آموزش استفاده صحیح از هشتگ ها در اینستاگرام

آموزش استفاده صحیح از هشتگ‌ها در اینستاگرام

اگر شما هم مانند بسیاری از افراد در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام فعال هستید و به دنبال افزایش بازدید و جذب مخاطب متناسب با محتوای خود می‌گردید، توصیه می کنیم که به سراغ آموزش استفاده از هشتگ ها در اینستاگرام بروید.  هشتگها تاثیر بسیار زیادی بر جذب مخاطبان جدید دارند. هشتگ اینستاگرام از جمله ابزارهای کلیدی است که کاربردهای متنوعی دارد اما ممکن است در استفاده از آن با چالش‌های متعددی برخورد کنید. در این مقاله از وبسایت خرید ویو، به آموزش استفاده صحیح از هشتگ‌ها در اینستاگرام خواهیم پرداخت؛ پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

هشتگ و نحوۀ کار آن در اینستاگرام

Hashtag یکی از ابزارهای بسیار مناسب در تاثیرگذاری، بازاریابی و تجارت در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام هستند. این ابزار، با قابلیت‌ها و اثرات مثل یک کتابخانه بزرگ و متنوع قابل تصور است. می توان آن را مانند کتابخانه‌ای تصور کرد که دارای دسته بندی‌ها و موضوعات مختلف است. هر هشتگ می‌تواند باعث دسترسی سریع و آسان به مجموعه‌ای از محتواهای مشابه و جالب شود.

همچنین هشتک‌ها راهی عالی برای معرف شما به کاربران مرتبط با یک موضوع خاص هستند. به عنوان مثال، اگر شما محتوا با موضوع یک کتاب را به اشتراک می‌گذارید، استفاده از هشتگ‌ها می تواند به شما کمک کند تا این موضوع را به صورت دقیق به جامعه کتابخوان در Instagram معرف  کنید. هشتگ‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا محتوای خود را در کتابخانه موضوعی اینستاگرام به نمایش بگذارید. این ویژگی به  کاربرانی که به کتاب و کتاب  خواب  علقه‌مند هستند، امکان دسترسی سریع و راحت به محتوای شما را می‌دهد.

هشتگ و نحوه کار آن در اینستاگرام

آموزش استفاده از هشتگ‌ها در اینستاگرام

آموزش استفاده از هشتگ‌ها در اینستاگرام یک انتخاب کارآمد برای ارتقاء محتوایتان است. هشتگ، به شما این امکان را می‌دهند که محتوای خود را به شکل متاتگ‌ها برچسب گذاری کنید. هر کلمه‌ای که پس از علامت # قرار می‌گیرد، به یک متاتگ تبدیل می‌شود. کاربران می‌توانند با کلیک بر روی این متاتگ به محتواهای مرتبط دسترسی پیدا کنند. این روش می‌تواند منجر به افزایش تعامل مخاطبین با پست‌های شما و افزایش کامنت اینستاگرام شود.

به طور خلاصه، در آموزش استفاده از هشتگ‌ها در اینستاگرام باید بدانید که هشتگ‌ها به شما این امکان را می‌دهند که محتوای خود را به دقت در دسترس کاربران مرتبط با موضوعات مشخص قرار دهید.

در واقع، لایو اینستاگرام، به برند شما وجهه‌ای انسانی می‌بخشد؛ به شما امکان می‌دهد با مخاطبان خود در زمان حال تعامل داشته باشید. از همین رو بازاریابی از طریق لایو اینستاگرام یک ابزار قدرتمند است که در مقاله آموزش بازاریابی در لایو اینستاگرام به آن پرداختیم.

انواع هشتگ‌ها در اینستاگرام

استفاده از هشتگ‌ها در پلتفرم اینستاگرام یک ابزار بسیار قدرتمند برای افزایش بازدید و جلب توجه مخاطبان و دنیای مجازی است.  البته به عنوان یک راهکار مناسب به یاد داشته باشید که می‌توانید برای جذاب‌تر کردن پست‌های خود از خرید ویو واقعی برای افزایش بازدید پست‌های اینستاگرام هم استفاده کنید. هشتگ‌ها را می‌توان به چند گروه اصلی تقسیم کرد. در این بخش از آموزش استفاده از هشتگ‌ها در اینستاگرام به تعریف و  معرفی  برخی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین این دسته بندی‌ها می‌پردازیم.

