آموزش بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام

آموزش بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام

در بعضی موارد فضای جذاب اینستاگرام که محتوای رایگان و مفید در اختیار ما قرار می‌دهد می‌تواند برای ما خطرناک باشد.

وجود افرادی مثل هکرها یا افرادی که کامنت‌های بی ربط و توهین‌آمیز می‌نویسند یا بعضی افراد که آیدی‌های شبیه به ما می‌سازند و با آن از دیگران سو استفاده می‌کنند این فضا را برای ما می‌تواند نا‌ امن کند. اما قسمت خوب ماجرا اینجاست که ما توانایی این موضوع را داریم تا بتوانیم امنیت اینستاگرام را بالا ببریم.

این موضوع به‌آسانی برای همگان قابل دسترسی است و ایجاد تنظیمات امنیتی اینستاگرام برای هر کسی فراهم است.

ما در این مطلب سعی کرده‌ایم هرآنچه را که برای بالا بردن امنیت اینستاگرام لازم دارید به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش دهیم.

خواندن این مطلب برای افرادی که از امنیت حساب اینستاگرام مطمئن نیستند و تصمیم به پاک کردن اینستاگرام برای همیشه گرفته‌اند، بسیار پیشنهاد می‌شود. با خرید ویو همراه باشید.

آموزش امنیت پیج اینستاگرام

روش‌ های بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام

۱احراز هویت دو مرحله‌ای

از اصلی‌ترین کارهایی است که با انجام دادن آن می‌توانید امنیت پیج اینستاگرام خود را بالا ببرید احراز هویت دو مرحله ای است.

 

۲ایجاد مانع برای Phished فیشینگ

از این روش می‌توانید برای تشخیص ایمیل‌های اصلی و رسمی که از طرف اینستاگرام ارسال می‌شود و ایمیل‌هایی که از طرف هکرهای حرفه‌ای برای دزدیدن اطلاعات شما ارسال می‌شود تفاوت و تمایز قائل شوید.

برای این منظور باید مراحل زیر را طی کنید

Settings  Security  Emails From Instagram

در تب Security شما ایمیل‌های رسمی اینستاگرام را می‌توانید ببینید که ظرف مدت ۱۴ روز گذشته در مورد امنیت حساب کاربری و جاهایی که به آن وارد شده‌اید برای شما ارسال کرده است.

با این وجود با بررسی این قسمت کاملا مشخص می‌شود که آیا این پیغام از طرف اینستاگرام است و یا اینکه از طرف یک هکر و جعلی است.

در تب others نیز تمام ایمیل‌هایی که از طرف اینستاگرام ارسال شده است موجود است.

 

۳مکان‌هایی که از طریق آن‌ها به پیج خود وارد شده‌اید را بررسی کنید

برای بررسی این بخش مسیر زیر را طی کنید

Settings  security Login Activity

در این لیست و بخش تمام مکان‌هایی که از طریق آنها به حساب کاربری خود وارد شده‌اید را می‌توانید مشاهده کنید.

این بخش این امکان را به شما می‌دهد که مکان فعلی که با آن در اینستاگرام هستید را تأیید کنید. همچنین امکان بررسی تمام مکان‌هایی را که قبلاً با آن‌ها وارد حساب کاربری خود شده‌اید را هم در این بخش می‌توانید داشته باشید. اگر در این قسمت متوجه مکان ناشناسی شدید از آن خارج شوید و خیلی سریع رمز عبور خود را عوض کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که برای استفاده از خدمات اینستاگرام به هیچ عنوان ایدی و پسورد اینستاگرام خود را به شخصی ندهید.

 

۴خصوصی کردن حساب کاربری

از دیگر کارها برای افزایش امنیت اینستاگرام خصوصی کردن حساب کاربری است.

وقتی چیزی را در پیج اینستاگرام خود پست و یا منتشر می‌کنید این اجازه را به هر شخص دیگری می‌دهید تا بتواند همان محتوا را در هر پلتفرم دیگری داشته باشد و آن محتوا را ببیند.

