌وگو هستند، در کنار گزینه‌ی سبز رنگ می‌توانید این موارد را مشاهده کنید.

و یک نکته جالب این است که کلاب‌هاوس در روم‌ها برای افرادی که تازه وارد به این برنامه هستند ایموجی به اسم مهمانی را قرار می‌دهد تا یک مدت‌زمان از حضور آنها در کلاب‌ هاوس بگذرد.

جالب‌ترین بخش روم‌های کلاب‌هاوس دکمه‌هایی هستند که برای تعامل شما با افراد تعبیه شده‌اند و تنها راه تعامل شما با همان دکمه‌ها است. اگر به‌عنوان «حضار» (Audience) در روم حضور داشته باشید، گزینهٔ leave، علامت + و علامت دست برای شما وجود خواهند داشت.

برای خارج‌شدن از روم  باید دکمه Leave را لمس و برای حرف‌زدن، علامت دست را لمس کنید تا درخواستی برای مدیر فرستاده شود. برای دعوت دنبال‌کنندگان خود به روم نیز از علامت + باید استفاده کنید. اگر در صحنه حضور داشته باشید هم به‌جای آیکون دست آیکون میکروفون وجود دارد که برای صحبت‌کردن از آن می‌توانید استفاده کنید.

برای برگذاری یک روم موفق در کلابتان باید اعضای زیادی نیز داشته باشید؛ یادتان باشد در صورتی که برای کلاب خود نیاز به اعضای بیشتری داشتید میتوانید با خرید ممبر برای کلاب به اعضای کلاب خود اضافه کنید.

سخن پایانی

روم‌های کلاب‌هاوس مهم‌ترین بخش این برنامه و نرم‌افزار است برای نحوه و چگونگی ساخت روم کلاب‌هاوس شما به دو صورت می‌توانید اقدام کنید؛ یک اینکه به‌صورت فی‌البداهه دست به ساخت روم بزنید و یا یک روم را در تاریخی دیگر برنامه‌ریزی کنید که ما در مطلب سعی کردیم چگونگی استفاده از روم‌های کلاب‌هاوس را برایتان شرح دهیم و شما را به‌صورت کامل با این قابلیت آشنا کنیم.

5/5 - (2 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...