 • هشتگ‌های تولیدی یا خدماتی: کلمات کلیدی هستند که محصولات یا خدمات شما را  معرف می‌کنند. به عنوان مثال، اگر شما طراحی لوگو انجام می‌دهید از هشتگ‌های #طراح_سایت_حرفه‌ای استفاده کنید.
 • هشتگهای تخصصی(نیچ): نشان دهنده تخصص در حوزه های خاصی هستند. مثلاً، در یک کسب و کار آنلاین می‌توان از هشتگ #ایده پرداز کسب و کار استفاده کرد.
 • هشتگ‌های کمپینی: معمولاً به تبلیغ و حمایت از کمپین‌های مختلف می پردازد. به عنوان مثال، #نه_به_پلاستیک.
 • هشتگ‌های رویدادهای فصلی و خاص:هشتگ‌هایی مانند #تابستان و #روز جهانی_هوای_پاک از جمله این هشتگ‌ها هستند.
 • هشتگ‌های مکان: برای افزایش بازدید می‌توانید از هشتگ‌های  مکان مانند #تهران، #بازار_تجریش یا #چیتگر استفاده کنید.
 • هشتگ‌های خلاقانه: شامل هشتگ‌های منحصر به فردی است که ممکن است توسط کاربران یا برندها خلق شده باشند، مثل #خاس_باشیم که به طور خصوصی برای جلب توجه بیشتر ایجاد شده است.
 • هشتگ‌های عبارات مخفف: بسیاری از افراد و سازمان ن‌ها عبارات مخفف جذابی برای خود ایجاد کرده‌اند. مثل #AAG.
 • هشتگ‌های ایموجی: این هشتگ‌ها شامل ایموجی‌های اینستاگرامی هستند که حالت و احساسات را منتقل می‌کنند، مثل #خنده یا #سکوت.
 • هشتگ‌های برند: این هشتگ‌ها می‌توانند هویت برند را تقویت کنند.

انتخاب هشتگ‌های مناسب در ایجاد ارتباط موثر با رویدادها، مکان‌ها، کمپین‌ها، یا برندها اثرگذار است. هشتگ‌ها ابزار قدرتمندی برای جلب توجه هستند بنابراین آموزش استفاده صحیح از هشتگ‌ها در اینستاگرام بسیار مهم است.

انواع هشتگ‌ها در اینستاگرام

اهمیت استفاده از هشتگها در اینستاگرام

اگر هنوز متوجه درجه اهمیت نیاز به آموزش استفاده از هشتگ‌ها در اینستاگرام نشده‌اید، بهتر است با دقت به فواید این ابزار قدرتمند نگاهی بیاندازید. هشتگ‌ها به دلایلی که در ادامه می‌خوانید دارای اهمیت هستند.

تبلیغ محصولات و خدمات با استفاده صحیح از هشتگ‌ها در اینستاگرام

فرض کنید که شما صاحب یک کسب و کار هستید و میخواهید محصولات و خدمات خود را معرف کنید. ابتدا باید محصول یا خدمات خود را تعریف کنید و سپس هشتگ های مرتبط با آن را جستجو کنید. انتخاب هشتگی که معروف و متداول است و توسط مردم جستجو می شود، به شما کمک می‌کند تا مخاطبان جدیدی را جذب کنید.

یکی دیگر از مزایای استفاده صحیح از هشتگ‌ها این است که سبب افزایش دنبال‌کنندگان پیج شما می‌شود. حال که بحث افزایش تعداد فالوور شد به این نکته توجه کنید که حتی برخی از معروف‌ترین پیج‌های اینستاگرام هم درصدی از فالوور فیک را دارند، بنابراین اگر قصد خرید فالوور فیک اینستاگرام را داشتید نباید در استفاده از این ابزار زیاده روی کنید.

افزایش تعامل با کاربران

هشتگ ها به شما این امکان را  میدهند که در تبلیغات و محتوایتان از ترفندها و موضوعات ترند و محبوب استفاده کنید. این به شما کمک می کند تعامل بیشتری با مخاطبان داشته باشید و به تبادل نظر در مورد موضوعات مهم روز بیندازید.