همین موضوع این فرصت را برای دیگر افراد فراهم می‌کند که با همین محتوا به حریم خصوصی شما وارد شوند و این یعنی یک راه برای آسیب رساندن به شما بیشتر می‌شود.

بسیاری از افراد برای افزایش آمار لایک پست خود پیج خود را با اینکه حاوی عکس های شخصی میباشد باز میگذارند و این خود یکی از بزرگترین اشتباه هاست؛ بجای اینکار با خرید لایک ارزان اینستاگرام آمار لایک های پست خود را افزایش دهید تا کمتر نگران ربوده شدن عکس های خود توسط افراد بیگانه باشید. همینطور اگر هدفتان از پابلیک کردن پیجتان افزایش فالوور هایتان است گاهی خرید فالوور فیک میتواند بدون نیاز به پابلیک شدن پیجتان فالوور های شما را افزایش دهد.

زمانی که حساب کاربری شما به شکل خصوصی است هر فردی اجازه‌ی ورود به صفحه‌ی شما را ندارد و افراد باید در خواست برای شما ارسال کنند و طبیعتا شما نیز به صورت گزینشی افرادی را که تمایل دارید در صفحه‌ی شما حضور داشته باشند انتخاب می‌کنید.

همچنین وقتی حساب شما خصوصی است گوگل دیگر تصاویر شما را در نتایج جستجو نمایش نمی‌دهد.

برای این کار مسیر زیر را طی کنید

Settings  Privacy  Account Privacy

بعد از وارد شدن به این مرحله گزینه Private Account را روشن کنید تا حساب کاربری شما به شکل خصوصی دربیاید.

اگر عکس شما قبل از خصوصی کردن حساب توسط کسی مورد سوءاستفاده قرار گرفته است با حذف عکس از گوگل، می‌توانید آن را از اینترنت پاک کنید.

 

۵خاموش کردن و غیرفعال‌کردن نمایش وضعیت فعال بودن

این ویژگی اینستاگرام از این قرار است که به دوستان و افرادی که پیج شما را دارند نشان می‌دهد که شما در حال حاضر در اینستاگرام حضور دارید و آنلاین هستید یا اینکه خیر.

نشان دادن حضور و آنلاین بودن شما به این ترتیب است که یک چراغ سبز کوچک در کنار اسم شما به افراد نشان داده میشود.

اگر نمی‌خواهید نمایش این چراغ سبز در کنار اسم شما باعث ایجاد مزاحمت از جانب افراد شود، می‌توانید آن را خاموش کنید. برای این کار مسیر زیر را طی کنید

Settings  Privacy  Activity Status

اکنون گزینه Show Activity Status را به حالت OFF در بیاورید.

 

۶حساب‌های مزاحم و افرادی که باعث اذیت شما شده‌اند را محدود، مسدود یا گزارش کنید

در فضای اینستاگرام اگر شخصی برای شما مزاحمت ایجاد می‌کند و یا اینکه محتوای غیر اخلاقی منتشر می‌کند که باعث میشود امنیت روانی شما تهدید شود

می‌توانید این موضوع را به اینستاگرام گزارش دهید.

برای این کار کافی است وارد پیج فرد مزاحم شوید. سپس روی علامت سه نقطه بالای صفحه کلیک کرده و گزینه report را بزنید. وقتی روی این گزینه کلیک می‌کنید اینستاگرام فرمی را برای شما باز می‌کند و در آن از شما می‌خواهد با پاسخ دادن به چند سوال علت report کردن پیج را شرح دهید. پر کردن این فرم باعث می‌شود حساب کاربری شما برای این پیج غیر قابل دسترس شود.

در ضمن اگر هم وقت و حوصله‌ی زیادی برای پر کردن

فرم‌های report برای اینستاگرام را ندارید، در این قسمت روی گزینه Block بزنید تا حساب کاربری مورد نظر برای شما مسدود شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های امنیتی اینستاگرام این است که بدون این که حساب کاربری خاصی را مسدود، بلاک یا آنفالو کنید، دیگر اعلانی مبنی بر این که شما پستی در صفحه خود به اشتراک گذاشته‌اید یا استوری دارید برای وی ارسال نخواهد شد. به این ترتیب تا کاربر پیج مربوطه مستقیم وارد پیج شما نشود از محتوایی منتشر شده توسط شما مطلع نخواهد شد.

Settings  Privacy  Restricted Accounts

بسیاری از افراد خارجی هستند که ممکن است برای شما دایرکتی بفرستند و یا لینک مخرب ارسال کنند و شما هم برای ارتباط گرفتن با افراد خارجی با آن ها شروع به تعامل کنید و لینک آنها را باز کنید آنگاه اکانت شما به راحتی از دسترس خارج میشود از این رو خرید فالوور خارجی میتواند دایره ارتباطات شما با افراد خارجی را بدون هیچ گونه دردسری افزایش داده و دیگر نگران امنیت پیج خود نیز نباشید.

هک شدن ایدی و پسورد پیج اینستاگرام

۷- بی صدا کردن حساب کاربری

اگر مایل نیستید و اشتیاقی برای دنبال کردن پست‌ها و استوری‌های یک شخص ندارید اما در عین حال به دنبال مسدود کردن آن حساب هم نیستید، می‌توانید آن حساب کاربری را بی صدا یا در اصطلاح درست‌تر Mute کنید. برای این کار وارد پیج مورد نظر شده، روی علامت سه نقطه کلیک کنید، سپس روی گزینه Mute بزنید.

مسیر دیگری که می‌توانید برای این کار طی کنید این است که وارد پیج مورد نظر شوید، سپس روی گزینه Following کلیک کنید. روی گزینه mute بزنید و تعیین کنید که نمی‌خواهید پست‌های یا استوری های این پیج را ببیند.

برای مدیریت کردن حساب های Mute شده و خارج کردن آن‌ها از این وضعیت باید مسیر زیر را طی کنید

Settings  Privacy  Muted Accounts

 

۸حذف کردن فالوورهای مزاحم

اگر تمام کارهای مربوط به حذف یک فرد مزاحم از جمله محدود کردن، مسدود کردن یا گزارش کردن یک حساب کاربری کمکی به پایان مزاحمت‌های آن برای شما نداشته است، باید کار پایانی که مطمئنن با انجام آن به نتیجه میرسید را انجام دهید یعنی حساب کاربری را حذف کنید. برای این کار کافی است در حساب کاربری خود روی گزینه FOLLOWERS کلیک کنید. سپس گزینه REMOVE را انتخاب کنید. هرگز نگران از دست دادن فالوور های خود نباشید چرا که هم اکنون میتوان با خرید فالوور ارزان براحتی بدون صرف هزینه های هنگفت دنبال کننده های پیجتان را افزایش دهید و نگرانی بابت امنیت پیج خود نیز نداشته باشید.

 

۹بررسی حساب‌های کاربری

اگر از واقعی بودن یک حساب کاربری اطمینان ندارید که واقعی است یا خیر از اینستاگرام هم می‌توانید بخواهید که این موضوع را برای شما بررسی کند.

برای این کار وارد حساب کاربری مورد نظر شده، روی علامت سه نقطه بزنید و گزینه Inspect Accounts را انتخاب کنید.

اینستاگرام به شما می‌گوید که این حساب کاربری در چه زمان و در کدام کشور ایجاد شده است.

همچنین به شما می‌گوید که تاریخچه تغییرات صورت گرفته روی این حساب کاربری چه زمانی صورت گرفته است و شما با این کاربر چه حساب‌های مشترکی را دنبال می‌کنید. در هر صورت اگر در این حساب کاربری مورد مشکوکی را مشاهده کردید می‌توانید آن را مسدود یا آنفالو کنید.

 

۱۰کنترل کردن کامنت‌ها، استوری‌ها و لایو

از وظایف ادمین‌های اینستاگرام کنترل کامنتها برای افزایش امنیت پیج است.

برای افراد این امکان وجود دارد که خودشان تعیین کنند که چه کسی پست‌ها و استوری هایشان را ببینند یا امکان تعامل با آن‌ها را از نظر ریپلای کردن و کامنت گذاشتن داشته باشند و یا خیر. از افرادی که نمیشناسید درخواست کامنت نکنید چرا که ممکن است با کامنت های مخرب امنیت پیج شما را زیر سوال ببرند؛ خرید کامنت ایرانی بهترین کاری است که میتواند شما را در زمینه افزایش کامنت یاری دهد و خیال شما را از هر لحاظی راحت نگه دارد.