هشتگ ها به شما این امکان را میدهند که به برند خود هویت مشخص بدهید و در دنیای دیجیتال به آن اعتبار بیشتری ببخشید. با ایجاد هشتگ های اختصاصی مرتبط با برندتان و استفاده منظم از آنها در محتوایتان، می توانید تصویر کامل‌تری از برندتان را ایجاد کرده و مخاطبان را به سوی خود جذب  کنید.

افرادی می‌توانند از ویژگی استوری اینستاگرام سود ببرند که بتوانند با استفاده از تکنیک ها موفق به جذب فالوور از طریق استوری های اینستاگرام شوند. مقاله “جذب فالوور با استوری های اینستاگرام” به شما کمک می‌کند تا با این تکنیک‌های بیشتر آشنا شوید.

حمایت از مسائل اجتماعی با کمک هشتگ‌ها در اینستاگرام

با استفاده از هشتگ‌ها در اینستاگرام، می‌توانید حمایت خود را از مسائل اجتماعی نشان دهید و نشان بدهید که دغدغه‌های مردم هم دغدغه‌های شما هستند. این به شما فرصت می دهد تا در ترندها و حرکتهای اجتماعی مشارکت داشته و تعهد خود را به نمایش بگذارید.

ضمن اینکه می‌توانید برای یک هشتگ ترند شدن لایو برگزار کنید و در مورد آن با مخاطبین خود صحبت کنید. این کار نه تنها سبب افزایش محبوبیت شما خواهد شد، بلکه با خرید ویو لایو اینستاگرام و پرمخاطب جلوه دادن لایو خود می‌توانید اعتبار ویژه‌ای کسب کنید.

مهم‌ترین نکات برای استفاده از هشتگ‌ها در اینستاگرام

در آموزش استفاده از هشتگ ها در اینستاگرام نیاز به توجه به چند نکته اساسی وجود دارد. در ادامه، مهمترین مواردی که باید به آنها توجه داشته باشید را بررسی خواهیم کرد:

 • استفاده از نماد #: برای ایجاد  هشتگها باید حتماً از نماد # استفاده کنید. این یک نماد اساسی برای استفاده از هشتگ‌ها است .
 • حذف فاصله و علائم نگارشی: پس از نماد # و در عبارت مورد نظر برای هشتگ، فاصله با علائم نگارشی نباید وجود داشته باشد.
 • حساب عمومی: در صورتی که در اینستاگرام هشتگ می زنید،   مطمئن شوید که حساب شما حتماً عمومی )پابلیک( باشد. در غیر این صورت، محتوای شما فقط برای  دنبال کنندگان تان قابل مشاهده خواهد بود و ن میتوانید از هشتگ برای جذب مخاطبان جدید استفاده کنید .
 • هشتگ های کوتاهتر: بهترین هشتگ ها معمولاً کوتاه ترین هشتگ ها هستند. بنابراین، سعی  کنید هشتگ های مختصر و مفهومی را انتخاب کنید تا مخاطبان به راحتی آنها را متوجه شوند .
 • استفاده از هشتگ های مرتبط و معروف: هشتگ های    که با موضوع یا محتوای شما مرتبط بوده و معروف هستند، و معمولاً محبوبیت بیشتری دارند.  هشتگهای عجیب و غریب ممکن است توجه رکمتی جلب کنند .
 • اولویت کیفیت بر کمیت: لازم نیست تعداد زیادی هشتگ بزنید. به جای اینکه تعداد زیادی هشتگ داشته باشید، تمرکز خود را بر روی  کیفیت هشتگها بگذارید.

هشتگ‌ها با جذب کاربرانی که به دنبال محتواهای مشابه یکدیگر می‌گردند شما را بیشتر در معرض دید قرار می‌دهد. اگر کیفیت محتواهایی که منتشر می‌کنید مناسب باشد، این ابزار در نهایت منجر به افزایش لایک به عنوان یکی از شاخص‌های سنجش شما هم خواهد شد. در این بین خرید لایک ارزان هم یکی از ابزارهای شما برای جذابیت بیشتر است. این ابزار به پست شما اعتبار بیشتری می‌دهد و سبب می‌شود که در تصور کاربران محبوب‌تر به نظر برسد.

رعایت نکات مربوط به استفاده از هشتگ‌ها در اینستاگرام در جلب توجه مخاطبان و افزایش بازدید پیج شما بسیار تاثیر گذار هستند.