اگر شما فردی هستید که علاقه‌ای ندارید افراد روی پست خاصی کامنت بگذارند کافی است روی علامت سه نقطه در سمت راست پست خود کلیک کنید. سپس از منوی باز شده گزینه Turn Off Commenting را بزنید.

اما اگر تمایل و علاقه دارید این امکان را فقط از برخی از دنبال کنندگان خود بگیرید کافی است مسیر زیر را طی کنید

Settings  Privacy  Comments

در این قسمت می‌توانید لیستی از کلماتی که به آنها علاقه ندارید ایجاد کنید تا در صورتی که فردی از آن کلمات در بخش نظرات شما استفاده کرد، نظر آنها پست نشود

اگر می‌خواهید تنظیم کنید که استوری‌های شما از دید عده خاصی پنهان شود، افراد بتوانند یا نتوانند استوری شما را ریپلای کنند یا آن را با دیگران به اشتراک بگذارند نیز می‌توانید مسیر زیر را طی کنید.

Settings  Privacy  Story

از هاید کردن برخی از افراد در استوری خود نترسید! مطمعن باشید مخفی کردن استوری هایتان از افرادی که مزاحم شما هستند هیچ آسیبی به پیج شما نمیزند و طبیعتا شاید تنها دلیل انجام ندادن اینکار کاهش بازدید آمار استوری شما باشد که به لطف خرید بازدید استوری هم اکنون میتوانید خودتان را از افزایش آمار بازدید استوری بی نیاز کنید.

افرادی هم هستند که دائما هنگامی که لایو برگذار میکنید با ارسال کامنت های طولانی قصد خراب کردن لایو شما را دارند و طبیعتا اگر تکرار اینکار بالا رود ممکن است از سوی اینستاگرام نیز جریمه شوید و امنیت پیجتان کاهش یابد لذا این افراد را در لایو خود راه ندهید و یا لایو خود را از دید آنها مخفی کنید و برای داشتن یک آمار جذاب در لایو با خرید بازدید لایو اینکار را براحتی تنها با چند کلیک به سادگی انجام دهید.

 

۱۱مدیریت برچسب گذاری روی عکس‌ها

به طور پیش فرض در اینستاگرام هر شخصی می‌تواند شما را روی تصاویر خود تگ کند. اما اگر به این موضوع علاقه ندارید می‌توانید آیدی خودتان را از روی آن تصاویر بردارید و یا تنظیمات پیج خود را به شکلی درآورید که اگر روی تصویری تگ شدید، قبل از این‌که پست مربوطه به نمایش دربیاید شما آن را تایید کنید.

برای این کار مسیر زیر را طی کنید

Settings  Privacy  Tags

حالا گزینه Add Automatically را غیرفعال کنید.

امنیت پیج اینستاگرام

۱۲برنامه‌های شخص ثالث را حذف کنید

برخی از برنامه‌ها و سایت‌ها هستند که به اینستاگرام شما وصل می‌شوند و اطلاعات موردنیاز خود را برای عملکرد و اجرای بهتر از اینستاگرام دریافت می‌کنند. اما اگر شما علاقه‌ای ندارید که این برنامه‌ها به حساب کاربری شما در اینستاگرام دسترسی داشته باشند این موضوع را به اینستاگرام می‌توانید گزارش و اطلاع دهید.

به این مسیر بروید

Settings  Security  Apps and Websites

بعد از این مراحل برنامه‌های متصل فعال یا آن‌ها که تاریخ مصرفشان تمام شده است را بررسی کنید. هرکدام از موارد را که نمی‌خواهید به حساب شما دسترسی داشته باشند حذف کنید.

در این مطلب ابتدا توضیحی در رابطه با اینکه امنیت پیج اینستاگرام چیست ارائه شد و بعد از آن نیز ۱۲ راهکار و شیوه برای تامین امنیت اینستاگرام که به آن نیاز دارید آموزش داده شد.

5/5 - (1 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...