مهم‌ترین نکات برای استفاده از هشتگ‌ها در اینستاگرام

چگونه هشتگ های مناسب برای کسب و کار خود را بیابیم؟

برای افزایش اثر گذاری و مطابقت هشتگ ها در پستها و استوری ها،  بهتر است که هشتگ ها به طور کامل با محتوای کسب و کار شما  هم خوانی داشته باشند. به عنوان مثال، اگر شما مدیر یک شرکت آژانس هواپیمایی هستید، باید از هشتگ هواپیما استفاده کنید که مرتبط با خدمات شما و علاقه‌مندی‌های مخاطب شما باشند، مانند  #تور_داخلی یا  #بلیط_هواپیما. برای افزایش تعامل، می توانید به هشتگ های تخصصی تر توجه کنید. یکی از مهمترین مراحل آموزش استفاده از هشتگ‌ها در اینستاگرام این است که بدانید چگونه برای شناخت بهتر هشتگ‌های مناسب و افزایش تعامل با مخاطبان، تحقیق کنید تا بدانید که چه هشتگ هایی توسط مخاطبان شما مورد توجه قرار می گرفتند.

سرعت رشد در  اینستاگرام یکی مهم‌ترین مولفه‌های هر کسب و کار برای سنجش روند پیشرفت است. از این رو در مقاله “چگونه سرعت رشد خود در اینستاگرام را افزایش دهیم؟” به راهکارهایی پرداختیم که به شما کمک می‌کنند تا سرعت رشد خود را افزایش دهید و در حداقل زمان ممکن درآمد خود را نیز افزایش دهید.

این اطلاعات به شما کمک  میکند تا هشتگ‌هایی را انتخاب کنید که با علایق و ترجیحات مخاطبان شما سازگاری دارند. ایجاد کردن هشتگ هایی با محتوای مورد پسند کاربران  میتواند نتایج بهتری را در جلب توجه و ارتباط با مخاطبانتان به ارمغان بیاورد. این روش  می تواند به شما کمک کند تا پستها و استوری‌های خود را به گونه ای تنظیم کنید که متناسب ترجیحات و علیق مخاطبانتان باشند و نتیجه موثرتری داشته باشند به این ترتیب ویو استوری شما هم افزایش پیدا می کند.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا آموزش استفاده از هشتگ ها در اینستاگرام را برای استفاده بهینه از هشتگ ها در انتشار محتواها و استوری‌های اینستاگرام ارائه دهیم. این اطلاعات شامل توضیحات در مورد نقش مهم هشتگ ها در جلب توجه و افزایش تعداد دنبال کنندگان است. همچنین، ما به معرفی انواع هشتگ ها پرداختیم و توضیح دادیم که چگونه می توانید از آنها به صورت حرفه ای استفاده  کنید تا در جذب فالوور های جدید موفق باشید. امیدواریم که این مطلب در مورد آموزش استفاده از هشتگ ها در اینستاگرام به شما در رشد کسب و کار و افزایش فروش در اینستاگرامتان کمک کند. در صورتی که هر گونه سوال یا نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، می توانید از طریق درج نظرات در سایت، با ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

استفاده از هشتگ‌ها چه کاربردی در رشد آمار اینستاگرام دارد؟

استفاده از هشتگ‌های مرتبط سبب می‌شود تا شما بتوانید در معرض دید مخاطبینی قرار بگیرید که یک محتوای به خصوص را دنبال می‌کنند و به این ترتیب شانس شما برای افزایش فالوور و تعامل با کاربران جدید بیشتر می‌شود.

از چه تعداد هشتگ می‌توان استفاده کرد؟

با توجه داشته باشید که در هر پست یا استوری خود نباید از تعداد بسیار زیاد هشتگ‌ها استفاده کنید. این کار سبب کاهش بازدید پست شما خواهد شد. بهتر است ابتدا هشتگ‌های مرتبط با محتوای خود را پیدا کنید و براساس محبوبیت آنها را اولویت بندی کنید.

برای استفاده از هشتگ‌ها باید چه نکاتی را رعایت کرد؟

مقدمه همه نکات استفاده از نماد هشتگ یعنی «#» است. در مرحله بعدی شما نمی‌توانید در یک هشتگ از علائم نگارشی استفاده کنید. نکته دیگر این است که حساب شما باید عمومی باشد تا کاربران بتوانند آن را ببینند. ضمن اینکه بهتر است هشتگ‌های شما کوتاه اما محبوب باشند.

امتیاز دهید postشاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...